Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Legalnie w kabinie
#1
Witam.
Od razu powiem, że temat nie jest bezpośrednio związany z taborem kolejowym, ale pośrednio i owszem.
Film przedstawiający linię, na której SKM zderzyła się z KM został nagrany legalnie (przynajmniej na końcu filmu widnieje podziękowanie dla KM za możliwość jazdy w kabinie).
Pytanie: gdzie można uzyskać takie pozwolenie i czy pod byle pretekstem można jechać w kabinie legalnie z pozwoleniem w ręce?
Odpowiedz

#2
maszynista, Zgodę na przejazd w kabinie możesz otrzymać od przewoźnika do którego należy pociąg, a powód dla którego chciałbyś odbyć przejazd musi być. Wątpię abyś tak do tak dostał pisemną zgodę. Zawsze też możesz uderzyć bezpośrednio do mechanika Wink
Volenti non fit iniuria
Odpowiedz

#3
A wiesz co to za ryzyko wozić ludzi w kabinie dzisiaj. Po wszystkich zajściach na kolei to każdy patrzy na pracowników z podwójną uwagą. Nawet nie pytam bo na 99% dostanę odpowiedź odmowną.
Czyli, jak np. moja dziewczyna robiła by film o pracy maszynisty to by została wpuszczona legalnie do kabiny?
Odpowiedz

#4
maszynista, Myślę, że w takim wypadku nie powinno być problemu, bo są filmy o pracy na kolei, czy konkretnie pracy maszynisty gdzie znajdują się ujęcia z kabiny. Natomiast nie wiem czy dużo jest załatwiania w przypadku takiego pozwolenia, ponieważ sam nigdy o takowe nie musiałem się starać.
Najłatwiej dla Ciebie by było jakbyś poszukał w internecie filmów z ujęciami z kabiny maszynisty, oraz spróbował się z ich autorami skontaktować jak wyglądała ich droga do zdobycia pozwolenia.
Volenti non fit iniuria
Odpowiedz

#5
Czy w tym przypadku konieczna jest dodatkowa obsada w kabinie maszynisty (zakłądając, że jedziemy do 120 km/h więc pomocnika nie potrzeba)
pytanie:
Od jakiej prędkości trzeba pomocnika? Od 120 km/h czy 130 km/h
Odpowiedz

#6
Pomocnik nie zależy od prędkości, możemy jechać 20km/h i musimy mieć pomocnika. Pomocnik jest wtedy gdy trasa jest dość trudna.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kolejgniezno.cba.pl">www.kolejgniezno.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#7
maszynista, Od 130km/h wymagany jest pomocnik maszynisty.
Volenti non fit iniuria
Odpowiedz

#8
TOMEKKOT, A nie jest czasem tak, że do 130 można jechać bez pomocnika??
Odpowiedz

#9
Przypadki kiedy trasa jest trudna to pomocnik jest oczywisty. Pytałem od jakiej prędkości na normalnych liniach_-_od 130 km/h.
Pomocnik powinien być obowiązkowy przy jeździe pociągowej lokomotywami jednokabinowymi (np. szafami lub łaciatymi). Dlaczego nie jest tego nie wiem-kolejna luka w przypisach, która może zakończyć się tragicznie.

[ Dodano: 2012-06-02, 21:57 ]
Do 130 km/h można jechać bez pomocnika, od 130 km/h musisz mieć pomocnika
Odpowiedz

#10
jarząbek019 napisał(a):Pomocnik jest wtedy gdy trasa jest dość trudna.
Co to jest "trudna trasa"? Chyba nie chodzi o pchanie pod górkę... :-P
Odpowiedz

#11
Np gdzie jest dużo niestrzeżonych przejazdów,
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kolejgniezno.cba.pl">www.kolejgniezno.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#12
Dużo niestrzeżonych przejazdów, trudna linia (dużo zakrętów, niska widoczność). Obowiązkiem powinien być pomocnik w lokomotywach jednokabinowych. Dlaczego nie ma przepisu-nie wiem. Już były wypadki, gdzie łaciata lub inna zderzyła się z samochodem, a maszynista nie widział. Zderzenie pod Korzybiem.
Odpowiedz

#13
Pomocnik jest wymagany w tych pojazdach, gdzie nie ma dostateczniej widoczności od strony maszynisty i powyżej 130 km/h
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#14
Ponawiam pytanie: Czy podczas legalnego przejazdu do 130 km/h osoby postronnej w kabinie maszynisty jest potrzebna dodatkowa obsada w postaci pomocnika?
Odpowiedz

#15
Nie jest potrzebna żadna dodatkowa obsada (nie wymagają tego żadne przepisy)
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.