Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Znak rozpoznawczy miłośników kolei
#16
Przypomniało mi się, że mam przypinkę do garnituru w postaci orzełka trzymającego w szponach kolejową oś. Piękna sprawa, jednak nie wypada mi jej używać - nie jestem kolejarzem a noszenie godła, w moim mniemaniu, przysługuje tylko im.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#17
mikrobart zgadzam się. Sam mam kilka przypinek, np. Sztabu Generalnego od zaprzyjaźnionego generała właśnie z SG ( nie mylić ze strażą graniczną :-P ) ale nosić mi jej nie wypada po prostu.

Dlatego też MK mogliby np. taki prosty wizerunek lokomotywy choćby ten jaki mamy w logo i jaki oznacza przejazdy kolejowe :-P nosić w postaci prostej przypinki takiej "ciufy" :-)
Odpowiedz

#18
Albo dwie literki: M K.
Jaro

Odpowiedz

#19
A ja mogę się w sumie podpisywać MK. :lol: Serio, nazwisko mam na K. :-D Jednak sam znak rozpoznawczy... Byłoby ciężko wymyślić coś jednego dla wszystkich, a samo MK wydaje mi się zbyt trudne do odgadnięcia przez inne osoby, chociaż... w sumie proste, bez udziwnień. a jakby MK+"ciufa"?
Odpowiedz

#20
Dla mnie sprawa jest prosta dość.
Standardowy badzik (taka mała okrągła przypinka), koszt koło 2,5pln za sztukę (licząc wysyłkę itd.).

A pierwsze co mi przyszło do głowy, gdy przeczytałem temat:
[Obrazek: pro1png_rarrhsw.png] [Obrazek: pro2png_rarrhss.png]

Obowiązkowo POWIĘKSZ obrazek.
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#21
loony doskonale, o to właśnie mi chodziło!!!


Ja to widzę w formie takich metalowych przypinek, jak np. ta z prostym znakiem PKP:

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... F2THmzcz7x


Takiej samej konstrukcji przypinka, ale Wojsk Lądowych:

http://3.bp.blogspot.com/-QUYO4Jmyeec/T ... dowych.jpg


Podałem to jako przykłady jak ja to mniej więcej widzę. Raz że będzie to małe i można wszędzie przypiąć, dwa eleganckie bo do marynarki też można będzie przypiąć :-) No i koszta będą niewielkie - takie znaczki przeważnie kosztują max. do 5 zł

[ Dodano: 2012-07-09, 15:32 ]
Czyli coś co zapodał loony w wersji właśnie takich przypinek o jakich napisałem :-)
Odpowiedz

#22
Bardzo fajna ta przypinka z kiblem :-D
Jednakże tak się zastanawiam jak wy chcecie coś takiego rozpowszechnić ? :-P
Odpowiedz

#23
Osobiście to mam przypinkę z logo "Wybieram kolej".

EDIT: Takie coś dokładnie KLIK
Odpowiedz

#24
Mi chodziło o taki badzik:
[Obrazek: badzik.jpg]

A jak rozpowszechnić? Prosto - zamawiam 100 sztuk tego i daję aukcję na Allegro. Później wkleja się linki do aukcji na różne portale kolejowe, blogi, galerie, facebooki itd. Z kupnem nie ma problemu, bo jak ktoś nawet nie ma konta Allegro to i tak może kupić.
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#25
kebeka w bardzo prosty sposób. Wpierw produkcja na chętnych z naszego forum na te przypinki i będziemy je nosić wszędzie, bo są małe i eleganckie ;-)

Jako że takie błyskotki zawsze rzucają się w oczy, to na szlakach i stacjach na pewno kolejarze się będą pytać w trakcie rozmowy "a co to?" albo sami zagadywać, no i też inni MK, niezrzeszeni itd. No i wtedy powiemy o naszym pomyśle itd. i damy jakiś swój kontakt dzięki któremu będziemy mogli im to zamotać.

Będzie to się rozrastało, bo ich znajomi MK tych mikoli zauważą u nich te znaczki, też pewnie będą chcieli mieć coś takiego co nas zrzesza wszystkich ( i dodaje trochę splendoru taki znaczek, "prawie" jak PKP w klapach marynarki hyhy 8-) ) i też zmontują sobie od nas.

Poza tym na wszelkiego rodzaju imprezach kolejowych możemy je rozdawać/sprzedawać, promować tego typu akcje. Można też założyć profil na fejsbuku, albo jakąś stronkę i tam to promować.

Oczywiście nie możemy oficjalnie jako FK.pl temu patronować, bo jak kolega psim zauważył wczoraj jest sporo MK z innych for, stron, zrzeszeń, stowarzyszeń etc. którym mogłoby się to nie spodobać i pomysł by odrzucili. Lepiej potraktować sprawę neutralnie ;-)

Jak dobrze pójdzie to po jakimś czasie większość mikoli w kraju będzie to nosiła, a kolejarze widząc tak często ten znaczek będą czaić o co chodzi, a ludzie też nasi znajomi czy pasażerowie z którymi np. będziemy dzielić przedział, z ciekawości jeśli nawiążemy rozmowę będą pytać o co chodzi :-)

Wiadomo to wszystko piękne plany - ale jak się wierzy i chce, to można to zrealizować. Może nie do wszystkich, ale do większości powinniśmy dotrzeć i sprawić że będziemy rozpoznawani dzięki jednemu małemu znaczkowi, a i też sprawi to jakąś jedność wśród wszystkich MK, bez względu na poglądy polityczne :-)

[ Dodano: 2012-07-09, 15:57 ]
loony koszt tego będzie niski to fakt, ale wg. mnie taka odznaka nie jest elegancka i no wiesz... inaczej ludzie podchodzą jak masz taką elegancką wpinkę, a inaczej jak masz taki znaczek, których tysiące uczniów wpina sobie do plecaków z nazwami ulubionych zespołów, pacyfką, anarchią etc.
Odpowiedz

#26
flanker, mam tego świadomość. Tylko szczerze mówiąc nie mogę znaleźć nawet kogoś kto takie robi.
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#27
Powiem ci flanker że bardzo mi się to podoba co piszesz. ;-)
Jednakże można też pomyśleć nad przyszywkami oczywiście chodzi mi w przyszłości ale przyszywkę równie łatwo zamontować i z demontować z plecaków,torebek itp... :-P
loony z tym gdzie takie zamówić to nie jest problem pierwsza lepsza firma reklamująca albo fotograf :-D
Odpowiedz

#28
kebeka, tylko nie chodzi o badziki, bo takie to sam sobie robiłem kiedyś. Chodzi o takie wpinki o których mówi flanker, czyli na przykład:
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTMdv5U3ZEis_Eatcrl2TT...F2THmzcz7x]
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#29
A to przepraszam moje nie dopatrzenie, jeśli chcesz to mogę postarać się dowiedzieć ceny za wyprodukowanie takiego :-D
Odpowiedz

#30
flanker napisał(a):Jako że takie błyskotki zawsze rzucają się w oczy, to na szlakach i stacjach na pewno kolejarze się będą pytać w trakcie rozmowy "a co to?" albo sami zagadywać, no i też inni MK, niezrzeszeni itd.
Zwolnij bo jeszcze kolejarze wpadną w kompleksy.

loony napisał(a):Chodzi o takie wpinki o których mówi flanker, czyli na przykład:
Bardziej mi się podoba to, co Katarzyna wrzuciła. Nie jest, aż tak stronnicze.
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Oszuści wśród miłośników kolei Przemek19840 78 38 291 18.10.2017, 08:08
Ostatni post: Robert89
  Regulacje prawne dot.miłośników kolei+pomysł mksiedlce 5 3 335 23.05.2017, 13:56
Ostatni post: Paweł Piotr
  Słownik miłośników kolei Zuraf 12 9 147 16.03.2013, 15:43
Ostatni post: rustsaltz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.