Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Rzeźnie" i inne patologie na kolei
#1
Zakładam w tym dziale, bo ciężko by było ten temat do jakiegoś konkretnego przypasować Smile Szukałem na forum i nigdzie nie znalazłem takiego tematu więc pomyślałem iż czas go założyć. Jeśli coś się nie zgadza to proszę mnie poprawić/ nakierować itd., z góry przepraszam jeśli coś będzie nie tak, profilaktycznie :-P Jestem od niedawna MK i dopiero to wszystko poznaję, przeglądam różne tematy kroczek po kroczku na forum i wybaczcie mi niewiedzę, ale nie wszystko ogarniam tak perfect Wink


Wracając do tematu chodzi o słynne "rzeźnie" i różnego innego rodzaju patologie na kolei ;-) Tzn. sama geneza nazwy "rzeźnia", różnego rodzaju opowieści, historie, legendy, prawdziwe wydarzenia itd. wszelakich złodziejstw, patologii, rozrób, imprez, melin w pociągach, wydurniających się nastolatków w pociągach nad morze, Woodstock, kibole etc. itd.

Również wszelkie abstrakcje typu wożenie trupów w wersalkach ( jak to ostatnio miało miejsce w Polsce ]-> ), jakieś akcje z kolejarzami, do tego wielkiego wora z "patolką" koniecznie wrzuciłbym fanatyków z sekty "łowcy erpełan" itp. pseudo - MK i to co wyczyniają.

Także zachęcam Was do dzielenia się swoimi opowieściami, historiami, przeżyciami, również tymi zasłyszanymi skądś tam, myślę że będzie to ciekawa wymiana doświadczeń no i temat dość uniwersalny bo tyczący się wszelakich patologii, cyrków i zadym na kolei, mniejszych i większych Smile



Na początek podzielę się jedną historią zasłuchaną od ojca ( zawodowy wojskowy, obecnie emeryturka) - jechał w latach 80tych do Jeleniej Góry do swojej macierzystej j.w. i szkółki chorążych w przedziale wioząc wypłaty dla kompanii. On sam, w mundurze i masa gotówki w torbie. Nagle podchodzi czterech cwaniaczków pod jego przedział, taksują go wzrokiem i zaczynają ciągnąć za drzwi. Wstał, chwycił kaburę dłonią, przesunął na pasku tak by ją widzieli, udawał że ich nie widzi i "przypadkowo" poprawia sobie pas, a to już ich skutecznie spłoszyło ;-D Panowie dali sobie spokój i poszli dalej 8-)

Oczywiście by jej nie użył, nie nie! Sam fakt tego że dana osoba posiada broń w widocznym miejscu jest czynnikiem psychologicznym działającym na świadomość napastnika i ogólnie otoczenia mającym na celu odstraszenie ich. Po prostu "poświecenie" bronią skutecznie odstrasza większość potencjalnych napastników i wolał z tego skorzystać niż ryzykować to że złodzieje ukradną mu wypłaty dla kolegów z kompanii ;-)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nasze inne zainteresowania adamzlocieniec 6 6 195 03.10.2018, 18:13
Ostatni post: zzsot2zz
  Jak to jest z ulgami pracowniczymi - Kiedy można je wykupić? + 3 inne pytania BaKu_Mechanik 4 2 621 10.07.2017, 18:37
Ostatni post: BaKu_Mechanik
  Inne tłumaczenia słów związanych z koleją - humorystycznie (w trakcie tworzenia) REGIOchłopak 0 3 544 23.08.2010, 16:14
Ostatni post: REGIOchłopak

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.