Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejozagadka
rustsaltz, za dużo. Część pociągów które wymieniłeś otrzymały tą kategorię nieco później. Mnie chodzi o te pociągi, które w niej wyjechały jako pierwsze ( dokładnie 8 par) :-P
Odpowiedz

Słowacki , Konopnicka ......
Odpowiedz

dawidkol, nie. Te osiem par znajduje się w zestawie który zapodał rustsaltz. ;-)
Odpowiedz

Czy: Gornik, Ondraszek, Klimczok, Neptun?
Odpowiedz

pasqudek, wymieniłeś dopiero cztery pary, a było osiem. Jedna z Twoich odpowiedzi jest nieprawidłowa. Nie sądziłem że będzie z tym problem ;-)
Odpowiedz

To moze: Gornik, Ondraszek, Wyspianski, Klimczok?
Odpowiedz

pasqudek, teraz dwie odpowiedzi są nieprawidłowe i nadal wymieniasz cztery pary a ma być osiem ;-)
Odpowiedz

Sawa, Krakus, Klimczok, Górnik, Neptun, Kaszub, Lech, Chrobry
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

rustsaltz, prawie dobrze, tyle że nie był to Klimczok, a Ondraszek. Reszta się zgadza, więc odpowiedź uznaję ;-)
Odpowiedz

Znany literat, medyk, trafił na kolej, bo-jak pisał-pociągała go jazda na lokomotywie. O kim mowa?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

Ernest Malinowski?
Odpowiedz

Ernest Malinowski nie był chyba literatem. Początkowo myślałem o Reymoncie, ale postawię na Tadeusza Boya-Żeleńskiego.
Odpowiedz

Dobrze stawiasz, Boy-Żeleński pracował jako lekarz kolejowy.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

Ja pasuję. Nie mam na tę chwilę pomysłu na zagadkę.
Odpowiedz

W dniu 11.12.1927 po raz pierwszy wyjechal pociag tej kolei. Wagony mogly jak na tamte czasy rozwijac zawrotna predkosc 70 km/h.
Co to za kolej?
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.