Ankieta: "Koko euro spoko - hit czy tandeta?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Hit!
23.08%
9 23.08%
Tandeta...
56.41%
22 56.41%
Nie mam zdania.
20.51%
8 20.51%
Razem 39 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koko euro spoko - hit czy "hymn fermy drobiu"?
#16
Szkoda tylko, że aktualnie na wszelkiego rodzaju forach i blogach zamiast komentarzy na temat piosenki są te, obrażające wykonawców "stare jędzy zaglądające do miast wojewódzkich raz na rok"...
Odpowiedz

#17
Ja kibicowałem innej piosence, ale po chwilce zastanowienia wydaje mi się, że wybór Jarzębiny jest strzałem w dziesiątkę! Melodia bardzo wpada w ucho, festiwalowo wręcz, wprowadza radosny nastrój. No i co bardzo ważne jest oryginalna! Nie podoba się bo "wiocha"? A co my niby Europie mamy do zaoferowania jeżeli nie nasz wspaniały folklor? Nowoczesność? Od lat ich tylko gonimy i kopiujemy. Czas na Polskość! Zwrot ku takiej ludowości może wyjść tylko na dobre. Że piosenka mało ambitna i podniosła? Euro to impreza dla mas, hymn musi być przystępny, prosty i wesoły!
Koko Euro spoko!!
Odpowiedz

#18
Znalezione na necie

Cytat:Cieszymy się szczerze , że mamy Premiera
Który zamiast rządzić grę w piłkę wybiera
Który zamiast rządzić grę w piłkę wybiera

Koko koko Euro spoko premia leci hen wysoko
Koleś premie zakasuje choć nic nie zbuduje
Koko koko Euro spoko rany Julii są głęboko
Wszyscy tutaj się radują a Ją tam katują

Gdzie te autostrady i szybkie koleje
Jak Mucha coś powie cały kraj się śmieje
Jak Mucha coś powie cały kraj się śmieje

Koko koko Euro spoko premia leci hen wysoko
Koleś premie zakasuje choć nic nie zbuduje
Koko koko Euro spoko rany Julii są głęboko
Wszyscy tutaj się radują a Ją tam katują

Premier jest szczęśliwy, że stadiony mamy
A że w kraju bieda temat przemilczamy
A że w kraju bieda temat przemilczamy

Koko koko Euro spoko premia leci hen wysoko
Koleś premie zakasuje choć nic nie zbuduje
Koko koko Euro spoko rany Julii są głęboko
Wszyscy tutaj się radują a Ją tam katują

Skończą się mistrzostwa zostaną stadiony
I dług do spłacenia naród jest wkurzony
I dług do spłacenia naród jest wkurzony

Koko koko Euro spoko premia leci hen wysoko
Koleś premie zakasuje choć nic nie zbuduje
Koko koko Euro spoko rany Julii są głęboko
Wszyscy tutaj się radują a Ją tam katują

Naszym politykom podziękować mamy
Jak przyjdą wybory to im kopa damy
Jak przyjdą wybory to im kopa damy

Koko koko Euro spoko premia leci hen wysoko
Koleś premie zakasuje choć nic nie zbuduje
Koko koko Euro spoko rany Julii są głęboko
Wszyscy tutaj się radują a Ją tam katują

Koko koko Euro spoko premia leci hen wysoko
Koleś premie zakasuje choć nic nie zbuduje
Koko koko Euro spoko rany Julii są głęboko
Wszyscy tutaj się radują a Ją tam katują
Odpowiedz

#19
"Kokokoko,
Przegramy wysoko,
Będzie zero - pięć i na kasę chęć,
Szlalala Szalalala Szalalala
Yeah, Yeah, Yeah,"

Wybór takiej piosenki na Euro dowodzi tego, co i tak już wiedziałem od dawna. Polacy to inwalidzi słuchu. Normalnie wieś tańczy i śpiewa. Nie możemy też się dziwić dlaczego za granicą myślą, że po ulicach chodzą u nas białe niedźwiedzie. Jak pokażemy takie "występy" to jeszcze ich utwierdzimy w tym przekonaniu.
Yo pasa de todo!
Odpowiedz

#20
Dla mnie wybór tego "hymnu" to czyste żarty ze strony wybierających, bądź udowodnienie po raz kolejny, że smsy sobie, a my i tak wybierzemy to co będziemy chcieli,a ciemny lud niech płaci za wysyłanie.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#21
Dudzio napisał(a):Nie podoba się bo "wiocha"? A co my niby Europie mamy do zaoferowania jeżeli nie nasz wspaniały folklor? Nowoczesność? Od lat ich tylko gonimy i kopiujemy. Czas na Polskość! Zwrot ku takiej ludowości może wyjść tylko na dobre.
Nie zauważyłem, by zespoły ludowe, przynajmniej w mojej okolicy, tworzyły takie mało ambitne teksty.
Dudzio napisał(a):Euro to impreza dla mas, hymn musi być przystępny, prosty i wesoły!
Tu masz wykonanie polskiej piosenki na jeszcze bardziej masowej imprezie, czyli MŚ w piłce nożnej:

Źle wyszło? Nie jest przystępnie, prosto i wesoło, a przy okazji ambitnie?
Odpowiedz

#22
Nie żyję futbolem, nawet go nie lubię, ale co do tej piosenki to wypowiem się tak. Na zachodzie myślą o nas to co myślą, ale zachód to nie cały świat. Przecież takie coś, skoro zdobywa popularność, to oznacza, że coś w tym jest. A ponadto takie rzeczy zdarzają się nie tylko u nas, tylko można powiedzieć, że to co dzieje się u nas, dzieje się też na całym świecie i jakoś się żyje. Choć tekst jest komercyjny, to jednak wykonanie jest odskocznią od komercyjnego shitu pseudogwiazdek serwowanego przez Vivę, radio itp. Euro u nas to w ogóle może być klapa, więc tym bym się nie przejmował akurat, że jakieś babki z zespołu ludowego pokazały się w TV. Widocznie czymś wyróżniły. jeśli chodzi o nasze wspaniałe "gwiazdy", to jak wiemy na arenie międzynarodowej niewiele pokazują. Tekstu i tak cudzoziemcy zbytnio nie zrozumieją, no poza słowiańskimi językami. Ale jak się wsłuchać w teksty serwowane na Vivie, to większość piosenek traci urok, bo tekst to nawet nie disco polo, same piosenki z tekstem: I love you so much, I miss you so much. I co ma być w tym fajnego? więc nie ma co przesadzać z piosenką, niech sobie jest jaka jest. A taka Waka Waka? Skopiowana piosenka sprzed 30 lat promowana jako nowość.
Odpowiedz

#23
hutterdm napisał(a):Widocznie czymś wyróżniły

Przynajmniej jeszcze nie padł zarzut, że komuś dały :-)
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#24
Tutaj wersja dla miłośników muzyki klubowej:
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iaWBXo fFr4Y[/video]
Odpowiedz

#25
A tu inspiracja na czym wzorowali się "tfurcy" ko ko ko
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4 n-Gls_d6xc[/video]
Yo pasa de todo!
Odpowiedz

#26
@hutterdm, pełna zgoda z mojej strony, mam na ten temat taki sam pogląd (swoją drogą też nie lubię piłki nożnej). Z tym, że wcale nie będę zdziwiony, jak "koko" będzie hitem właśnie na Zachodzie.

@rysiogeniusz, przyznaj się, że znalazłeś to u "sąsiadów" ;-)
Odpowiedz

#27
A nie ;-) Bodajże MMWrocław
Odpowiedz

#28
A przypomnę, że taka np. Papaya Dance stała się popularna np. w Chinach, a Chińczycy myśleli, że to jest język Polski Tongue
Odpowiedz

#29
Jak Wam się nie podoba oryginał, to ja proponuję nieco odmienioną, bardziej taneczną wersję tego "hitu" ;-D

Click
Odpowiedz

#30
Tak jak MŚ w RPA miały "multum" super piosenek , tak my mamy garstkę dość troszkę gorszych...
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.youtube.pl/user/KolejowyWolsztyn">www.youtube.pl/user/KolejowyWolsztyn</a><!-- w -->
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mecze EURO 2012 przem710 123 31 324 29.06.2012, 11:13
Ostatni post: mrug
  EURO 2012 polski sukces czy porażka? przem710 8 3 930 09.06.2012, 10:37
Ostatni post: Maciej

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.