• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internetowa sprzedaż biletów PKL
#1
Może i internetowa, ale kolejka do kolejki na Kasprowy nie zniknie - dzienny limit w internecie to 15 biletów.
Aha, i widocznie ta forma sprzedaży to zagrożenie dla dzieci i młodzieży, bo jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosc ... w-PKL.html
  Odpowiedz
#2
Amatorszczyzna... :-( Ciekawe po co PKLce adres zamieszkania osoby, która chce się przejechać kolejką. Wybiłem takie pomysły z głowy ZTM Warszawa (też pierwotnie wymagał adresu zamieszkania przy personalizacji kart miejskich), to i PKLce wybiję. Ustawa zabrania zbierania danych osobowych które nie są niezbędne/uzasadnione do wyświadczenia danej usługi!

Cytat:a do tej formy zakupu uprawnione są wyłącznie osoby pełnoletnie.

Nie wyciągaj pochopnych wniosków: do formy zakupu, nie oznacza to że nie można nabyć w ten sposób biletów ulgowych, a jedynie tyle że zakupu musi dokonywać osoba pełnoletnia. To kwestia skonstruowania umowy, instrumentu płatniczego, itd.
Bahnfahren ist unser Business
  Odpowiedz
#3
psim napisał(a):Nie wyciągaj pochopnych wniosków: do formy zakupu, nie oznacza to że nie można nabyć w ten sposób biletów ulgowych, a jedynie tyle że zakupu musi dokonywać osoba pełnoletnia
Kto tu wyciąga pochopne wnioski? Gdzie ja (czy ktokolwiek inny) napisałem że nie można w ten sposób kupic ulgowych?

Dla elektoratu wyjasniam, bo widze że trzeba kawę na ławę: robiłem sobie jaja z zastrzeżenia o zakazie internetowego kupowania przez małolatków. W Allegro mogą, ale w PKL już nie.
  Odpowiedz
#4
Użytkowanie przez nieletnich różnych serwisów internetowych, zwł. tych związanych z wydawaniem pieniędzy, zwykle podlega dodatkowym obostrzeniom. Na Allegro jest to tzw. konto Junior, do którego stosuje się odrębne zasady, a jednym z warunków na "dzień dobry" jest:

Cytat:Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia, a mogą być Użytkownikami, w celu Rejestracji powinny poza informacjami wskazanymi w art. 2.2 Regulaminu Allegro, dodatkowo podać datę urodzenia (Konta Junior). Poprzez rejestrację, Użytkownik Konta Junior oświadcza, że zawiera umowy w ramach Allegro za zgodą opiekuna prawnego.

http://allegro.pl/country_pages/1/0/z8.php
Bahnfahren ist unser Business
  Odpowiedz
#5
Ogólnie fajny pomysł, bo nie trzeba będzie stać w kolejce po bilety, czasami nawet kilka godzin. Ale 15 sztuk... przecież jak to rozreklamują, to rozejdzie się to w minutę i kto pierwszy ten lepszy.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości