Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Badanie frekwencji 2012 - Ipsos/PKP Intercity
#16
Zobaczymy co to będzie.
Z Jeleniej Góry mam odjazdy do Gdyni i Warszawy Wschodniej z PKP IC i to tylko TLK.
Odpowiedz

#17
maszynista, Też jestem z Jeleniej Góry a dostałem TLK 65501/0 i 56500/1 oraz 68501/0 i 86500/1 (w zeszłym roku wyjeżdżał ok. 4:30 i wracał na 22/23) Miałem też pomocnika na ankietowanie, koleś w pierwszy kurs wymiękł już w Poznaniu, myślał że pojeździ sobie pociągiem za free i dostanie za to kasę.
ScottyRail
Odpowiedz

#18
Dobrze że o tym wspominasz. Faktycznie ta praca wymaga nieco wysiłku, trzeba przede wszystkim sprawnie dostosowywać się do stylu pracy konduktora z którym się sprawdza bilety. A oni bywają bardzo różni, ale żaden nie lubi jak mu się opóźnia pracę. Dlatego trzeba dobrze zapoznać się z formularzem, i z ofertami biletówymi. Rozpoznawać co jest co i szybko notować (czasami trzeba samemu odczytać z biletu nr czy nazwę oferty). Warto też orientować się w rodzajach zniżek, bo konduktorzy różne rzeczy różnie nazywają.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#19
Ale jakieś szkolenia dla osób, które wcześniej nie pracowały chyba są?
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#20
Nie wiem czy są szkolenia czy dostaje się co ma robić.
Mam pytanie:
Czy w pierwszych dniach/jazdach można uzgodnić z konduktorem/kierownikiem-on idzie sam, a ja z opóźnieniem jednego-dwóch przedziałów idę za nim powoli i dokładnie spisując bilety?
On idzie, ja za nim, wchodzę do przedziału, bilet do ręki i piszemy.
W pierszych dniach u początkującego ankietera będzie ciężko. Kondkutor/kierownik kończy czytać bilet, a ja dopiero kończę poprzedni.
Zwłaszcza, że ma być wykonane dobrze to bym wolał tak uzgodnić: Pan (kierownik/konduktor) idzie, ja za Panem dwa przedziały. Mowa cały czas o pierszych jazdach na zapoznanie pracy.
Odpowiedz

#21
maszynista, pitagoras23, Na szkolenia trzeba kupę kasy, w takim przypadku dostajesz szkolenie on-line, odpowiadasz na pytania jak zaliczysz na 80-100% nadajesz się.

Później przysyłają ci w ppt instrukcję twojej pracy. Co drużyna to inne podejście, w najlepszym przypadku masz prawo samemu kontrolować bilety jeżeli kierownik wyrazi na to zgodę i poinformuje ludzi że później będzie spisywanie biletów - w takim przypadku spokojnie się pracuje.

Ale też są kierownicy z którymi się nie rozmawia tak jak miałem na 1 kursie, miałem pomocnika koleś był po prostu kartoflem. Gościu przyszedł sobie jak turysta ubrany do pracy w spodenkach bermudkach koszulce Hawajce, zero kultury osobistej wielce obrażony siedział i rozmawiał z kierownikiem, że on to robi pierwszy raz itd... Gdy zaczęliśmy kontrole to był zapier**l, gówniarz wrócił przed Poznaniem z płaczem i mówi że on nie będzie za te pieniądze jeździł, że on to pier**li i wysiadł sobie w Poznaniu. Ja dojechałem do Łeby i zadzwoniłem do mojej koordynatorki że koleś opuścił miejsce pracy i nawet jej nie poinformował. Formularze które mieliśmy były dwustronne, na każdej stronie trzeba było umieścić informacje o bilecie i zakodować te informacje. Ja wziąłem się na sposób i jeszcze przed kontrolami wydrukowałem sobie własną tabelę co jest ważne potem te informacje wpisywałem do ankiety. W ankiecie też podaje się numer pociągu i swój nr ID.
ScottyRail
Odpowiedz

#22
Powiedz, z czego jest egzamin?
Znajomość oferty biletowej PKP IC?
Czego się nauczyć?
Wiem, że praca jest ciężka: cały dzień na nogach od przedziału do przedziału, różni ludzie itp.
Dostaje się ubranie lub co innego (poza identyfikatorem). Ubiór elegancki oczywiście.
Odpowiedz

#23
Egzaminu już nie pamiętam, był on rok temu ale zapewne z tematyki związanej z kulturą osobistą, ze sprawdzania biletów i obeznania z różnymi ofertami IC.
Wszystkiego co znajduje się na bilecie.
Ubranie masz własne.
ScottyRail
Odpowiedz

#24
Scotty,
Czyli ubranie np. ładne buty, (niepowycierane) jeansy biała koszula może być?
Pracujesz w tym roku?
Odpowiedz

#25
Lepiej miej 2-3 koszule, po jednej nocy koszula nadaje się jedynie do prania.
ScottyRail
Odpowiedz

#26
Traktuj to na względnym luzie, ale też bez przesady. Ubranie ma być schludne, ale też wygodne. Lepiej nie białe, to nie ślub, a na pewno zaraz się czymś upaprze Wink

w tym roku formularze mogą być lekko zmienione, myślę że możemy zrobić na forum małe szkolenie dla wprawy. Na starym lub nowym formularzu.

Test jest głównie z materiałów szkoleniowych które dostajesz wcześniej, ale nie należy się nim przesadnie stresować. Jak jesteś choć trochę rozgarniety to dasz radę, jak nie to pewnie powtarzasz do skutku aż się uda ;D
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#27
maszynista napisał(a):Czego się nauczyć?
Poczułem się jakbym czytał forum mojej grupy na studiach. Na szczęście są wakacje. :-D
Odpowiedz

#28
Formalnie nie masz prawa kontrolować ludziom biletów, po prostu nie masz do tego upoważnienia. Nie pytaj koordynatora o to, bo powie to samo co ja. Natomiast Smile w praktyce wszystko zależy jak się umowisz z kierownikiem - ale uważaj, bywają złośliwe gnojki też, i będą Ci tylko utrudniać i narzekać.

Najgorsi są pasażerowie-kolejarze. Ci to zawsze wynajdą 100 problemów, pretensji do ankietera, zarzutów. Czasami złośliwie odmówią okazania biletu, i trzeba iść po kierownika. Nie wiem skąd im się to bierze.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#29
psim, Wiesz może, od kiedy będzie nabór ?
Odpowiedz

#30
Jak tylko będę miał konkretne informacje to się podzielę. To nie pobór do wojska, jeśli będzie praca do wykonania to możesz się przyłączyć choćby w połowie badań i wykonać kurs, albo dwa.

W Warszawie czasami jeździły takie osoby z doskoku. Na mnie trafił jeden taki niepoważny, który... nie dojechał na czas (zabrakło mu pojedynczych minut, determinacji i rozumu, bo mógł spokojnie jeszcze dogonić nas na Wschodnim), i musiałem jechać sam do Białegostoku i spisywać, co po południu jest nie do zrobienia w 1 osobę. Badanie do powtórzenia poszło. Koordynator nieźle klął Wink
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Badanie frekwencji PKP Intercity 2016 Ostry548 14 4 876 23.08.2016, 19:27
Ostatni post: mixer
  Badania frekwencji 2015 Gżągal 14 6 242 12.08.2015, 19:57
Ostatni post: Krzychu191
  Badanie frekwencji 2014 Dudzio 22 8 299 05.12.2014, 16:39
Ostatni post: Tomasz K.
  Badanie frekwencji 2013 Elektronik 200 57 103 19.03.2014, 21:00
Ostatni post: delfin95
  Kujawsko-pomorskie: badania frekwencji i ankiety psim 9 4 870 12.05.2012, 16:21
Ostatni post: psim

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.