Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejozagadka
#46
kebeka napisał(a):A więc:
Jak nazywało się kiedyś i jak nazywa się teraz miasto które było na granicy trzech zaborców Polski ?

Sosnowiec i Mysłowice, kiedyś Modrzejów, Jaworzno (Jęzor), Brzęczkowice i Słupna. Z tych porzednich prawa miejskie miał tylko Modrzejów .
Jeśli chodzi o miejscowości na prawach miejskich, to chodzi o Sosnowiec i Mysłowice teraz oraz Modrzejów, Jaworzno i Mysłowice wtedy.

Wszystko dokładnie jest tutaj opisane:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tr%C3%B3jk ... ch_Cesarzy


Dwie części tego trójstyku znajdują się w Sosnowcu. Natomiast granica z Prusami nadal jest granicą Sosnowca z Mysłowicami.
Odpowiedz

#47
No to czas na następną zagadkę.
Proszę podać nazwę stacji, której nazwa pochodzi od nazwy wsi i leży na wsi, a w której przynajmniej w latach osiemdziesiątych zatrzymywały się pośpieszne pociągi międzynarodowe.
Odpowiedz

#48
radix49 chodziło o Maczki, a kiedyś Granice.
Sorki za opóźnienie. Zadawaj i tak.
Kolejowe Jaworzno Lubisz To ?
Odpowiedz

#49
Termin rozwiązania powyższej mojej zagadki do 1 grudnia.
Podpowiedź. stacja znajduje się w woj. mazowieckim.
Odpowiedz

#50
Z braku rozwiązania zadam kolejną zagadkę :-)

Ile w 1920 roku na terenie obenego miasta Jaworzno znajdowało się stacji i przystanków kolejowych ?
Kolejowe Jaworzno Lubisz To ?
Odpowiedz

#51
8 - Byczyna, Bory, Szyb Sobieski, Azot, Jaworzno, Niedzieliska, Szczakowa i "Twoje" Ciężkowice ;-)
Odpowiedz

#52
Wiedziałem że to będzie za proste. Twoja kolej ;-)
Kolejowe Jaworzno Lubisz To ?
Odpowiedz

#53
To ja także coś prostego. Pociągi kolei niemieckich relacji Cottbus - Görlitz - Zittau na pewnym odcinku przejeżdżają przez terytorium Polski, zatrzymując się na jednej polskiej stacji. Jaka to stacja?
Odpowiedz

#54
Krzewina Zgorzelecka.
Odpowiedz

#55
Zgadza się.
Odpowiedz

#56
Swego czasu był pociąg interREGIO jadący na odcinku Opole->Brzeg w taryfie REGIO, z postojami na każdym przystanku. Podaj nazwę i relację tego pociągu.
Odpowiedz

#57
Bolko, Wrocław Główny - Lublin
Odpowiedz

#58
Bartek, Pudło. BOLKO jechał w taryfie REGIO na trasie Brzeg->Opole, a ja pytałem w drugą stronę.
Odpowiedz

#59
Ślązak, Kraków Główny - Zielona Góra
Odpowiedz

#60
Owszem.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.