• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bydgoszcz: Będzie remont czy nie?
#1
Władze Bydgoszczy już kilkakrotnie spotykały się z Jackiem Prześlugą, wiceprezesem spółki PKP Dworce, który przedstawił trzy koncepcje modernizacji stacji. Trzecia, najlepsza, przewiduje wyburzenie głównego holu, oraz obiektu między trzecim a czwartym peronem. Z obecnej zabudowy miałoby zostać tylko zabytkowe muzeum. Przy ul. Zygmunta Augusta ma powstać budynek podzielony na dwie części - w zachodniej miałoby się znaleźć centrum obsługi podróżnych, we wschodniej - czteropiętrowy parking.

Tyle że to na razie jedynie koncepcja.
  Odpowiedz
#2
Po co burzyć hall? Tam nie ma miejsca na budowę większego budynku, chyba, że wyburzona zostałaby również kamienica stojąca nieopodal po tej samej stronie ulicy. Jeżeli jednak nie, to nowy budynek nie mógłby być wiele większy od obecnego. Lepiej ucywilizować to, co jest, w pierwszej kolejności przejście podziemne, bo jest ohydne.
  Odpowiedz
#3
W remont tej Sodomy uwierzę dopiero jak zobaczę jakieś poważne ekipy remontowe. Tyle się o tym mówi i nic, żaden poważny remont nie miał miejsca od roku 1966 wtedy to ten zabytkowy budynek frontowy obłożono płytami betonowymi i wyłonił się z tego gmach jaki mamy na zdjęciu. Dziwie się, że remontuje się tyle stacji a nasz dworzec ciągle przypomina rozpier***nik rodem z gminnych dożynek zakończonych mordobiciem :-|
Yo pasa de todo!
  Odpowiedz
#4
Nie przesadzaj, elewacja i hol były remontowane jakoś pod koniec lat 90., może nawet nieco później. Natomiast przejścia podziemne są ohydne, zadaszenie peronów również, a poczekalnia na peronie 3 mimo całego swojego niepowtarzalnego klimatu kwalifikuje się do odstrzału.
  Odpowiedz
#5
No i będzie remont.
Cytat:PKP SA podpisały z konsorcjum składającym się z firm Budimex i PW Lech umowę na przebudowę dworca Bydgoszcz Główna. W piątek ma nastąpić przekazanie placu budowy wykonawcom, a w przyszłym tygodniu mają rozpocząć się pierwsze prace.
Cały artykuł+wizualizacja: http://enjoybydgoszcz.pl/bdg/item/8277- ... lac-budowy

Kowadło? Żelazko?
  Odpowiedz
#6
Pistolet Smile
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
  Odpowiedz
#7
Mam tylko nadzieję, że nie udzieli się administratorowi dworca moda na lotniskowe sygnały zapowiedzi. Marzyłoby mi się usłyszeć znów na żywo stary sygnał:
http://archeo.kolej.pl/sound/download/mp3/BGA.mp3
  Odpowiedz
#8
Hmm, jako że jestem z Bydgoszczy pozwolę sobie na mały odkop :-) (jeśli razi - usunąć):
Nowy Dworzec w Bydgoszczy jest jakoś od jesieni zeszłego roku i w końcu wygląda w miarę... http://www.pomorska.pl/wiadomosci/bydgo ... ,id,t.html
  Odpowiedz
#9
I przy tym jest taki glamour, że nie ma na nim miejsca na tanią księgarnię ani tanie zapiekanki, jak choćby w Toruniu Głównym.
  Odpowiedz
#10
ET40 napisał(a):I przy tym jest taki glamour, że nie ma na nim miejsca na tanią księgarnię ani tanie zapiekanki, jak choćby w Toruniu Głównym.

Przecież jest Matras i Zapiekarnia ?
Akurat pod tym względem Bydgoszcz Główna wypada całkiem nieźle.
  Odpowiedz
#11
To porównaj Matras z księgarnią na Toruniu Głównym...
  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Remont Bieżanowa PeKaP 1 1 133 21.06.2018, 22:54
Ostatni post: 4est
  Remont dworca w Gliwicach Cinek 15 3 672 22.07.2016, 13:59
Ostatni post: pasqudek
  [Toruń] Remont dworca maria 7 2 499 17.12.2015, 09:16
Ostatni post: WinD
  [Ełk] Remont dworca Voycek 3 2 051 13.05.2013, 20:32
Ostatni post: KlimaT
  [Kluczbork] Będzie remont dworca Adams 2 1 642 23.07.2012, 19:56
Ostatni post: TOMEKKOT

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości