Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Badanie frekwencji 2012 - Ipsos/PKP Intercity
Pendolino,
Sam taką trasę wziąłeś, bo przerwa 8 h niezbyt ciekawa;]
Odpowiedz

Kolejoman Dokładnie, tak było. Ja dostałem co chciałem i byłem zadowolony. Pełna współpraca, super organizacja ze strony krakowskiego koordynatora z IPSOSu.
PS. A jak chciałem się z Siwkiem755 wymienić na ostatnią noc na Nosala to nie chciał no :->
Odpowiedz

mateusz123 napisał(a):Pendolino,
Sam taką trasę wziąłeś, bo przerwa 8 h niezbyt ciekawa;]
Mam "bazę" w Białymstoku także to dość dobra trasa ;-) Jakby ktoś potrzebował zastępstwa w dniach 19,20 lub 21 listopada to zapraszam na PW. Warszawa-Białystok-Warszawa na trzy dni to dla mnie mało :lol:
Odpowiedz

Elektronik, wiesz co, było ciężko, bo numer albo był zajęty albo nie odpowiadał i przez 3 dni się nie dodzwoniłem. W końcu jednak udało się i ustaliłem przez telefon wstępnie trasy i spotkanie po odbiór ankiet. W sumie nie ma się co dziwić, że kontakt jest utrudniony, a sama koordynatorka zabiegana, skoro do rozpoczęcia badań został 1 dzień, a zapewne jeszcze nie wszystkie trasy mają obstawione (przykładowo - ja odebrałem dziś ankiety, gdzie za 30 godzin wyruszam do Zebrzydowic :-P).

Kolejoman, w nawiązaniu do tego co napisałeś - faktycznie, Ipsos zorganizował badania dużo wygodniej dla nas. Bez wątpienia, przyczyną takich sytuacji w ARC jest jednak czas... a raczej jego brak. Dziwi mnie właśnie, że wszystko jest organizowane na ostatnią chwile. Nie wiem jakie są tego powody, ale w sumie nie ma co obwiniać za to koordynatorów, bo jak rozpoczęcie badania jest jutro, a trasy wciąż są "rozdawane" to zapewne też przyjąłbym strategię, że ankieter nie ma całkiem wolnego wyboru. Ciekawe/łatwe/wygodne trasy zaraz zostałyby bowiem rozchwytane, a na jakieś nocne ochłapy nikt by się nie znalazł i firma miałaby problem.

Krzychu191 napisał(a):A jak chciałem się z Siwkiem755 wymienić na ostatnią noc na Nosala to nie chciał no
Pare godzin dłużej i ta sama płaca, dzięki Krzychu ;-D
Tym bardziej, że to była ostatnia, 5 noc z rzędu i ledwo po przedziałach chodziłem :-P

Co do tegorocznego badania w ARC:
Ankiety wyglądają na szczęście identycznie i tu nie ma większych zmian, tam może ze dwa okienka wizualnie zmieniły miejsca. Ciekawostką jest natomiast, że prócz SMS'a na start, po wyjściu z pociągu także trzeba trzeba wysłać SMS, który zawierać będzie liczbę spisanych biletów.

Jeżeli chodzi o płace, to są mniej więcej na poziomie takim, jakie oferował Ipsos.
Jakby ktoś był ciekaw - osobiście dostałem:
  • Kraków - Lublin - Kraków (Jadwiga/Jagiełło) 18.11
    Kraków - Zebrzydowice - Kraków (Silesia) 16/17.11
    Kraków - Kołobrzeg - Kraków (Ustronie) 23/24.11
Trasa Kraków - Lublin to czysta przyjemność, bo i tak miałem w ten weekend jechać do domu, także dorzucając imho "lajtowość" trasy, opłacenie przejazdu i jeszcze wypłatę za ankietowanie, jadę tam z przyjemnością ;-D

Co do TLK Ustronie - na szczęście, po mojej sugestii mogę wziąć osobę do pomocy, w związku z czym pojawiły się nadzieje na jakieś przetrwanie tych 16 godzin :-|
A właśnie... ktoś orientuje się jak wygląda i czy w ogóle wygląda (czy jest) jakieś zaplecze/gniazdo PKP gdzie będzie można się przespać w Kołobrzegu?

Takie samo pytanie o Zebrzydowice (TLK Silesia). Tutaj o tyle bardziej się martwię, bo skład jedzie dalej do Pragi, także nawet jakby nie było gdzie się podziać, nie mam możliwości by zostać w przedziale... Także Panowie - w Zebrzydowicach jest gdzie się podziać?
Odpowiedz

Polska drużyna jedzie do Bohumina, więc myślę że się z nimi dogadasz żeby też tam pojechać. W Bohuminie jest pomieszczenie PKP IC, w którym można odpocząć (aczkolwiek kanapę ponoć zostawia się zawsze dla mecha :-P ). Z tego co wiem ankieterzy na SILESII zawsze jeździli właśnie tam.
Odpowiedz

siwek755, W Kołobrzegu, około 100 metrów na zachód od dworca jest kanciapa PKP Intercity. Są tam: toaleta, prysznic i pokój z 6 tapczanami.
Odpowiedz

Ja w wakacje jeździłem na EC Polonia/Sobieski. W Zebrzydowicach nie ma kompletnie czego ze sobą zrobić. Jedź do Bohumina gdzie tak jak Kolejoman napisał jest gniazdo IC - mnie drużyna ani razu nie robiła problemu (chociaż też ankietowałem tylko do Zebrzydowic).
Odpowiedz

Ooo, no to bardzo dziękuję za odpowiedzi Panowie! :-D

Szczęście, że wierzyłem w Waszą pomoc i zapytałem, bo bym się ostał w tych Zebrzydowicach. :-| No i fajnie też że w Kołobrzegu jest ogarnięte gniazdo, bo po 16 godzinach jazdy potrzebne będzie miejsce na rekonwalescencję, a to nie wakacyjne badania, żeby pójść na plażę się przespać (jak to robiłem w Zakopanym, śpiąc w śpiworze na jakichś polanach :lol: )

Jeszcze jedna pilna sprawa:
Jutro o 22 wyjeżdżam, a nie mam ogarniętych jeszcze biletów międzynarodowych. W papierach od ARC nie ma tego, a pamiętam że w dokumentacji Ipsos'u były przykładowe skany takich biletów z opisem (swój arkusz mam w Lublinie, a jestem obecnie w Krakowie). Ktoś mógłby zrobić zdjęcie/skan tej strony z biletem międzynarodowym i tu wrzucić? Byłbym bardzo wdzięczny :-)
Odpowiedz

Bezpiecznej i przyjemnej pracy wszystkim życzę! Samych sympatycznych drużyn, uprzejmych pasażerów i ciekawych przeżyć Smile
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

Pozwolę sobie podbić, bo czas nagli:
Jutro o 22 wyjeżdżam, a nie mam ogarniętych jeszcze biletów międzynarodowych. W papierach od ARC nie ma tego, a pamiętam że w dokumentacji Ipsos'u były przykładowe skany takich biletów z opisem (swój arkusz mam w Lublinie, a jestem obecnie w Krakowie). Ktoś mógłby zrobić zdjęcie/skan tej strony z biletem międzynarodowym i tu wrzucić? Może być też link do jakiegoś zdjęcia, wzoru, który jutro spotkam w tej Silesii. Z góry dziękuję ;-)
Odpowiedz

Myślę, że to problem ARC, a nie Twój. Ciekawe, że nikt z Intercity nie zainteresował się jakością materiałów szkoleniowych nowej firmy badawczej.

Chociaż w sumie nie dziwi mnie to. Znacie moją opinię o IC, nie będę powtarzał ;-)

[ Dodano: 2012-11-15, 23:54 ]
Ja niestety gdzieś posiałem instrukcje, więc Ci nie pomogę choćbym chciał ;-(
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

siwek755, zależy co chcesz konkretnie wiedzieć. Ogólnie jak nie będziesz wiedział co i jak to drużyna powinna pokazać Ci te dane na bilecie. W internecie znalazłem np. taki wzór biletu:
http://www.ryflak.rail.pl/bilety/kolejo ... ar/001.jpg
Z tego co pamiętam do spisania były: kod kraju wydania (1251), liczba osób (1 - czasami możesz mieć 02 KIND 9 czy jakoś tak, oznacza to dwójkę 9 letnich dzieci), datę ważności, cenę łatwo odczytać. Kilometry nie są podane w bilecie międzynarodowym.
Jeśli jest to jakaś specjalna oferta (na Silesii możesz spotkać Spar Night, SparSchiene, ofertę specjalną do CD, ZSSK i Austria Special chyba) jest to podane w lewym dolnym rogu. Jak jest to bilet sieciowy, to nazwę (np. InterRail) też masz podaną.
Odpowiedz

Ok. Może jakoś dam radę. Dzięki za link i wskazówki! :-)

[ Dodano: 2012-11-16, 13:05 ]
Aha, jeszcze 2 pytania na szybko:

1. Cenę biletu, mając podaną np w PLN i CZK lub w PLN i w EUR (tak jak na przykładzie od witja) podawać na ankiecie w polu "Waluta na bilecie" PLN czy EUR/CZK? :->

2. Jeszcze pozwolę sobie dopytać, bo mam pewne wątpliwości, instrukcja jasno tego nie wyjaśnia. W większości, badania przeprowadzane są od początkowej do końcowej stacji składu. W przypadku dzisiejszej Silesii, kończę badanie jednak w Zebrzydowicach, a skład jedzie dalej aż do Pragi.

W związku z tym, mając kody stacji jedynie do Zebrzydowic, w przypadku, gdy gość jedzie np. z Krakowa do Ostravy "Kod stacji, na której WYSIĄDZIE: ..." mam pisać 149 (czyli Zebrzydowice nawet, jak gość fizycznie nie wysiada, tylko jedzie dalej?) i dalej, w polu 4. podać wtedy "Ostrava" czy w polu nr.2, zamiast kodu pisać słownie "Ostrava"?
Odpowiedz

Cena biletu może być zapisana w dowolnej walucie, ważne co masz zapisane na bilecie. Stacje gdzie podróżni zagraniczni wysiądą/wsiądą trzeba zakodować jeśli znajdują się one na drodze przebiegu danego pociągu. Swoją drogą podobną sytuację miałem na Kiev Express, też musiałem zapisywać wszystkich co jadą/wracają z Ukrainy i zakodować stację.
Odpowiedz

Pendolino napisał(a):Cena biletu może być zapisana w dowolnej walucie, ważne co masz zapisane na bilecie.
yy, że jak? ;-D Bo trochę masło maślane wyszło ;-)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Badanie frekwencji PKP Intercity 2016 Ostry548 14 4 978 23.08.2016, 19:27
Ostatni post: mixer
  Badania frekwencji 2015 Gżągal 14 6 340 12.08.2015, 19:57
Ostatni post: Krzychu191
  Badanie frekwencji 2014 Dudzio 22 8 450 05.12.2014, 16:39
Ostatni post: Tomasz K.
  Badanie frekwencji 2013 Elektronik 200 58 164 19.03.2014, 21:00
Ostatni post: delfin95
  Kujawsko-pomorskie: badania frekwencji i ankiety psim 9 4 935 12.05.2012, 16:21
Ostatni post: psim

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.