Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy nabytek STK - Vossloh G6
#31
yahya napisał(a):@ zeus04 : Dziękuję za odpowiedź. Ile kosztuje na kolejowych stacjach paliw 1 l diesla do lokomotyw? Tyle, co w detalu na samochodowych stacjach, czy są jakieś różnice?

Jak ostatnio tankowałem, to dystrybutor wyświetlał 1 zł za jeden litr ON Smile
Obecnie różnic w składzie chemicznym nie ma odkąd pojawiły się diesle nowych generacji tzn. wszelkie MTU i CAT-y.
Pzdr.
Odpowiedz

#32
To bardzo niska cena! Czy wynika to z faktu, że lokomotywy np. tankuje się do pełna? Czy na tej stacji od razu plombuje się wlew do zbiornika paliwa?
Odpowiedz

#33
yahya napisał(a):To bardzo niska cena! Czy wynika to z faktu, że lokomotywy np. tankuje się do pełna? Czy na tej stacji od razu plombuje się wlew do zbiornika paliwa?

Plombuje się od razu. Cena na wyświetlaczu dystrybutora nie ma żadnego znaczenia, gdyż ja jako posiadacz karty jestem tylko osobą uprawnioną do tankowania, a nie płacę za nie Smile Rozliczają się firmy pomiędzy sobą. Ktoś wpisał 1 zł, bo pewnie program kontrolera dystrybutora wymagał jakiejś liczby i ta "cena" będzie stała, niezależnie od zawirowań na światowych rynkach paliw Smile
Pozdrawiam
Odpowiedz

#34
Rozumiem. Czyli ta cena nie jest faktyczną, bo i tak są wahania na rynkach, ale czy to nie podpada pod łamanie praw konsumenckich, gdy cena nie jest z góry znana? Wink
Odpowiedz

#35
Cena jest znana osobom które dokonują transakcji na papierze czyli kontraktują jakąś ilość paliwa za daną cenę do odbioru w dowolnym dystrybutorze PKP Energetyka.
Odpowiedz

#36
Czyli są to rozliczenia bezgotówkowe na podstawie wcześniej podpisanej umowy z PKP Energetyka?
Odpowiedz

#37
No raczej nie idzie się do okienka zapłacić jak na "zwykłej" stacji benzynowej Big Grin
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#38
Miałem na myśli tę umowę: czyli jeśli jakiś prywaciarz bez niej podjedzie lokiem na taką stację, to nic nie wleje? Gdzieś w necie widziałem zdjęcia, jak Maximę tankowano na jakiejś polskiej bocznicy z cysterny samochodowej. Maxima była oczywiście u nas gościnnie z RFN. Wniosek: nie dało się zatankować na stacji PKP.
Odpowiedz

#39
Jeżeli podjedziesz bez karty to nic nie zrobisz.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#40
yahya napisał(a):Maxima była oczywiście u nas gościnnie z RFN. Wniosek: nie dało się zatankować na stacji PKP.

Sieć dystrybutorów PKP En jest dość świeża. Wcześniej albo jeździli na swoje bazy, bazy CARGO, a nie raz i nie dwa trzeba było się tankować z samochodu. I do dziś tak jest i będzie, bo nie wszędzie dystrybutory są, a poza tym trzeba też do nich dojechać.
Odpowiedz

#41
Zdaje mi się, że te sieciowe dystrybutory PKP En. są dopiero od tego lata. Czy tak? Sprawa z Maximą oczywiście była sprzed 2013 r.
Odpowiedz

#42
Wydaje mi się, że w zeszłym roku już były.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#43
rustsaltz napisał(a):Wydaje mi się, że w zeszłym roku już były.

W Szczakowej już ponad rok. Pamiętam, że spóźniłem się na xx rocznicę ślubu, bo zamiast dawno siedzieć w domu, kwitłem na tej stacji paliw i podziwiałem widoki z góry na "szopę".
Piękna pogoda była i zapachy z pobliskich lasów Smile
Odpowiedz

#44
rustsaltz napisał(a):stacji benzynowej Big Grin
Nosz kurde. Loki tankuje się benzyną?

Jeśli idzie o ceny. Tak jak wszędzie.
Wszystko zależy od tego ile się kupuje.
Jak się kupuje dużo to się płaci mniej.
Cena za litr na pewno 5 złotych nie przekracza.
Nie jest to ten sam diesel co na ogólnodostępnych stacjach paliw.
Wszystko zależy od kontrahentów.
Jedni płacą 20 groszy mniej na litrze, a inni 45 (+zwrot podatku).

Wszystko ściśle tajne i tylko do wiedzy kontrahenta.
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lokomotywy Vossloh MaK w Polsce yahya 5 5 071 26.08.2015, 09:51
Ostatni post: yahya

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.