Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Straż Ochrony Kolei
#31
SOkistow za malo pozatym co oni zrobia. Skoro nawet jak kogos zlapia to go wypuszcza bo mala szkodliwosc czynu.Co do materialu sam prawda.

PS .Te miejsce w 4:01 to miedzy Chorzowem Starym i Miasto
Odpowiedz

#32
Szykują się zmiany, tylko nie wiem czy na lepsze ...

SOK z powrotem ma być służbą mundurową podległą MSWiA, i mają mieć rozszerzone uprawnienia. I teraz nie wiem czy się cieszyć bo będzie bezpieczniej na dworcach(zwłaszcza po tym co widziałem wczoraj na głównym w Poznaniu) czy też bać się że będą strzelać jak będę kręcił się przy torach. Kolejna kwestia której się obawiam to, to czy nie wymyślą sobie żeby SOK było w każdym mieście gdzie jest dworzec choć akurat tu jest tylko obawa o to czy koledzy rządzących nie będą tworzyć niepotrzebnych stanowisk aby tylko móc obsadzić stołki.
No i pozostaje pytanie ile przewalą kasy przy zmianie ze spółki podległej PLK na służbę mundurową.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#33
A to nie lepiej było wrzucić SOK do wora z policją?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#34
Byłoby to sensowniejsze, chociażby ze względu na to że kiedyś istniała Policja "kolejowa". Stworzony byłby osobny wydział i nie byłoby tylu dodatkowych stołków do obsadzenia. A z drugiej strony przy podziale finansów SOK szedłby pewnie na samym końcu...

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#35
sm31-131 napisał(a):Szykują się zmiany, tylko nie wiem czy na lepsze ...

SOK z powrotem ma być służbą mundurową podległą MSWiA, i mają mieć rozszerzone uprawnienia. I teraz nie wiem czy się cieszyć bo będzie bezpieczniej na dworcach(zwłaszcza po tym co widziałem wczoraj na głównym w Poznaniu) czy też bać się że będą strzelać jak będę kręcił się przy torach.

Chyba z kapiszonów. :-) Nawet policja nie ma uprawnień do strzelania, bo jej się tak zapragnie. Natomiast ewentualna zmiana, praktycznie nie zmienia nic. Wiadomo od lat gdzie są posterunki SOK i reszta infrastruktury kolejowej jest w zasadzie od nich wolna. Lotne brygady nie dolecą na czas, gdy się coś święci. Już sobie wyobrażam jak lotna ekipa się pojawia z Radomia gdy w Grabowie nad Pilicą, ktoś rozkręca tory, bo nie wiem czym mają się tam dostać...
Odpowiedz

#36
sm31-131 napisał(a):Nawet policja nie ma uprawnień do strzelania
A skąd ty takie rewelacje wykopujesz?...
Odpowiedz

#37
To zdanie nie napisał sm31-131, to raz, a dwa ma drugi człon, który zupełnie zmienia jego sens.
Odpowiedz

#38
Paweł Piotr, Żeby tak szkalować dobre imię Moderatora? To są parszywe insynuacje które za zadanie mają oczernić moją kandydaturę w nadchodzących wyborach prezydenckich! :-D
masovian jakbyś mnie z daleka zobaczył to byś stwierdził - arabski terrorysta jak nic :-). Zapuściłem ostatnio włosy, nie golę się, chodzę z podejrzanym plecaczkiem, w którym mam butelkę z płynem, zawsze mam przy sobie kupę elektroniki, nóż(czasem nawet dwa multitoole) radiostację. Chodzę w przyciemnianych okularach i kapturze i kręcę się wokół węzłów kolejowych - TERRORYSTA jak nic, a to już jest powód do strzelania. Dodatkowo jakby po zatrzymaniu zrobili rewizję w biurze to by się okazało że tam faktycznie można by bomby konstruować. A ja po prostu jestem serwisantem komputerowym która kocha kolej i użera się z żoną więc się nie goli :-D.

Pozdrawiam
sm31-131

[ Dodano: 2016-05-29, 10:04 ]
Aaaa, zapomniałem dodać - mam w domu jedną replikę ASG a to już jest powód żeby strzelać nawet bez ostrzeżenia :-], zwłaszcza że jest to Dragunov SVD ]->

Sam widzisz że moje obawy są uzasadnione ;-D

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#39
sm31-131 napisał(a):masovian jakbyś mnie z daleka zobaczył to byś stwierdził - arabski terrorysta jak nic :-). Zapuściłem ostatnio włosy, nie golę się, chodzę z podejrzanym plecaczkiem, w którym mam butelkę z płynem, zawsze mam przy sobie kupę elektroniki, nóż(czasem nawet dwa multitoole) radiostację.

Gadasz zupełnie jak Abelard Giza, który prosi, żeby nie regulować odbiorników, bo to nie jest stacja arabska. :-)

sm31-131 napisał(a):Chodzę w przyciemnianych okularach i kapturze i kręcę się wokół węzłów kolejowych - TERRORYSTA jak nic, a to już jest powód do strzelania.

Chyba jak w tym kawale który chodził po 1989 r.:
"-Co Pan zrobi, gdy spotka pan Kubańczyka?
-No nie wiem... Będę strzelał...
-Wyśmienita odpowiedź!"

A tak poważnie to nawet do terrorystów nie można strzelać za wygląd. :-) Natomiast jak będzie swojego gnata celował w policjanta, to co innego.
Odpowiedz

#40
Już sam nie wiem, to chyba przez ten upał, albo co?...
Odpowiedz

#41
U mnie w Bdg zaczęli się częściej pojawiać, zwłaszcza na Bdg Główna, a i raz widziałem jednego sokistę jednego policjanta Big Grin
Odpowiedz

#42
masovian, dziś od rana po myciu głowy(z ręcznikiem zawiniętym niczym turban - nie wiem dlaczego, tak samo wyszło ]-> ) spojrzałem w lustro i stwierdziłem "no k_ _ _ a arab" :-D a patrząc na falę hejtu jaka przetacza się w związku z uchodźcami gwarantuję Ci że znajdzie się ktoś kto wypali z obrzyna za sam wygląd :-D. A co do swojego gnata - jak ja będę celował do tarczy to tarcza nie będzie mnie widzieć :-D. To nawet dzieci na zlotach mówią na mnie Pan z liścia ;-D. Swoją drogą przypomniało mi się jak w czwartek byłem na dworcu w momencie gdy ogłosili alarm bombowy - reprezentanci grupy potocznie określanej jako SOK mieli ruchy jak ochroniarz z II grupą inwalidzką... Zresztą jak się później okazało w SOK robi mój znajomy który na co dzień pracuje jako ochroniarz - ale on nie ma grupy inwalidzkiej :-).
A do Bydzi jeżdżą częściej bo słyszeli o tym że PESĘ ktoś bezpodstawnie hejtuje :-D.

Pozdrawiam
sm31-131
P.S. przypomniało mi się jeszcze coś - muszę kupić siatkę maskującą na wózek małej bo na wózek w kolorach khaki się żona nie zgodziła.
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#43
sm31-131 napisał(a):masovian, dziś od rana po myciu głowy(z ręcznikiem zawiniętym niczym turban - nie wiem dlaczego, tak samo wyszło ]-> ) spojrzałem w lustro i stwierdziłem "no k_ _ _ a arab" :-D a patrząc na falę hejtu jaka przetacza się w związku z uchodźcami gwarantuję Ci że znajdzie się ktoś kto wypali z obrzyna za sam wygląd :-D.

Możliwe, ale to nie będzie raczej żaden policjant albo sokista. Wiesz ile papierów trzeba potem wypełniać? A dać w mordę można za darmo. :-) Nawet z pały :-) W końcu można uzna, że stawiasz opór cichym chodem po ulicy. :-D
Odpowiedz

#44
Cytat:MSWiA chce przekształcić SOK w formację stricte policyjną

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/s ... cja/f0flmh
Odpowiedz

#45
Trzeba będzie uważać robiąc zdjęcia na stacjach Big Grin

Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.