Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wandalizm na kolei
#1
Witam,
Jeśli umieściłem w złym miejscu wątek to przepraszam. Chciałbym poruszyć problem wandalizmu na kolei. To prawdziwa plaga. Dzisiaj znalazłem w Internecie taki film :-O

http://www.youtube.com/watch?v=UrS8wwPIdQs

I co o tym sądzicie? Usunięcie tych bazgrołów może być naprawdę trudne.
Odpowiedz

#2
Oceny filmiku: TAK 14/14 NIE

Cieszą mnie też niektóre komentarze pod owym filmikiem.

Społeczeństwo dorasta? Smile
Temat powraca niestety.
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#3
macko123, kilka dni temu zdewastowano niedawno uruchomiony p.o. Wrocław Stadion, na budynku dworca Wrocław Mikołajów pojawiło się pierwsze graffiti (na razie całkiem ładne, obawiam się jednak, że długo to nie potrwa).

Plaga dotyka cały nasz kraj, nie ma narzędzi, żeby to ścigać. O ile budynki dworcowe można jeszcze jako tako monitorować to z pojazdami, które nocami stoją na torach postojowych nie jest już tak łatwo.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#4
Z tego co widzę autor jest z czeladzkich Piasków, myślę, że Koledzy z GOPu rozumieją jego niedowartościowanie związane z pociągami Tongue

A na poważnie: obciążyć gościa kosztami i się skończy rumakowanie.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#5
I jeszcze ktoś to nagrywa ... brak słów.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#6
Panowie - radykalne i najprostsze rozwiązania są najlepsze 8-) Po co się użerać z takimi gnojkami, grozić paluszkiem, wlepiać mandaciki itd. skoro to nic nie daje?

Ja bym przywrócił stare sprawdzone metody: pomaluje coś w pociągu i zostanie złapany - to odrąbać mu tą rękę którą malował albo przeciągnąć przez całe miasto i zafundować publiczny lincz pod pręgierzem.

Niehumanitarne, brutalne? Bo "tak nie wolno"? G..no prawda. Od tego "bezstresowego" wychowania w dupach się tym gówniarzom poprzewracało, dostałby raz a porządnie wpier... taki żeby się zakrył nogami i pluł krwią, a od razu inaczej by śpiewał.

Mam na to radykalne poglądy - owszem, ale jestem też racjonalistą i jeżeli dana jednostka jest niereformowalna i policja, mandaty, "zawiasy" nic nie dają i nie robią na nim wrażenia to trzeba ostro i brutalnie. Ręczę wam że gdyby w Polsce za gwałt a w szczególności na nieletnich stosowano by karę śmierci zamiast gównianych kilku lat więzienia, to natychmiast liczba gwałcicieli i pedofilów spadłaby co najmniej o 60%.

Nieludzkie? Sry, ale skoro nie da się po ludzku to trzeba nieludzko takich delikwentów załatwiać. I nikt mnie nie przekona paplaniną o prawie czy tym że to człowiek itp. Jeśli ludzie nie mają nad sobą bata i im wszystko wolno to zaczyna im po prostu odwalać.

Spróbowałby taki gnojek za komuny pomalować jakiegoś Kibla, to jakby mu milicjanci pałami wpier... to do dzisiaj by miał ślady po tamtym laniu i nauczkę, przestrogę na całe życie.
Odpowiedz

#7
Przecież przewoźnik może powiadomić policję o tym. Nikt przypadkowy tego filmiku nie wrzucił, tylko osoba, która to zrobiła.

Jeszcze się koleś odgraża w komentarzach. Złapać i za drzwi w biegu wyrzucić. Jednego degenerata mniej.

Nie jest tak, że za takie straty odpowiada kierownik ze swojej kieszeni?
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#8
DamianT napisał(a):Przecież przewoźnik może powiadomić policję o tym. Nikt przypadkowy tego filmiku nie wrzucił, tylko osoba, która to zrobiła.
Zastanawiałeś się, dlaczego pojazdów np. Veolii nikt nie pomaluje? Bo tego typu firmy mają prawników, którzy nawet z pod ziemi wyciągnie tego, kto ma pokryć koszta. A w PR wszyscy mają to w głębokim poważaniu to czemu się dziwić?

Cytat:Nie jest tak, że za takie straty odpowiada kierownik ze swojej kieszeni?
Sądząc po ilości tego typu zachowań i kosztach usuwania tego-nie.

Cytat:Panowie - radykalne i najprostsze rozwiązania są najlepsze 8-) Po co się użerać z takimi gnojkami, grozić paluszkiem, wlepiać mandaciki itd. skoro to nic nie daje?
Bo trzeba pokrywać koszta takiej imprezy Tongue W Anglii sobie poradzono z kibolami, tylko nasza władza i prawodawcy są tacy, a nie inni.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#9
Każdy, kto ma konto na youtube niech go zminusuje. Wiem, że to troche dziecinne, ale niech chociaż zobaczy, że społeczeństwu się to nie podoba. Chciałbym gdzies to zgłosić, ale zastanawiam się gdzie. Kiedyś przypadkowo obejrzałem film na którym było widać przestępstwo, link wysłałem mailem do prokuratury i potem przyszło wezwanie, musiałem się u nich stawiać i tracić czas i nerwy. Od tego czasu uznałem, że nie bedę już im nic zgłaszać, bo nie mam ani chęci, amni czasu, ani nerwów. Z drugiej strony z wandalizmem trzeba walczyć z całą stanowczością i zgłaszać to słuzbom, tylko komu? Może do SOK? Ale jak im podam link do filmu, a oni im przyślą wezwanie na drugi koniec Polski to ja dziękuję. Może macie jakieś pomysły jak gnojka ukarać, ale tak, żeby "nie szarpać" się w sadach i prokuraturach.
Odpowiedz

#10
A policja nie ma jakiejś infolinii albo maila? Może ich zapytać? Ewentualnie pierwszy spotkany patrol Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#11
Znalazłem:
Dyżurny
Komisariatu Policji
w Czeladzi

tel.: 32 269 85 10

fax.: 32 269 85 14

mail : <!-- e --><a href="mailto:czeladz@bedzin.ka.policja.gov.pl">czeladz@bedzin.ka.policja.gov.pl</a><!-- e -->
Odpowiedz

#12
Jak tam zadzwonisz to już będzie zgłoszenie.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#13
Ale chyba coś zaczyna się w naszym kraju zmieniać :-) Sądy już nie uznaja tego za niską szkodliwość czynu.

http://elubin.pl/wiadomosci,1765.html

[ Dodano: 2012-06-06, 10:54 ]
Przeglądałem lokalne forum Czeladzi i okazuje się, że o tym filmie dyskutuje się nie tylko na forum kolejowym:
http://www.mojaczeladz.nazwa.pl/phpBB/v ... start=1200
Odpowiedz

#14
pitagoras23 napisał(a):I jeszcze ktoś to nagrywa ... brak słów.

A latach 90-tych było takie czasopismo o nazwie Ślizg. Pismo to zawierało na środku zawsze fotograficzną kolekcję graffiti na EZT i promowało tego rodzaju sztukę. wiem, że PKP wygrało z tym pismem sprawę sądową o to, na szczęście nowe farby używane do malowania wagonów mają system antygraffiti. Ale skoro teraz nei można się chwalić swoimi wyczynami w Ślizgu, to można na YT to uczynić, albo na FB. Taka ot, "ewolucja".
Odpowiedz

#15
Skoro prawo jest beznadziejnie skonstruowane i zbyt łagodne, SOK, policja i ochrona etc. mają to w dupie to może czas "zająć" się tego typu zachowaniami i czas wziąć sprawy w swoje ręce? Ja nie mam żadnych oporów żeby takich ścigać i zafundować im coś "na ostro" tak żeby do końca życia mieli nauczkę 8-)

Jeśli wszyscy MK by się zawzięli i napier... ( inaczej tego nie ujmę) takich gnojków, albo zafundowali im coś upiornego ( tu się coś wymyśli ]-> ) tak by zwieracze im puściły ze strachu, to na pewno dałoby to wymierne korzyści. Oczywiście trzeba by to załatwiać "po cichu", uważam że to jedyne rozsądne rozwiązanie.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.