Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Znak rozpoznawczy miłośników kolei
#1
Tytuł tematu może trochę dziwny, jednak postaram się w tym poście rozwinąć myśl. Mam nadzieję, że po przeczytaniu nie weźmiecie mnie za jakiegoś czubka/wariata.


Jak wiemy nas MK jest całkiem sporo w Polsce, ogłaszamy i reklamujemy się w internecie, na portalach społecznościowych itd.

Dzielimy się na różne grupy/fora/zrzeszenia jednak fajnie by było jakbyśmy choć w pewnym stopniu tworzyli jedną grupę. Tzn. mamy jakąś przypinkę w klapie marynarki np. proste "MK", wychwytujemy u kogoś w składzie na trasie kto ma taką samą, już podchodzimy, zagadujemy, wymieniamy się doświadczeniami, a znajomości się rozszerzają :-) Chodzi o ten jeden znak/smycz/hasło, o którym każdy MK będzie wiedział dzięki czemu łatwo będzie nas rozpoznawać :-)

Wszystko po to żebyśmy się rozpoznawali na szlakach, poszerzali znajomości i dzielili wrażeniami. Poczucie dużej grupy i jedności jednak buduje i sprawia że ludzie się z taką dużą ekipą liczą ;-)


Zapraszam do dyskusji i serdecznie pozdrawiam

Flanker
Odpowiedz

#2
Z mojego punktu widzenia, aparat i kamera (dla filmowców i zdjęciowców) to znak rozpoznawczy.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#3
ja bym tu widział zestaw gadżetów FKSmile
Pozdrawiam, Leonardo
http://www.leospace.pl/

Kilometry w 2012 | 2013 | 2014 | 2015
Odpowiedz

#4
Leonardo pomysł rześki, ale to się nie nada na ogólny, przyjęty przez wszystkich znak MK.

Mikole są też z innych for, zrzeszeń, stowarzyszeń itd., również wielu jest niezrzeszonych. Trzeba by wymyślić coś co byłoby jednym wspólnym znakiem, a nie tylko naszego forum ;-) Bo wtedy inne grupy mogłyby odebrać to negatywnie, że coś jest im narzucone przez nas, a o to nam nie chodzi. Proponowałbym jakąś wspólną dyskusję, np. profil na Fejsie czy coś w tym stylu i tam wspólnie razem z innymi wybrać taki znak :-)

Ja już noszę smycz forumową w pociągach żeby w razie czego "nasi" mnie rozpoznawali :-D
Odpowiedz

#5
Jak ktoś chce być rozpoznawalny jako MK, to znajdzie na to sposób. Ja np. ubieram koszulki: tiry na tory, IC Forum (to dla tych co jeszcze pamiętają) albo z EN57.
Odpowiedz

#6
flanker napisał(a):Tzn. mamy jakąś przypinkę w klapie marynarki np. proste "MK"

Obawiam się że towarzystwo jest zbyt skłócone na coś takiego.

W pewnych kręgach, które - na zdrowy rozum - powinny wspierać miłośnictwo (np. administracja forum Infokolej, Robert Wyszyński - "przyjaciel kolei", itp.) określenie "mikol" jest stosowane pejoratywnie, tj. z niechęcią, w celu ubliżenia komuś, wyśmiania...

W Polsce jest za dużo wzajemnej pogardy, zawiści, nieumiejętności współpracy (niezdrowo pojętego indywidualizmu) i niezrozumienia dla takich inicjatyw, żeby miały one szanse powodzenia. Taka jest moja opinia.

A mikol mikola pozna.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#7
Aparat w ręku ]->
Jaro

Odpowiedz

#8
ET40 też podróżuję z aparatem :-D


psim nie chciałbym tutaj zaczynać jakiejś niezdrowej dyskusji, bo widzę że chwytasz się tematów delikatnych i hmmm ujmę to - niepoprawnych politycznie. Rozumiem, że nigdy nie będzie tak żeby się wszyscy kochali, ale przecież można wyciągnąć rękę i zaproponować coś wspólnego, by choć trochę było jedności i poczucia wspólnoty między wszystkimi, nieprawdaż? ;-) Spróbować zawsze można, nie?


Tak jak jest to z mundurowymi - moja rodzina poczynając od ojca to zawodowi żołnierze i choć policjanci, są zupełnie inną frakcją, tak samo strażacy itd. to jednak istnieje między nimi wspólnota, wsparcie, jakieś podświadome koleżeństwo i zupełnie inaczej wygląda kontrola drogowa przez policję cywila, a mundurowego, wierzcie mi ;-)
Odpowiedz

#9
pitagoras23 napisał(a):Z mojego punktu widzenia, aparat i kamera (dla filmowców i zdjęciowców) to znak rozpoznawczy.
Jestem miłośnikiem kolei, ale akurat takie rzeczy mnie nie ,,kręcą''.
Odpowiedz

#10
Dlatego napisałem, z mojego punktu widzenia, bo się tym zajmuję....
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#11
ET40 napisał(a):Aparat w ręku ]->

Dla konduktorów / kierowników pociągów znakiem rozpoznawczym jest bilet - podróżnik, czy turystyk. Ostatnio sam się o tym przekonałem jadąc na turystyku. Po kontroli kierownik wszedł ze mną w dyskusję na tematy kolejowe. ;-)
Odpowiedz

#12
psim napisał(a):W Polsce jest za dużo wzajemnej pogardy, zawiści, nieumiejętności współpracy (niezdrowo pojętego indywidualizmu) i niezrozumienia dla takich inicjatyw, żeby miały one szanse powodzenia. Taka jest moja opinia.
Moja również. psim trafił w sedno sprawy - indywidualizm, chory indywidualizm szerzy się także w naszej, miłośniczej społeczności. Tego nie pokonamy, ważne, żeby ludzie zebrani wokół FK.pl jako tako się rozumieli i tworzyli zgraną społeczność.

Adams napisał(a):Dla konduktorów / kierowników pociągów znakiem rozpoznawczym jest bilet - podróżnik, czy turystyk.
Żebyś wiedział! Nawet REGIOkarnet powodował kilka razy, że zapytano się mnie, czy jestem miłośnikiem.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#13
Panowie dyskusja nam się trochę rozeszła. Czy każdy zostaje przy swoich znakach rozpoznawczych, takie jakie uważa za najodpowiedniejsze, czy szukamy jednego, wspólnego znaku który pozwoli nas identyfikować? ;-)

Nie mówię tutaj o tym że wszyscy mamy przymusowo jak jeden mąż nosić np. jakiś znaczek - nie nie :-P Jest to dobrowolne oczywiście.

Chodziło mi o to, czy można np. jakąś przypinkę czy coś w tym stylu zrobić, prostą, nieskomplikowaną jednak charakterystyczną pozwalającą na rozpoznanie z miejsca czy dana osoba to MK. To po pierwsze, a po drugie to wprowadziłoby jakąś jedność między wszystkimi MK i gdyby wiele osób to nosiło, to i na pewno z czasem obsługi pociągów kminiłyby od razu z kim mają do czynienia :-)
Odpowiedz

#14
Myślę, że będzie trudno to zrealizować. W jakich okolicznościach mielibyśmy ten znak nosić? Na trasie, codziennie - w szkole, pracy?

To jest do zrealizowania w konkretnej społeczności - np. forumowej, poprzez smycze, koszulki. Globalnie - chciałbym, ale nie wierzę.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#15
mikrobart bardzo często chodzę w garniturze/ marynarce i często mam przypiętą przypinkę jakąś związaną z czymś tam ( bez wchodzenia w szczegóły). Rzuca się to w oczy po mimo malutkich rozmiarów i wiele razy ktoś mnie zagadał o to, jak to się mówi swój na swego trafił, choćby w kwestii Strzelca w którym byłem ;-)

Właśnie o coś takiego mi chodziło - o taki malutki znaczek jedności, który byłby rozpoznawalny i traktował nas jako jedną grupę, jak dawne PKP, a nie to co jest teraz rozbite na dziesiątki spółek.

Też zauważyliście tą ciekawą zależność? Z MK jest jak z PKP :-D

Ale skoro widzę, że pomysł raczej nie wzbudza entuzjazmu, to ok - skupmy się na gadżetach forumowych w stosownych do tego tematach i po prostu będziemy rozpoznawać się tylko my z FK.pl
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Oszuści wśród miłośników kolei Przemek19840 78 38 291 18.10.2017, 08:08
Ostatni post: Robert89
  Regulacje prawne dot.miłośników kolei+pomysł mksiedlce 5 3 336 23.05.2017, 13:56
Ostatni post: Paweł Piotr
  Słownik miłośników kolei Zuraf 12 9 147 16.03.2013, 15:43
Ostatni post: rustsaltz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.