Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet w pociągach
#61
Mi tam przepuszczało VPN.
Odpowiedz

#62
sm31-131 napisał(a):pasqudek, chodzi Ci o to że nie przepuszczają VPN czy co?

Pozdrawiam
sm31-131
Raczej o to, że nie każdy telefon ma WI-FI
Odpowiedz

#63
pasqudek, ale za to większość telefonów bez wi-fi, moim zdaniem, jest kompletnie niedostosowana do dzisiejszego internetu, więc żadna strata.
Odpowiedz

#64
pasqudek, chyba mylisz pojęcia. VPN nie ma nic wspólnego z tym jakim medium komórka łączy się do internetu. Może chodziło Ci o WAP? A jeżeli tak to KlimaT, ma rację stwierdzając że komórki bez WI-Fi nie są dostosowane do dzisiejszego internetu.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#65
pasqudek napisał(a):Raczej o to, że nie każdy telefon ma WI-FI

No i w czym problem w związku z tym?
Odpowiedz

#66
Dobra, koniec tematu.
Odpowiedz

#67
To ja tylko dodam, że wifirifi nadal działa na Pomorzu Zachodnim Wink
Kolej Ziemi Goleniowskiej
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.facebook.com/linia424">www.facebook.com/linia424</a><!-- w -->
Odpowiedz

#68
A ja dodam, że nie tylko... :-)
Odpowiedz

#69
Tylko szkoda, ze uzytkownicy telefonow z WI-FI sa uprzywilejowani. A Ci z telefonami BEZ WI-FI sa traktowani jak druga kategoria nie mogac korzystac np.w pociagach.
@masovian: wystarczylo skojarzyc fakty.
Odpowiedz

#70
Tylko ja (i chyba nie tylko ja) nie wiem, co można by zaoferować użytkownikom telefonów bez w-fi...
Odpowiedz

#71
Muszę donieść, że ostatnio padł internet w Impulsach na trasie Świno-Poznań. Jechałem kilka razy w ostatnich tygodniach i niemdziała. -003, -005, -007, -009
Powód nieznany.
Kolej Ziemi Goleniowskiej
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.facebook.com/linia424">www.facebook.com/linia424</a><!-- w -->
Odpowiedz

#72
Od strony technicznej:

Są technologie umożliwiające przesył danych (nawet do ~1Gbps) po liniach energetycznych poprzez modulację sygnałów linowych, stosowane na świecie nawet do kilkunastu kilowoltów. Mogłoby być ciekawe wykorzystanie tego do dostarczania internetu pasażerom (na liniach zelektryfikowanych). Na rozum prostego informatyka przeszkodą nie do przeskoczenia może być to, że sieć trakcyjna jest wykorzystywana praktycznie wyłączenie do zasilania maszyn indukcyjnych, które "sieją" uniemożliwiając transmisję.

Drugą niekonwencjonalną metodą mogłoby być użycie sieci GSM-R, w końcu posiada ona możliwość transferu danych, istnieją przecież technologie umożliwiające separację wydzielonej sieci IP (vide VPN/PPPoE).

W sprawie przełączania między sieciami - wdrożenie czegoś takiego na profesjonalnym routerze z kilkoma portami USB (Cisco a nawet lepsze "domowe" Linksysy) to góra kilka godzin dla studenta drugiego roku informatyki - co z tego że nie ma gotowych rozwiązań, takie IC może zlecić wykonanie czegoś takiego jakiejś firmie.

Choć ja osobiście raczej nie widzę sensu montażu WiFi, w czasach smartfonów i sieci 3 i 4G...
Odpowiedz

#73
A pomyślałeś kiedyś, że ktoś chce skorzystać w pociągu z laptopa zamiast ze smartphone'a?

Poza tym popularność przewoźników autobusowych z wi-fi oznacza, że sens jak najbardziej montowania tego w pociągach jest...
Odpowiedz

#74
A ja mam takie pytanie, czy w pociągach jest zawsze Internet-limitowany? Chodzi mi o GB? I jeśli tak, to ile, maksymalnie może być tego limitu, udostępnionego w pociągach?
I czy jest to dość szybki Internet?
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz

#75
W PICu raczej nie jest limitowany, a W PR to różnie bywa. Szczerze powiedziawszy w PR nigdy nie korzystałem, ale czytałem, że kiedyś w zachodniopomorskim PR limitu właśnie brakło...

A co do szybkości, to ona jest różna i zależna od zasięgu stacji przekaźnikowej telefonii komórkowej. Czasami można oglądać telewizję internetową, a czasami zwykłe otwarcie strony WWW robi problemy...
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.