Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[PESA] ELF dla Wielkopolski - 22WEa
#1
Elf dla Wielkopolski (22WEa)
[Obrazek: di-IU0A.jpg]
~ssc
Volenti non fit iniuria
Odpowiedz

#2
TOMEKKOT, Wygląda całkiem dobrze. Jestem ciekaw efektu końcowego
ZKubaZPucusZ YouTube Channel on Facebook

Nie piszę postów, gdy nie wnoszą one nic do tematu.
Odpowiedz

#3
Elfy same w sobie są ładne. Widzę, że układ malowania zawsze takie samo, tylko kolory zmieniają pod przewoźnika.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#4
Układ malowania zależy od zamawiającego. Koleje Mazowieckie mają na przykład kompletnie inny schemat.
Odpowiedz

#5
DamianT, Wiesz, specjalnie teraz Wielkopolska zmieniła schemat malowania na EN57-1027, żeby pasował pod ten, który już jest na EN57-1031, EN57-1412, EN57-1413 i będzie na elfach. Teraz tylko 1025 wygląda jak poroniony pomysł ;-D
ZKubaZPucusZ YouTube Channel on Facebook

Nie piszę postów, gdy nie wnoszą one nic do tematu.
Odpowiedz

#6
No, całkiem fajnie się ten kawałek prezentuje. Reszta myślę, że też. ;-)

Tymczasem Rynek Kolejowy informuje, że PESA ma w tym roku dostarczyć 8 ELF-ów.
Szkoda tylko, że:
Cytat:Elektryczne zespoły trakcyjne zostaną przeznaczone do obsługi ruchu regionalnego na trasach Poznań - Inowrocław, Poznań - Kutno, Poznań – Zbąszynek.
To oznacza, że wszystkie 22 będą tylko na tych trzech trasach? Trochę szkoda by było, a i wątpię, czy aż tyle jest ich potrzebne na 3 odcinki. ;/ Z drugiej strony, zaskoczył mnie fakt, że widnieje trasa Poznań - Inowrocław, bo przecież KW mają jeździć do Gniezna. Coś się zmieniło?
Odpowiedz

#7
Maciej, To nie wiem co ile te pociągi musiałyby by jeździe, aby tylko te 3 linie obsłużyć.
ZKubaZPucusZ YouTube Channel on Facebook

Nie piszę postów, gdy nie wnoszą one nic do tematu.
Odpowiedz

#8
Dudzio napisał(a):Koleje Mazowieckie mają na przykład kompletnie inny schemat.

A tam inne. Jedynie jakiś zielony szlaczek, a tak poza tym układ identyczny Wink
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#9
Maciej, info z rynku musi zawierać jakieś błędy bo wszystkie te 3 relacje są międzywojewódzkie: Kutno - Łódzkie a Zbąszynek - Lubuskie. Jednakże jeśli to prawda to we wniosku musiał być zawarty zapis że pociągi będą jeździłły do pierwszej węzłowej stacji na terenie innego województwa.
Fotoblog
Podróże z Aparatem
Rok 2012 -(narazie)20309 km
Rok 2011 - 33287 km
Rok 2010 - 45064 km
Rok 2009 - 26606 km
Odpowiedz

#10
pepe, ze Zbąszynkiem (a właściwie lubuskim) to chyba jakieś układy chyba mają, bo o Zbąszynku, to same KW mówiły, a na trasie do Inowrocławia była mowa tylko o Gnieźnie, taka nieścisłość. Zbąszynek chyba jednak nie jest błędem. ;-) Co do Kutna natomiast, to KW mówi o Kłodawie, jako ostatniej stacji (głupota w KW nie jest niczym nowym). Dobrzy są, w trzech relacjach, dwa błędy. ;-D
Odpowiedz

#11
Maciej, Dokładnie się nie orientuję jakie istnieją układy pomiędzy województwami. Wiem natomiast co musi być zawarte we wniosku o dofinansowanie taboru i dlatego informacje o planowanych trasach nie były dla mnie zbyt wiarygodne.
Fotoblog
Podróże z Aparatem
Rok 2012 -(narazie)20309 km
Rok 2011 - 33287 km
Rok 2010 - 45064 km
Rok 2009 - 26606 km
Odpowiedz

#12
Według mnie powinny jeździć również na linii Poznań Główny-Leszno zapewniając lepszy komfort na tej linii.
Odpowiedz

#13
maszynista, Nie wiem czy na komfort można narzekać na tej linii skoro jeździ tam dość dużo składów wagonowych w porównaniu z latami ubiegłymi.
ZKubaZPucusZ YouTube Channel on Facebook

Nie piszę postów, gdy nie wnoszą one nic do tematu.
Odpowiedz

#14
Na Poznań-Leszno nie wcześniej niż za 5 lat.
Urząd Marszałkowski starając się o dofinansowanie musiał wskazać KE po jakich liniach miałyby jeździć Elfy, oraz przewoźnika który będzie je eksploatował. Wymienione zostały linie z Poznania do Inowrocławia oraz ze Zbąszynka do Kutna, a przewoźnik to wiadomo- Koleje Wielkopolskie.
Volenti non fit iniuria
Odpowiedz

#15
Czyli wszystkie 22 ELFy mają jeździć na 2 liniach. Jestem ciekawy co ile będzie odjeżdżać ELF ze stacji/przystanków osobowych na danych liniach. co 5 minut chyba.
Dlaczego na Poznań Główny-Leszno dopiero za 5 lat?
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pesa Acatus: rzuty, specyfikacja techniczna Shinsen8 0 1 619 25.04.2022, 19:23
Ostatni post: Shinsen8
  PESA 630M kontakt 0 2 393 21.10.2018, 15:18
Ostatni post: kontakt
  [PESA] Elf 2 Włos 6 5 395 03.05.2017, 18:40
Ostatni post: DamianT
  [Pesa] ELF przem710 270 91 996 06.12.2015, 14:22
Ostatni post: sm31-131
  Pesa Link przem710 109 52 465 26.10.2015, 20:50
Ostatni post: przem710

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.