Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kontrolerzy biletów a społeczeństwo
#1
Na portalu społecznościowym Facebook powstała strona pod nazwą "Szczecińscy kanarzy". Celem założyciela jest kolekcjonowanie zdjęć kontrolerów ZDiTM.

Źródło/Więcej: Komunikacja Miejska Szczecin

Dla mnie jest to - pomijając stan prawny (którego zresztą nie znam) - trochę nie smaczne. Nie rozumiem czemu ludzie negatywnie podchodzą do tego typu spraw.
Odpowiedz

#2
Dlatego tak podchodzą, bo w tym kraju niestety uczciwość nadal (jeszcze) nie jest uważana za cnotę, tylko za naiwność lub frajerstwo. Osoby egzekwujące uczciwe zachowania mają w związku z tym przerąbane.
Jaro

Odpowiedz

#3
Zasadniczo nigdy ludzie nie lubią kontroli. Tak samo nie lubimy policjantów z drogówki. Aczkolwiek robienie zdjęć i wrzucanie do neta to już przesada, dla mnie wygląda na robotę tzw. gimbazy, albo człowieczka, którego ego nie mieści się razem z nim w autobusie, a długość pewnego narządu mieści się w jednościach.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#4
rysiogeniusz napisał(a):kolekcjonowanie zdjęć kontrolerów ZDiTM
rysiogeniusz napisał(a):stan prawny

Focić i kolekcjonować sobie może, publikować nie może.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#5
Jesteś pewien? Gdzieś kiedyś słyszałem, że może ponieważ kanar w trakcie kontroli pełni funkcje osoby publicznej czy tam funkcjonariusza
Odpowiedz

#6
Zasadniczo nie może publikować zdjęć danej osoby, natomiast zanim polskie prawo zadziała właściwie mijają dosłownie miesiące. Zatem autorzy zdjęć mogą czuć się bezkarni.

Doskonałym przykładem jest portal "podłóż świnie". Chociaż nie wiem jak to jest w przypadku FB, być może tam sama reakcja portalu może być szybsza.
Odpowiedz

#7
Tjaa, jak widać kombinowanie mamy we krwi. Jest dokładnie tak jak napisał ET40, dla wielu ludzie uczciwi są frajerami. Osobiście znam taką osobę - "nie płacę podatków, ZUSu, ani NFZ, ale jestem cool, cwaniak nad cwaniakami". Przykre, że tak jesteśmy nauczeni, bo "za komuny trzeba było kombinować i sabotować, by przeszkadzać władzy". Ok, ale teraz mamy już własne, wolne państwo, o które powinniśmy dbać, a nie je okradać. Świetnie było to pokazane w filmie "Ile waży koń trojański", gdy Polak opowiadał inwestorowi ze Szwecji, jak to zrobił w jajco szwedzką policję, że musieli go odwozić na lotnisko za free. Szwed tak się wkurzył, że ktoś zmarnował jego własne podatki, że wyszedł oburzony, a z inwestycji zostały nici. Tak zareagował Szwed. A Polak? Wpadłby w śmiech i jeszcze by gratulował i podziwiał jak to ktoś wyrollował policję.
Odpowiedz

#8
rysiogeniusz napisał(a):Jesteś pewien? Gdzieś kiedyś słyszałem, że może ponieważ kanar w trakcie kontroli pełni funkcje osoby publicznej czy tam funkcjonariusza

Naprawdę? Nie chce mi się wierzyć. Ale nie byłby to zły pomysł. Osobiście nie mam nic przeciwko kontrolom - po prostu nie zdarza mi się jeździć bez biletu. Widząc jednak reakcje niektórych gapowiczów muszę przyznać, że zrobienie z kanara funkcjonariusza ma sens. Atak na niego oznaczałby duże kłopoty.
Odpowiedz

#9
Oczywiście, że jest funkcjonariuszem.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.