Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lokomotywa parowa Ol49-80 na sprzedaż
#16
rustsaltz napisał(a):A jak Ty sobie taką kampanię przedstawiasz?

Nie wiem. Nadymić w mediach. Niech jakieś papugi dadzą pyska na ten temat. Pokazowo powiesić kogoś za cohones.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#17
Panowie, media tego tematu nie wezmą bo to nie medialne. Niestety temat zabytków techniki nie jest traktowany poważnie. Próbowałem wiele razy zainteresować media typu TVN, POLSAT, TVP INFO, Gazetę Wyborczą, Fakt, Metro czy inne gazety. Żadne z nich nie były zainteresowane tematem.

Jeśli nie nagłośni się sprawy na forach, na jakiejś stronie to nikt nie będzie tego brał pod uwagę.

Po za tym trzeba jeszcze napisać do PKP S.A które samo wysprzedaje zbędny majątek Skarbu Państwa czyli taki który jest naszą wspólną własnością narodową.
Trzeba powstrzymać PKP S.A. aby nie sprzedawało złomiarzom kolejnych parowozów stojących w Ełku i nie tylko z Ełku.

Kolejna sprawa napisać nawet emaila do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o wpis do rejestru zabytków wszystkich zabytkowych parowozów stojących w Ełku po za tymi które należą do Muzeum Kolejnictwa w Warszawie (te są prawem chronione) i Ok1-266 należącą do PSMK ze Skierniewic.

Jest coś jeszcze na co warto zwrócić uwagę bo ktoś sobie robi żarty albo nieźle kombinuje.

Polecam przeczytać poniższy tekst:

Cytat: W czerwcu br. trzy z tych czterech pozycji (to jest: lokomotywa parowa Ol 49-80 wraz z tendrem z 1953 r. oraz wagon 4-osiowy z 1935 r.) zostały wystawione na licytacji na portalu aukcyjnym Allegro.pl przez użytkownika o nicku „marian816” posługującego się następują-cymi danymi: Marian Syldatk, „MAR POL”, Garczegorze 38, 84-351 Garczegorze [względnie: Nowa Wieś Lęborska koło Lęborka], REGON: 771553348, NIP: 841-112-76-63, za cenę nie mniejszą niż 200.000,00 złotych. Świadczyłoby to o sprzedaniu tego mienia przez PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Olsztynie na rzecz firmy złomiarskiej. Aukcja zakończyła się w dniu 12 czerwca br. z wynikiem negatywnym, to jest wystawione przedmioty nie zostały sprzedane z braku chętnych.

Tymczasem w dniu 23 lipca br. na forum internetowym – Forum Kolejowe – pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży wymienionego parowozu Ol 49-80 (wraz z tendrem?) za cenę około 180.000,00 złotych6. Parowóz ponoć ma się znajdować w Olsztynie. Autor wpisu na wskazanym forum grozi, że w przypadku braku zainteresowania potnie lokomotywę Ol 49-80 na złom: „Jestem z firmy która prowadzi złomowiec, kupiliśmy od PKP parowóz Ol49-80. Kupiłem go na złom, ale z chęcią zamiast go ciąć sprzedałbym go w cenie złomu to jest 120t x 1,5zł/kg czyli około 180.000 zł. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany czekam na kontakt- tel. 889448862 bądź mailowy <!-- e --><a href="mailto:roman.miotke@gmail.com">roman.miotke@gmail.com</a><!-- e --> (przez następny tydzień, potem będę zabierał się za cięcie). Parowóz znajduje się w Olsztynie”.
Osoba podana w tym wpisie internetowym – tj. pan Roman Miotke - według ogólnie dostępnych (np. w internecie) informacji prowadzi skup złomu w Gdyni (ul. Hutnicza 39, 81-041 Gdynia). Być może pan Miotke współdziała lub wręcz pracuje dla firmy „MAR POL” pana Mariana Syldatka z Garczegorza koło Lęborka.
Odpowiedz

#18
Robert77, a do Rynku Kolejowego pisałeś? Oni na pewno będą zainteresowani tym tematem.
<!-- e --><a href="mailto:kontakt@rynek-kolejowy.pl">kontakt@rynek-kolejowy.pl</a><!-- e -->

Trzeba przyznać że gdyby złomiarz nie próbował sprzedać Ol49 za pośrednictwem naszego forum, parowóz zostałby pocięty "po cichu" a o kasacji dowiedzielibyśmy się już po fakcie.
Odpowiedz

#19
dominik07317 napisał(a):Robert77, a do Rynku Kolejowego pisałeś? Oni na pewno będą zainteresowani tym tematem.
<!-- e --><a href="mailto:kontakt@rynek-kolejowy.pl">kontakt@rynek-kolejowy.pl</a><!-- e -->

Trzeba przyznać że gdyby złomiarz nie próbował sprzedać Ol49 za pośrednictwem naszego forum, parowóz zostałby pocięty "po cichu" a o kasacji dowiedzielibyśmy się już po fakcie.

Do RK pisałem wiele razy i publikowali moje teksty. Jednak to bardzo wąskie grono ludzi. Dociera jedynie do kolejarzy i pasjonatów. Pozostała część ludzi nawet nie wie co się dzieje na kolei i z nią związaną.
Trzeba by było nagłośnić ten temat tak, aby dotarł on do większej ilości odbiorców. To miałem na myśli.
Odpowiedz

#20
Kurier Kolejowy, oni na pewno zainteresują się sprawą. Mogę napisać do nich.
Odpowiedz

#21
przem710 napisał(a):Kurier Kolejowy, oni na pewno zainteresują się sprawą. Mogę napisać do nich.
Zanim wyślesz tekst do Kuriera PKP to wyślij mi go na emaila. Chodzi mi o rzetelne przedstawienie sytuacji.
Odpowiedz

#22
Czy ktoś z MK mieszka w Ełku lub okolicy i mógłby potwierdzić, że parowóz nadal stoi nietknięty. Zrobić dokumentację zdjęciową.

Gdyby coś się działo z parowozem proszę o pilny kontakt na priv lub e-mail <!-- e --><a href="mailto:roobi@interia.pl">roobi@interia.pl</a><!-- e -->

Z ostatniej chwili wczoraj Odezwał się urzędnik z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Olsztynie w sprawie roztoczenia prawnej ochrony nad wszystkimi zabytkami kolejowymi (parowozami, wagonami) znajdującymi się W Ełku.

W tej kwestii została też uczulona Policja komórka likwidacji przestępczości w sprawach zabytków.
Odpowiedz

#23
http://www.parowozycompl.fora.pl/poczek ... html#14288 Post z przed kilku minut.
Co dzieje się innymi pojazdami z tego przetargu? SM42-002 i wagonem z przed wojny.
Odpowiedz

#24
dominik07317 napisał(a):http://www.parowozycompl.fora.pl/poczeka...html#14288 Post z przed kilku minut.
Co dzieje się innymi pojazdami z tego przetargu? SM42-002 i wagonem z przed wojny.

Przedmioty z przetargu http://www.pkp-nieruchomosci.pl/article ... _edit/7061

Wszystkie przedmioty wystawione na w/w/ przetargu zostały sprzedane firmie złomiarskiej.

Wystąpienia stowarzyszeń dotarły do WUOZ Olsztyn. Zostałem zapewniony przez WUOZ Wolsztyn że podejmie kroki w celu ustalenia właściciela parowozu.

Oby nie było za późno.

Poniżej treść pisma do WUOZ Wolsztyn

Szanowny Panie Grzegorzu,

Otrzymałem przed chwilą informację pochodzącą od osoby, która rozmawiała telefonicznie z panią Dorotą Kudan z PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Gdańsku (okazuje się, że oddział w Olsztynie został zlikwidowany, czy też raczej podporządkowany temu w Gdańsku). Wynika z niej, że wiosną br. PKP S.A. powiadomiło WUOZ Olsztyn o zamiarze sprzedaży zabytkowych pojazdów szynowych w drodze przetargu (PKP jest m.in. w posiadaniu tzw. "zwrotki" od pisma skierowanego do WUOZ Olsztyn). Nie wykazaliście wówczas Państwo żadnego zainteresowania sprawą. Wobec tego PKP S.A. OGN Gdańsk sprzedało w drodze przetargu pojazdy firmie złomiarskiej. Konkretne informacje są skłonni Państwu przekazań niezwłocznie, nawet przez telefon. Namiary na panią Kudan - nr tel. stac. (89) 6775580 lub tel. kom. 697910375, e-mail: <!-- e --><a href="mailto:d.kudan@pkp.pl">d.kudan@pkp.pl</a><!-- e --> .
W związku z powyższym oczekuję od WUOZ Olsztyn podjęcia zdecydowanych działań w kwestii ostatecznego i jednoznacznego ustalenia (tj. zidentyfikowania) nowego właściciela pojazdów, czyli mówiąc wprost skontaktowania się Państwa z PKP S.A. OGN w Gdańsku i ewentualnie posłużenia się także faksem/mailem, etc.
W weekend Państwo nie działacie, a w poniedziałek od rana pojazdy mają być niszczone.
Przypominam, że parowóz Ol49-80 wraz tendrem oraz wagon towarowy - zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt 2 lit. d ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków w zw. z art. 3 pkt 1 i 3 tejże ustawy - podlegają ochronie bez względu na stan zachowania. Brak reakcji WUOZ Olsztyn może skutkować zniszczeniem zabytkowych pojazdów. W takim przypadku mielibyśmy do czynienia nie tylko z bezprawnym działaniem właściciela pojazdów, czyli firmą złomiarską, lecz również z niedopełnieniem obowiązków przez fukcjonariusza publicznego (art. 231 KK), czyli konserwatora zabytków.
Bardzo proszę o zdecydowane działania.

Z wyrazami szacunku
Fundacja Thesaurus
ul. Warpnowska 18, 60-453 Poznań.

Dziś napisałem w tej sprawie także do Rynku Kolejowego. Ponad to zostały powiadomione inne media TVN, POLSAT oraz gazeta Wyborcza.

Czekamy na odpowiedź.
Odpowiedz

#25
Było dzisiaj o tym parowozie w teleexpressie
Odpowiedz

#26
Gagusiek napisał(a):Było dzisiaj o tym parowozie w teleexpressie

Materiał o sprawie ełckich parowozów ukazał się w olsztyńskiej TVP (Informacje) 3 sierpnia br. o godz. 18:30 (od 11:52 minuty):

http://www.tvp.pl/olsztyn/informacja/in ... 30/8168131

Przedstawiciel Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z Olsztyna wypowiada się że Ol49-80 posiada wątpliwą wartość zabytkową!!!!

ten człowiek powinien stracić posadę w WUOZ Olsztyn. Człowiek delikatnie mówiąc minął się z powołaniem...

Materiał w Teleexpressie o 17:00 (od 10:14 minuty):
http://tvp.info/teleexpress/wideo/03082012-1700/7994342
Odpowiedz

#27
A co człowiek który skończył jakąś historię sztuki czy inny humanistyczno-historyczny kierunek studiów, co on ma wiedzieć o technice. Dla nich większą wartość zabytkową mają gruzy fundamentów jakiegoś kościoła co ma 600 lat choć nikt nie wie jak ten kościół wyglądał.
Odpowiedz

#28
Michale, masz rację. Jednak do kompletu dochodzi brak elementarnej wiedzy z zakresy prawnej ochrony zabytków techniki.

Ludzie piastujący stanowiska w Urzędzie Ochrony Zabytków kompletnie nie znają prawa, a do tego ignorują i lekceważą swoje obowiązki. Nie znają swoich praw i nie potrafią szybko działać, kiedy liczą się dosłownie godziny czy minuty. Są tak mocno przyspawani do swoich biurek, że takim to się nawet d...y nie chce ruszyć z krzesła albo wykonać telefonu. Nie wspominając o napisaniu e-maila czy wysłaniu faksu, który graniczy z cudem niczym wyjazd do Kambodży ]->

Sami widzicie, że dopiero po natychmiastowej interwencji Komendy Głównej Policji w Warszawie facet od spawał się od biurka. Potem ze zgrzytem zębów rozpoczął procedurę wpisu do rejestru zabytków Ol49-80 i wagonu towarowego.

Jednak to jeszcze nie koniec. Zostanie napisana skarga do wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Olsztynie na tego pana za opieszałość i kompromitowanie się przed kamerami. Facet opowiada takie farmazony, że to się w głowie nie mieści.

Kolejna sprawa to kwestia sprzedaży zabytkowego taboru kolejowego przez PKP S.A. oraz zaniżanie wartości majątku Skarbu Państwa. Sprawa najprawdopodobniej trafi do Prokuratury.

Teraz czekamy na ruch firmy złomiarskiej. Poczekamy na panów z palnikami. Ciekawe co zrobią w poniedziałek.
Odpowiedz

#29
Jaki to jest wagon towarowy, bo to mnie ciekawi najbardziej. Jakieś fotki?
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#30
Lutek napisał(a):Jaki to jest wagon towarowy, bo to mnie ciekawi najbardziej. Jakieś fotki?
Fotki nie posiadam. Info z przetargu PKP S.A

wagon towarowy 4 osiowy - rok produkcji 1935,

http://www.pkp-nieruchomosci.pl/article ... _edit/7061
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wycena (sprzedaz) hks83 1 2 259 09.03.2021, 21:11
Ostatni post: rustsaltz
  Sprzedaż elektrycznych pociągów Janek 0 1 975 29.11.2018, 17:52
Ostatni post: Janek
  Czasopismo Rynek Kolejowy na sprzedaż norbis97 0 2 588 09.01.2018, 16:12
Ostatni post: norbis97
  Tablice kierunkowe (relacyjne) - Sprzedaż Lukas91 0 2 282 24.11.2016, 13:36
Ostatni post: Lukas91
  Sprzedaż kolejowych rzeczy norbis97 0 3 014 13.04.2015, 14:15
Ostatni post: norbis97

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.