Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak mieć przedział w pociągu tylko dla siebie?
#1
Cytat: Polskie koleje latem, i nie tylko latem, przypominają niekiedy skład drewna. Trudno znaleźć różnice pomiędzy przewozem cargo, a pociągiem pasażerskim.

Ludzie ściśnięci w ośmiosobowym przedziale jadą nad morze czy w góry. Przez 5-6, czasem nawet i 8 godzin walczą z kolanami siedzących naprzeciw współpasażerów. W czasie podróży niektórzy potrafią ułożyć nogi w kształt kilkunastu różnych konstelacji gwiezdnych.

Co sprytniejsi mają dla siebie cały przedział, a przynajmniej dużą jego część. Jak to robią? Podpatrzyłem ich metody i dziś je poznacie. Zapraszam na alternatywny i unikalny poradnik, w którym dowiecie się, jak skutecznie odstraszyć współpasażerów.
http://przewodnik.onet.pl/reportaze/jak ... tykul.html
Odpowiedz

#2
Nuujak chyba powinien zmienić dostawcę, bo ten go oszukuje.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#3
W przypadku pociagów z rezerwacją miejsc przy jeździe przynajmniej w trzy osoby najlepiej rezerwować miejsca okno i drzwi. Środek jest rezerwowany na końcu, więc dopiero jak wszystkie „okna” i „drzwi” w danej klasie w pociągu zostaną zarezerwowane, wtedy może kogoś nam dokoptują w przedziale.

PS. Psim, fajny awatar. :-D
Odpowiedz

#4
Nie ma to jak udawać, że jest ci niedobrze. ;-D Remedium na tłok, ścisk i inne tego typu rzeczy. :lol: <nie, nie próbowałem jeszcze>
Odpowiedz

#5
No ja mam kilka patentów na pusty przedział, ale nie będę pisał bo znowu mnie zakrzyczą.
Yo pasa de todo!
Odpowiedz

#6
Wg. mnie idiotyczny artykuł ( no chyba że jest on tylko w formie żartu, a nie prawdziwych rad dla ludzi, to co innego). Raz że odkąd na TLKi są obowiązkowe miejscówki to tego typu zabiegi nie mają sensu - ktoś ma miejscówkę to siada tam gdzie ma napisane i kubełek z KFC ani śmierdzące skarpety nie pomogą.

Poza tym jest to szerzenie chamstwa i buractwa. Kolejna sprawa to taka, że w nocnych pociągach lepiej jednak mieć w przedziale współpasażerów, bo jak się jedzie samemu to najwyższe prawdopodobieństwo że zostanie się okradzionym.
Odpowiedz

#7
@flanker... No chyba, że ktoś zajmie Ci to miejsce z miejscówką. Nie zwykły pasażer, ale np. tępy dresiarz z nożem.
Odpowiedz

#8
A propos noża, przypomniała mi się metoda kolegi Bouzera z sąsiedniego forum:

Bouzer z InfoKolej napisał(a):nikogo nigdy nie wypraszałem, sami wychodzili tak szybko jak weszli. Na nocne podróże w pociągach bez "WLABów" ubierałem się w dresy i dojeżdżając na stacje w których spodziewałem się sporej wymiany podróżnych obierałem sobie bardzo powoli jabłka nożem sprężynowym. Większość na taki widok rezygnowała nawet z otwierania przedziału, natomiast innym o pytania o wolne miejsca wskazywałem wszystkie dookoła mnie owym nożem. Tak więc pełna kultura, nikogo nie wyganiałem i nie barykadowałem się w przedziale.

źródło: http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=146250#146250

Już to lepsze niż smętne wypociny, z całym szacunkiem, Newczyńskiego. Nawet nie wiadomo, czy to żartobliwie, czy na poważnie napisał...
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#9
flanker napisał(a):ktoś ma miejscówkę to siada tam gdzie ma napisane i kubełek z KFC ani śmierdzące skarpety nie pomogą.
Nie powiem, żeby była to zaleta miejscówek...
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#10
No wiecie, IC mówi, że konduktor może interweniować. ;-D Tyle tylko, że iść do konduktora i powiedzieć "Panie, w moim przedziale śmierdzi kubełek KFC / skarpety"... :lol: <tak, późno jest - głupich pomysłów dostaję>

Sam artykuł jest denny, do takiego czegoś doszedłby i Mieciu spod Żabki, a poza tym szerzenie chamstwa w czasach gdy chamstwo już się wystarczająco rozszerzyło jest trochę nie na miejscu. Jak napisał flanker - szerzenie chamstwa i buractwa.


flanker napisał(a):Raz że odkąd na TLKi są obowiązkowe miejscówki to tego typu zabiegi nie mają sensu - ktoś ma miejscówkę to siada tam gdzie ma napisane i kubełek z KFC ani śmierdzące skarpety nie pomogą.

A potem, że ludzie się burzą jak mają miejscówkę kupić. 8-) (a są tacy, dla których lepiej siedzieć pod kiblem niż dołożyć 5 zł).
Odpowiedz

#11
Maciej napisał(a):a poza tym szerzenie chamstwa w czasach gdy chamstwo już się wystarczająco rozszerzyło jest trochę nie na miejscu. Jak napisał flanker - szerzenie chamstwa i buractwa.
Jak to mówią: z anglikiem po angielsku, z francuzem po francusku, a z chamem po chamsku.

Cytat:No wiecie, IC mówi, że konduktor może interweniować. ;-D Tyle tylko, że iść do konduktora i powiedzieć "Panie, w moim przedziale śmierdzi kubełek KFC / skarpety"... :lol: <tak, późno jest - głupich pomysłów dostaję>
A ja ostatnio pobiegłem do kierownika pociągu (?) i naskarżyłem, że wyświetlacz nie działa tak jak powinien i pan mi wymienił wszystkich świętych, do których mam o to napisać (o UTK zapomniał, ale można wybaczyć), przy czym był wyraźnie zasmucony faktem, że nie może mi pomóc, bo jest z Warszawy i nikt mu wcześniej o takim problemie na stacji nie mówił.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#12
rustsaltz napisał(a):wyświetlacz nie działa tak jak powinien

A jaki wyświetlacz? W wagonie czy zewnętrzny? Na jakim taborze? :-)

Jak robiłem badania jakości na liniach lokalnych w łódzkim, to też się trochę z wyświetlaczami użeraliśmy (jednym z punktów do zweryfikowania była poprawność treści na wyświetlaczach w EZT).
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#13
Na dworcu.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#14
Ach, na dworcu...

Na dworcu, to zapomnij, że są jakieś wyświetlacze w ogóle ;-D
Możesz też strzelać fotki i uporczywie słać do UTK. Wbrew pozorom to może być skuteczna i efektywna metoda.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#15
Jak już ciężkie pieniądze ktoś wydał na wyświetlacze to niech ich jeszcze używa. Napisałem do UTK, jak będę razem następnym znowu popatrzę co i jak Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  To tylko kolej a nie życie pitagoras23 45 14 349 31.05.2012, 09:44
Ostatni post: DamianT
  Program tv o pracy konduktorów i nie tylko!!! Ula_M 0 2 519 15.03.2012, 14:44
Ostatni post: Ula_M

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.