Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lokomotywa do nieba: czyli jak postawiono parowóz
#1
Ostatnio wędrując rowerem po Wrocławiu, przy ulicy Legnickiej natknąłem się na..... "Kriegsloka" stojącego w pionie (istny szok!), obowiązkowo go sfotografowałem (szczęście że był ze mną aparat) spędziłem przy rzeźbie "kroć czasu" po czym się ulotniłem. Po czasie dowiedziałem się że jest to "Największa rzeźba w Polsce" a jej tytuł brzmi "Lokomotywa do nieba"Lokomotywa (bez tendra) została przyciągnięta ze skansenu w jaworzynie Śląskiej, oficjalne otwarcie pomniku odbędzie się we Wrześniu. Orientuje się ktoś jaką maszynę wykorzystano do tego pomniku? .Pomnik szczerze mówiąc mi przypadł do gustu, ciekaw jestem co wy o tym sądzicie, moim zdaniem lepsze to niż ma się marnować w krzakach.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz

#2
Szok Confusedhock: ! Jak dla mnie rewelacja pomysł na piątkę. Zostanie tak na stałe?
Odpowiedz

#3
Nie tylko przez dwa dni Tongue Tak na stałe, poczytajcie w necie.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#4
W gruncie rzeczy dopatrzyłem kolejny plus, graficiarze będą mieli utrudniony dostęp.
Volenti non fit iniuria
Odpowiedz

#5
TOMEKKOT napisał(a):W gruncie rzeczy dopatrzyłem kolejny plus, graficiarze będą mieli utrudniony dostęp.

Polak potrafi :mrgreen:
Odpowiedz

#6
Fakt, po to przymocowali go z podkładami (Drabina dla graficiarzy), wypadało by zrobić monitoring, choć miejsce jest dość ruchliwe, ale jak kolega wyżej wspomniał "polak potrafi"
Volenti non fit iniuria
Odpowiedz

#7
..
Odpowiedz

#8
ten pomnik to jeden wielki przekręt. Jak i ze strony Jaworzyny- taki i ze strony pomysłodawcy pomnika, firmy "złomującej"... kończąc na konserwatorze zabytków... No ale cóż.. w Polskę idziemy Undecided
Zapraszam na <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.gssk.cba.pl">www.gssk.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#9
Dlaczego? Lepiej niech stoi tak jak jest, niż miała by być pocięta.
Odpowiedz

#10
"Pomnik" stoi już tyle czasu, a wciąż go nie pomalowano. Powinno się przywrócić lokomotywie malowanie PKP. Mile widziany byłby również nr taborowy.
Odpowiedz

#11
Chyba za³o¿enie by³o, ¿eby w³a¶nie tego nie malowaæ. W zesz³ym roku na starym mie¶cie we Wroc³awiu by³a jaka¶ wystawa zdjêæ tego pomniku i by³y te¿ wizualizacje, z tego co pamiêtam nie by³o na nich ¿adnego malowania parowozu.
Odpowiedz

#12
Pamiętam, że stawiali go jakoś w czerwcu 2010, a na otwarciu pomnika też byłem (genialny koncert bluesowy Smile). I w sumie codziennie przechodzę obok niego Tongue

I pomnik się zwie 'Pociąg do nieba' Smile
[Obrazek: 2010-10-19_pociag_do_nieba92.jpg]

[Obrazek: Pociag-do-nieba-pl-Strzegomski.jpg]

[Obrazek: pociag-do-nieba.jpg]

[Obrazek: pociag_do_nieba.jpg]
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#13
Nie wiem czy mają go malować. Ale wedlug mojej opinii wyglądałby lepiej pomalowany a wcześniej zabezpieczony przed rdzą. Teraz wygląda to ... nie estetycznie.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Technikum kolejowe, czyli szkoła ponadgimnazjalna kiju46 22 15 516 03.08.2011, 21:26
Ostatni post: Lutek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.