Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pociąg podwyższonego ryzyka
#46
Katarzyna napisał(a):W Dębicy widziałam tą dzicz (inaczej się tego nie da nazwać) wysiadająca z Dolnoślązaka i kibiców przeciwnej drużyny czekających na nich.
To były derby Dębicy, czyli starcie Wisłoki i Igloopolu, a składem podróżowały zaprzyjaźnione grupy kibicowskie.

Cytat:Wsiadłam wtedy do Dolnoślązaka i cofnęłam się do Ropczyc, wolałam tam czekać na swojego facetaSmile
Od początku mówiłem żebyś wysiadła w Ropczycach ;-D
Fotoblog
Podróże z Aparatem
Rok 2012 -(narazie)20309 km
Rok 2011 - 33287 km
Rok 2010 - 45064 km
Rok 2009 - 26606 km
Odpowiedz

#47
Witam wszystkich!

To mój pierwszy i ostatni post na form. W sumie forum znalazłem szukając pewnych informacji, które bardzo szybko znalazłem i w związku z tym postanowiłem poczytać różne kolejowe ciekawostki. Trafiając na ten temat postanowiłem się zarejestrować i skrobnąć „parę” słów.

Na samym początku i żeby nie było wątpliwości nie popieram chuligaństwa i wandalizmu wszelakiego, czy to na kolei czy w innych sferach życia publicznego.

Czytając ten temat uwierzyć nie mogę, jak zmanipulowane przez media jest większość naszego społeczeństwa i pojąć nie mogę jak łatwo przychodzi ludziom szufladkowanie innych czy to kibiców, czy motocyklistów, czy woodstokowiczów, czy w końcu fanów kolei Wink. Szanowni Państwo, żeby wypowiadać się publicznie na temat jakichkolwiek grup społecznych należy choćby w minimalnym stopniu je poznać a nie czerpać wiedzę tylko z telewizji, bo jak wiadomo telewizja kłamie Wink.

Nie do końca popieram głośne zachowanie kibiców jadących na ten mecz, ale czy w tym artykule jest gdziekolwiek napisane o zniszczeniach? Ludzie czy Wy naprawdę wierzycie w to, że w grupie tych 700 osób jechali sami „neandertale”, „łysole”, głupki bez szkoły”, „nieroby bez pracy i konta w banku” i w końcu „Kibole” (a przy okazji proponuję sprawdzić znaczenie i pochodzenie słowa kibol).

Nie chcę tu nikogo przekonywać, ale naprawdę ślepa i bezrefleksyjna wiara we wszystko co serwują nam mainstreamowe media do niczego dobrego nie prowadzi.

I już na sam koniec dodam, że nigdzie nie znajdziecie w tych właśnie mediach zdjęcia czy filmiku z oprawy (sektorówki) wielu meczów piłkarskich z jakże trafnym hasłem:

„Niespełnione rządu obietnice – temat zastępczy Kibice”.

Rozwagi w osądach, bo łatwo jest kogoś zgnoić a bardzo trudno odbudować dobre imię.


Pozdrawiam
Odpowiedz

#48
W takim wypadku dlaczego normalne pociągi które jechały chociażby w dniu meczu jakiegoś z trójmiejskich klubów (nie wiem co to za mecz) w dniu 01.09.2012 był eskortowane przez policje to do tego stopnia że zamknięto główne wejście na stację Tczew? Wybite szyby w tym że pociągu pewnie już były?

No przepraszam kolegę ale kibice sami sobie pracują na swój wizerunek a media tylko uznają to za gorący temat dodają to i owo. Nie wierzę i nigdy nie uwierzę że cały wizerunek jest kreowany przez media, widząc coś na własne oczy. Zwłaszcza zachowanie "kiboli". Nie mów tylko że to sporadycznie, bo przeważnie kiedy tylko w trójmieście jest jakiś mecz na dworcu w Tczewie pojawia się policja, ciekawe dlaczego pewnie by bronić kiboli przed ludźmi?

Nie twierdze że wszyscy kibice są kibolami, wiadomo kibole to zdecydowana mniejszość ale skutecznie pracują na renomę całej grupy.
Odpowiedz

#49
AT. napisał(a):Ludzie czy Wy naprawdę wierzycie w to, że w grupie tych 700 osób jechali sami „neandertale”, „łysole”, głupki bez szkoły”, „nieroby bez pracy i konta w banku” i w końcu „Kibole” (a przy okazji proponuję sprawdzić znaczenie i pochodzenie słowa kibol).

Pewnie nie. Pewnie wśród tych osób było wielu normalnych kibiców, którzy nie niszczą. Jednak dopóki ci normalni będą pozwalali tym nienormalnym robić takie rzeczy w swoim towarzystwie, dopóty wszyscy będą wrzucani do jednego wora. Tak działa mechanizm społeczny i nic tego nie zmieni. Jeśli nie chce się być nazywanym takim, czy owakim, trzeba się zwyczajnie od takich ludzi odciąć.

Poza tym nie ma co usprawiedliwiać. Zniszczenia pociągów którymi jadą kibice znikąd się nie biorą. No chyba, że ktoś ich sabotuje i jeździ z nimi, żeby niszczyć, a później, zeby wszystko zrzucić na nich. Nie bierz tych słów na serio.

Dla przykładu podam kilka lat temu w Częstochowie zatrzymał się pociąg wiozący kibiców Jagiellonii. Dotąd czysty, nie pomazany. Po odjeździe wszędzie napisy sprayem. No ludzie, w jakim my kraju żyjemy.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#50
Cytat:Jednak dopóki ci normalni będą pozwalali tym nienormalnym robić takie rzeczy w swoim towarzystwie, dopóty wszyscy będą wrzucani do jednego wora.

Chcę zobaczyć DamianT jak chętnie startujesz jako porządny obywatel do walki z chuligaństwem <haha Uwierz nie warto ryzykować, ani zdrowia, ani życia, a składy bardzo często wołają o remont, więc bez przesady. Po prostu spora część społeczeństwa taka już jest, że nie szanuje swojej i cudzej własności. Wszyscy wiemy, że tak nie powinno być, wyrażamy swój sprzeciw, ale na tym trzeba poprzestać, bo gadaniem niczego się nie osiągnie.
Odpowiedz

#51
KWIATEK3421, zupełnie nie rozumiem co ma to, co zacytowałaś, do Twojego komentarza.

Poza tym ja nie jestem od tego, żeby z tym walczyć. Od tego są odpowiednie służby, na które płacimy my wszyscy.

KWIATEK3421 napisał(a):Wszyscy wiemy, że tak nie powinno być, wyrażamy swój sprzeciw, ale na tym trzeba poprzestać, bo gadaniem niczego się nie osiągnie.

A wiedzą się osiągnie więcej w tym przypadku?
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#52
KWIATEK3421 napisał(a):Chcę zobaczyć DamianT jak chętnie startujesz jako porządny obywatel do walki z chuligaństwem <haha Uwierz nie warto ryzykować, ani zdrowia, ani życia,

Ale po co MY mamy to robić? Od tego jest policja i organizator takiego przejazdu, żeby uniemożliwić odpowiednim osobom wejście do takiego pociągu. Skoro to się nie udaje, to niestety dalej będziemy często mówić o takich zachowaniach.
Sam niejeden raz jechałem z kibicami i kibolami. Czym się jedni od drugich różnili?
Z kibicami dojeżdżałem planowo do stacji docelowej, z kibolami zatrzymywałem się co dwa kilometry po zerwaniu hamulca, a pasażerowie wysiadający po drodze mogli posmakować survivalu peronowego ,czyli ucieczka przed latającymi butelkami, więc sorry, AT, może to nic nie obchodzi, ale ja mam własne doświadczenia w tej kwestii i żadne media mi nic do głowy wkładać nie muszą. Kibiców od kiboli potrafię odróżnić.

AT. napisał(a):To mój pierwszy i ostatni post na form.
a tym stwierdzeniem oznajmił kolega, że dyskutować nie chciał, tylko wolał wprowadzić zamieszanie, bo jak widać na pociągach specjalnych i normalnych dla kibiców zna się dobrze Smile
Odpowiedz

#53
Popieram to co napisał przewoz. Są kibice którzy potrafią się przyzwoicie zachowywać, a jest też bydło które powinno się od razu pacyfikować i wozić w węglarkach, wagonach bydlęcych albo więźniarkach. Jeśli kibice ci porządni nie chcą być szykanowani i wrzucani do jednego wora z kibolami, to niech zaczną ich sami temperować i doprowadzać do ładu. Tworzycie grupę, subkulturę, jedną całość więc razem wzajemnie się pilnujcie żeby mieć dobre imię. Inaczej przez stado patologicznych głąbów będą wszyscy kibice nazywani kibolami i wrzucani do jednego wora, taka prawda.

Sam nieraz miałem okazję przemieszczać się po dworcu i jego okolicach po meczach, gdy kibole czy to przyjeżdżali czy wracali z meczy robili takie burdy że policja nie mogła nad nimi zapanować. Fakt faktem poprawiło się to i od 2-3 lat jest we Wrocku dość spokojnie, a władze panują nad nimi, jednak jeszcze ładnych parę lat wstecz pamiętam że sceny działy się dantejskie i tak jak przewóz napisał - survival peronowy, ot co! Z pociągów leciały wszelkie możliwe elementy, jakie tylko udało im się wyrwać.
Odpowiedz

#54
przewoz napisał(a):a tym stwierdzeniem oznajmił kolega, że dyskutować nie chciał, tylko wolał wprowadzić zamieszanie, ...
Miał być ostatni, ale nie jest Smile nie miał też wprowadzać zamieszania, a tylko sprawić by w przyszłości nie wyciągać pochopnych wniosków, nie oceniać z góry, nie szufladkować...

DamianT napisał(a):Poza tym nie ma co usprawiedliwiać. Zniszczenia pociągów którymi jadą kibice znikąd się nie biorą. No chyba, że ktoś ich sabotuje i jeździ z nimi, żeby niszczyć, a później, zeby wszystko zrzucić na nich. Nie bierz tych słów na serio.
Nikogo w moim poście nie usprawiedliwiałem i na samym początku napisałem
AT. napisał(a):Na samym początku i żeby nie było wątpliwości nie popieram chuligaństwa i wandalizmu wszelakiego, czy to na kolei czy w innych sferach życia publicznego.
Nie znoszę po prostu bezrefleksyjnego osądzania i mierzenia wszystkich jedną miarą bo:
równie dobrze mogę nazywać ludzi jeżdżących samochodami w weekend "pijanymi mordercami" bo przecież u normalnego człowieka w głowie się nie mieści, że 1500, 2000 lub 3000 pijanych zatrzymują służby (a ilu nie zatrzymują?). i tak można byłoby wymieniać praktycznie w nieskończoność.

przewoz napisał(a):...bo jak widać na pociągach specjalnych i normalnych dla kibiców zna się dobrze Smile
hehe ani na jednych ani na drugich, ale nie ukrywam miałem przyjemność jechać i takim dla "normalnych" i takim specjalnym Smile

A tak swoją drogą chodzi ktoś na mecze? Wink
Odpowiedz

#55
AT. napisał(a):A tak swoją drogą chodzi ktoś na mecze? Wink
W wolnych chwilach jestem stewardem na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Ostatnio pracowałem na meczu Śląsk Wrocław - Hannover, przegranym przez Śląsk 3:5.

O ile atmosfera wśród kibiców z Hannoveru była od samego początku przyjemna, to Śląsk przybył zbuntowany, o tym, co się działo po meczu, nawet nie chcę mówić... Plucie na kibiców Hannoveru, wyzywanie - hołota, inaczej tego nie nazwę. Bywały przypadki, że ojciec przyszedł z dziećmi na mecz i trzymając je za ręce i wychodząc ze stadionu wykrzykiwał hasła, które nie zasługują na powtórzenie na forum.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#56
przem710 napisał(a):W takim wypadku dlaczego normalne pociągi które jechały chociażby w dniu meczu jakiegoś z trójmiejskich klubów (nie wiem co to za mecz) w dniu 01.09.2012 był eskortowane przez policje to do tego stopnia że zamknięto główne wejście na stację Tczew? Wybite szyby w tym że pociągu pewnie już były?
mikrobart napisał(a):O ile atmosfera wśród kibiców z Hannoveru była od samego początku przyjemna, to Śląsk przybył zbuntowany, o tym, co się działo po meczu, nawet nie chcę mówić... Plucie na kibiców Hannoveru, wyzywanie - hołota, inaczej tego nie nazwę. Bywały przypadki, że ojciec przyszedł z dziećmi na mecz i trzymając je za ręce i wychodząc ze stadionu wykrzykiwał hasła, które nie zasługują na powtórzenie na forum.
Bo to wszystko prowokacja TVN i GW! :-D
Jaro

Odpowiedz

#57
Dziś na mecz do Gdańska jadą kibice z Wrocławia pociągiem TLK 65100, który już teraz jest opóźniony ponad godzinę.
To jednak w porównaniu z tym, co stało się wczoraj w Katowicach pikuś.

Więcej o zachowaniu kiboli Widzewa Łódź w materiale TVN24.

Ja się cieszę, że "to coś" nie przyjechało do Poznania, bo ja kręcąc takie filmy chyba cało bym nie uszedł.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#58
Jedna wielka patologia, z którą rządzący nie potrafią sobie poradzić, a największa partia opozycyjna stawała za nimi murem. Ten skłąd wygląda jak po wojnie. I oczywiście oni za to nie zapłącą...
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#59
Stowarzyszenie kibiców Widzewa przekonuje, że sobotnie burdy z policją na dworcu w Katowicach rozpoczęły się od brutalnego zatrzymania jednego z ich kolegi, którego następnie próbowali odbić. Do sieci trafił film z zamieszek. Widać na nim leżącego na ziemi, rozebranego niemal do naga, mężczyznę. - To był podejrzany, który rzucał w policjantów śmietnikiem - odpiera zarzuty policja.

Do burd doszło po sobotnim meczu 8. kolejki Ekstraklasy z Piastem. Widzewiacy wracali z Gliwic, zatrzymali się w Katowicach. Wyskoczyli z pociągu i starli się z policją, którą obrzucono kamieniami i kostką brukową.

źródło: TVN24
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#60
Stara śpiewka bandyterki Kaczkojugend - wszystko to prowokacja, a oni tylko się bronili. Żałosne.
Jaro

Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.