Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
To tylko kolej a nie życie
#1

autor: yamarotto

Pozwoliłem sobie dodać ten film, aby sprowokować rozmowę o treści w nim zawartej. Co Wy na ten temat uważacie?

Ja powiem, że film jest mocny, że w pełni zgadzam się z jego treścią.
Odpowiedz

#2
Ale odkrywcze, łojej. Dopóki funkcjonuje więcej, niż 1 spółka świadcząca usługi pasażerskie - dyskusja na temat jakości usług będzie się toczyć i nieuniknione będą porównania. Mikole w pewnym wieku ekscytują się tym, która spółka jest cacy, a która be - większość z tego wyrośnie (niestety nie wszyscy, bo znajdą się i osoby w wieku znacznie dojrzalszym oddające się uprawianiu spółkowego fanatyzmu). A to, że w komentarzach trwa permanentny trolling to zasługa głównie braku dolnej granicy wiekowej umożliwiającej korzystanie z internetu.

Nie widzę powodów do podniety z racji EN57 albo wagonów z krzaków jadących przez całą Polskę (a jedynymi zaletami tych połączeń są obecnie mnogość ciekawych promocji i wypełnienie dziur rozkładowych), ale co kto lubi...
Jaro

Odpowiedz

#3
Porównania do spółek wiadomo, jakiś sens mają, bo zwracanie uwagi na błędy i wytykanie ich powoduje jednak jakieś tam zmiany. Pytanie tylko czy ktoś ogląda takie filmy, które mają jakieś przesłanie, które pokazują coś "sobą".
Co do trolingu to niestety mnie osobiście to zjawisko bardzo irytuje. Osobiście mam serdecznie dość oglądania filmów kilkusekundowych, nagranych w marnej jakości, błędnie zatytułowanych. To faktycznie tylko zaśmiecanie YT i serwer powinien coś z tym robić.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#4
Osobiście to mam brzydko mówiąc wyrąbane, dlaczego dana lokomotywa jedzie na takim a nie innym składzie itd. itp... Czasem się czepię standardu bo jednak rozwalający się wagon nie należy do najwygodniejszych.
I chyba nie nazwałabym siebie miłośniczką kolei, bo ani nie upubliczniam swoich zdjęć (czasem filmem na YT zarzucę, no to jest ich raptem 5), ani nie mam wiedzy technicznej... Jak widzę to są podstawowe "wyznaczniki".
Jednak nikt nie odbierze mi radości podróżowania, tego że swoją linię znam na pamięć, prawie każdy krzaczek czy domekSmile Jak wsiądę do pociągu to spływa ze mnie zły nastrójSmile
Żeby tych emocji nie zbezcześcić, staram się nie czytać komentarzy na YT/FB czy gdzie tam jeszcze bo to jakie kwestie są poruszane woła o pomstę do nieba. Jedynie na tym forum idzie wytrzymać ;-)
Odpowiedz

#5
Przede wszystkim należy czerpać przyjemność, tak jak mówisz.
Odnośnie komentarzy i ocen to ja na początku przejmowałem się tym, kto jak odbiera moje filmy i to bardzo. Oczywiście cieszą mnie pozytywne oceny i komentarze, ale nie jest to wyznacznik mojej działalności. Robię to, co lubię, a dwa jeżeli mogę komuś pokazać swoją pasję to super.
Nie spędzam też na dworcu całego swojego życia. Wiem, kiedy muszę spasować. Jednak, co mnie boli to wszechobecna zazdrość i zawiść jaką można spotkać na YT.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#6
Tak jest, jeden lubi dłubać przy modelach, drugi robić zdjęcia, trzeci wisieć głową w dół przy zabytku. Najważniejsze to nie żreć się wzajemnie i nie podkładać świń Wink.

Cytat:Jednak nikt nie odbierze mi radości podróżowania, tego że swoją linię znam na pamięć, prawie każdy krzaczek czy domek
A ja jeżdżąc przez 4 lata mniej więcej raz w tygodniu odkrywałem coś nowego, więc nie mów, że znasz Tongue
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#7
Fanatyzm narasta, ale czasem to jest bardzo śmieszne i czytając niektóre komentarze można się trochę pośmiać. Takich wojenek są setki, o wszystko, mikole prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych tematów, kto uwalił więcej pociągów? kto więcej wagonów złomował? co lepsze pesa czy newag? Mogę tak wyliczać bardzo długo. Owszem dyskusja jest potrzebna, a nie fanatyzm.

Co do jakości, to dla mnie nie gra olbrzymiej roli, no wiadomo są pewne podstawy, wystarczy że zdjęcie jest proste, nieprzepalone i ostre. Tutaj niektóre galerie również ocierają się o fanatyzm, chociaż nie było by w tym nic złego gdyby nie wszechobecne kolesiostwo, podlizywanie się i tolerowanie chamstwa.
Odpowiedz

#8
Co masz na myśli pisząc o kolesiostwie? Bo chamstwo, podlizywanie się to tak, zauważam to.
Jeśli chodzi o jakość to osoby, które dbają o dobrą jakość dają skutecznie znać tym, co zaśmiecają, żeby sobie odpuścili.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#9
Tego nie można wytłumaczyć, to trzeba zobaczyć a nie będę tu podawał konkretnych przykładów.
Odpowiedz

#10
Myślę, że duża część tych, którzy się spierają o to "kto lepszy", jest świeżym pasjonatem i nie pamięta jak to było kiedy kolej była jednością. Ciężko takiej osobie zobrazować, że tu nie powinno się konkurować.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#11
Na pewno cieszy jedna rzecz że takie patologie zaczynają powoli być dostrzegane, teraz trzeba z nimi walczyć, dlatego dobrze że autor filmu zwraca na to uwagę. Wiem jedno forumkolejowe chamstwa i trollowania tolerować nie będzie.
Odpowiedz

#12
Za moment się okaże, że nie można mieć żadnych poglądów i swojego zdania. Co to kogo interesuje jakie pociągi są według mnie lepsze. Nie róbmy z MK tępych debili, którzy wielbić mają pesę i pkp ic. Każdy jest inny, każdy ma inne zdanie na dany temat i różne doświadczenia i fajnie jest to, ze można te doświadczenia wymieniać między sobą. Co to kogo interesuje czy tworzę filmy 2 minutowy czy 20 minutowe. W obecnych czasach męczy mnie oglądanie filmu jednej osoby, który trwa po 30 minut, bo mógłbym w tym czasie obejrzeć inne, krótsze, niekoniecznie gorsze. Takie tematy jak te w ogóle nie mają racji bytu. Niczego nowego nie wnoszą, każdy ma swój rozum i tak będzie robił/ myślał co chce.
ZKubaZPucusZ YouTube Channel on Facebook

Nie piszę postów, gdy nie wnoszą one nic do tematu.
Odpowiedz

#13
Kwestia gustu, ale nikt nigdzie nie napisał, że jedyną słuszną spółką jest IC i zakłady w Bydgoszczy, ani też czy tak samo jest w porównaniu PR i Newag.
Kwestia gustu odnosi się również do czasu trwania filmu. Co można wynieść z filmu, który trwa kilkanaście sekund (poza wyjątkowymi sytuacjami, złapania czegoś nowego i nietypowego) a co można z takiego, który trwa kilka minut?
Nikt nie każe oglądać Ci filmów półgodzinnych, ale też nie można mówić, że tylko te krótkie są takie super.
Taki temat ma właśnie sens, bo w końcu trzeba zwrócić uwagę na zaśmiecanie YT.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#14
pitagoras23 napisał(a):w końcu trzeba zwrócić uwagę na zaśmiecanie YT.
Zgoda co do zaśmiecania, ale komu zwrócić uwagę i z jakim skutkiem? YT z definicji pozwala każdemu zamieszczać wszystko (ok, może bez pedofilii i instrukcji robienia bomb), a każdy autor uważa że jego filmik jest najlepszy a przynajmniej nie gorszy od innych.
Odpowiedz

#15
Jak zwrócić uwagę? Proste i skuteczna forma, nie oglądać takich filmów, nie subskrybować takich kanałów, nie oceniać, nie pisać komentarzy. Jeżeli autor będzie widział, że nikogo to nie interesuje to może przestanie wrzucać śmieci.
Oczywiście jedni z tych opisanych wyżej, zastanowią się i może wyciągną jakieś wnioski i zaczną wrzucać coś lepszego, a ci "chorzy" nadal będą śmiecić. Obecnie jednak zauważam trend, że ludzie zwracają uwagę na jakość, przesłanie filmu. Skończyło się, przynajmniej u mnie na kanale pojawianie się komentarzy "O fajny przelot", "Super lokomotywa". Dlatego tak, że stawiam na lepszą jakość, na lepszy montaż i nie cieszą mnie kilkunastosekundowe filmy bez jakieś opisu, bez pokazania fajnego miejsca. Sam przelot to ja mogę zobaczyć na żywo, nie muszę w Internecie. Dlatego w moim otoczeniu takie zachowania są piętnowane i dlatego taki, a nie inny film, mój znajomy zrobił.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak mieć przedział w pociągu tylko dla siebie? Dominik Piotrowicz 16 8 262 29.07.2012, 21:30
Ostatni post: rustsaltz
  Program tv o pracy konduktorów i nie tylko!!! Ula_M 0 2 521 15.03.2012, 14:44
Ostatni post: Ula_M

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.