Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Olsztyn] Tramwaje
#16
Pierwsze Tramino jest już w Olsztynie.

12 czerwca o godzinie 4 rano został przywieziony pierwszy z 15 Tramino na które umowa została podpisana prawie 3 lata temu z firmą Solaris.

Solaris dotarł do Olsztyna

Pozdrawiam
sm31-131
Odpowiedz

#17
Kiedy mniej więcej zaczną kursować tam tramwaje?
Odpowiedz

#18
Z tego co wiem dotację Unijną mają rozliczyć do końca października 2015, z agencją rozwoju przedsiębiorczości muszą się rozliczyć do końca 2015 roku a tramwaje chcą uruchomić już 20 listopada 2015 roku, ze względu na 50 rocznicę likwidacji Olsztyńskich tramwajów.

Pozdrawiam
sm31-131
Odpowiedz

#19
Drugie Tramino jest już w Olsztynie, trzecie pojawi się lada dzień, w sierpniu chcą zrobić dni otwarte w zajezdni. A przy budowie ZCK wyszedł babol w postaci przejścia podziemnego Undecided.
Prywatny inwestor wpadł na to żeby zrobić przejście podziemne w miejscu w którym właśnie trwa akcja układania torów tramwajowych. Oczywiście pomysł urodził się w momencie gdy prace torowe były już prowadzone. Padły zapewnienia że projekt przejścia powstanie w ciągu miesiąca i zrobią przejście zanim zostanie zakończone układanie torów - czego zresztą zażądał prezydent Olsztyna - ale jak na razie temat ze strony inwestora został zamieciony pod dywan. Pytanie tylko czy inwestor ma asa w rękawie w postaci zapisu w umowie który pozwoli mu nawet rozebrać całe torowisko, czy temat umarł tylko chcą utrzeć nosa prezydentowi i nic nie mówią. Prezydent Olsztyna na tą chwilę "czarno to widzi" ale konkretów na ten temat nie ma. Czy próba wskrzeszenia tramwajów po 50 latach będzie okraszona pracami "remontowymi" już w pierwszym roku po otwarciu?

Bo to że tramwaje Olsztyńskie będą sławne to pewne - model zamówiony u Solarisa jest tak "nietypowy" że ostatni z tramwajów przyjedzie dopiero w październiku do Olsztyna(dostawy pozostałych 14 mają zakończyć się na początku września) ze względu na to że we wrześniu będzie wystawiany na Trako 2015. I miejmy nadzieję że będą sławne tylko z tego że są szerokie, ewentualnie z punktualności i uprzejmości motorniczych.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#20
https://www.youtube.com/watch?v=NdEarbx ... u.be&t=160
Odpowiedz

#21
Ale fuszerę odstawili!
Na łukach / zakrętach trzeba krawężniki demontować a perony są za blisko torowiska!
Tramwaj się nie mieści :-(. Ja wiedziałem że tam były cyrki przy budowie ale żeby aż takie?
Już widzę jak w połowie grudnia pojadą planowo. Tak samo jak ten przejazd pokazowy dla mieszkańców.

Ja rozumiem że Olsztyn od 50 lat nie miał tramwajów ale budował to Strabag i Torpol a one się na tym znają więc o co chodzi? Dzieło pijanego architekta?

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#22
sm31-131, myslisz, ze robia to za darmo? Wink Ktos zapewne zgarnie kase.
Odpowiedz

#23
Prędzej obwiniałbym tu projektanta niż wykonawcę. Podobne problemy ostatnio wystąpiły we Wrocławiu po dostarczeniu nowych tramwajów przez Pesę.
Odpowiedz

#24
No i ruszyli. Moja relacja z otwarcia sieci tramwajowej: <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kolejomania.rail.pl/inolszt.html">www.kolejomania.rail.pl/inolszt.html</a><!-- w -->
Odpowiedz

#25
Mają ludzie pecha z tymi tramwajami - spór o wirtualne prace z "wirtualnym" wykonawcą trwa nadal, otwarcie musieli przesunąć bo się nie wyrobili z budową, tramwaje nie mieściły się w przystankach a teraz szyny pękają na potęgę - 4 pęknięcia w ciągu 3 dni to lekka przesada. Zwłaszcza że szyny pękają w ciągu wykonywanym przez jednego wykonawcę. Już słychać głosy że Skanska spartoliła sprawę spawający szyny. Pytanie co z tego wyjdzie bo badania będą wykonywane później - teraz muszą nadążyć z naprawami Undecided.

Pierwsza pęknięta szyna

Druga i trzecia

Czwarta

Swoją drogą
Cytat:Na pewno spowodowały je wahania temperatury, która w Olsztynie w ciągu kilku dni spadła z +15 do - 13 stopni
Już widzę co działoby się w Poznaniu, gdyby tylko temperatura była winna :-D

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#26
Tyle że w Poznaniu na PST są rozjazdy międzytorowe, a w Olsztynie ich nie zabudowali (choć były planowane).
Odpowiedz

#27
Chyba już ich nie ma. Wiem że coś demontowali w ciągu ostatnich kilku lat.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#28
23.01.2016.

Podczas styczniowego pobytu w Olsztynie miałem okazję zaliczyć olsztyńską sieć tramwajową już w całości. Wcześniej dane mi było przejechać tylko trasę Wysoka Brama - Kanta podczas oficjalnej inauguracji sieci. Zaczynam na dworcu PKP od linii 3, ponieważ kursuje najrzadziej. Jedziemy ul. Kościuszki, gdzie mamy przystanki wiedeńskie (jest to jedyna ulica w Olsztynie z tego typu przystankami). Przed Skwerem Wakara dołącza się do nas odnoga z Wysokiej Bramy. Następnie ul. Żołnierską zjeżdżając lekko z górki docieramy do ul. Obiegowej, w którą skręcamy. Tuż za skrzyżowaniem jest przystanek obsługujący szpital wojewódzki. Sporo ludzi narzeka jednak, że jest on zbyt oddalony od szpitala. Następnie wydzielonym torowiskiem kontynuujemy jazdę z górki i przecinając ul. Pstrowskiego nieopodal Tesco docieramy do Galerii Warmińskiej, przed którą skręcamy w prawo. Za przystankiem obsługującym galerię linia robi się jednotorowa, jest jednak chyba jakiś problem z rozjazdem, ponieważ stajemy na nim, a motornicza musi wyjść z tramwaju. Na odnodze mamy przystanki Pozorty i Uniwersytet Pływalnia oraz końcówkę Uniwersytet Prawocheńskiego. Mam kilka minut, więc szybka dokumentacja. Tym samym tramwajem powracam do Galerii Warmińskiej. Mój pojazd kieruje się w lewo, aby udać się z powrotem do dworca, a ja przechodzę na przystanek obsługujący linie 1 i 2. Jako pierwsza przyjeżdża 2-ka. Jazda na Jaroty mija szybko, bez zbędnych przestojów, tak jak to miało miejsce w dniu otwarcia. Na Kanta spotyka się więcej tramwajów, więc postanawiam zostać tu nieco dłużej i porobić zdjęcia. Na powrót wybrałem 1-kę, aby przejechać ostatni kawałek, jeszcze dziś nieodwiedzony. Po ok. 20 minutach jazdy melduję się przy Wysokiej Bramie. W porównaniu z poprzednią przejażdżką jest o wiele lepiej. Tramwaje jechały płynnie, raczej nie było niepotrzebnych zastojów, a w samym tramwaju również nie było takiego tłoku jak w dzień otwarcia. Z pewnością nie bez znaczenia jest fakt, że zaliczałem w sobotę. Z tego co wiem, w tygodniu nadal występują problemy z korkami i punktualnością. Zamieszczam jeszcze kilka zdjęć sprzed dworca PKP oraz sprzed zajezdni gdzie zrobiłem sobie spacerek. Dzisiejsze zaliczenie odbyło się w zimowej, śnieżnej scenerii, jednak zamierzam je jeszcze powtórzyć gdy nie będzie białej kołderki i w pełni będzie widoczna cała infrastruktura. Trzymam kciuki za olsztyńską sieć, aby funkcjonowała coraz sprawniej i dobrze służyła mieszkańcom oraz aby się rozwijała, tym bardziej, że władze miasta już planują budowę kolejnych linii.

Zdjęcia: <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kolejomania.rail.pl/tramolszt.html">www.kolejomania.rail.pl/tramolszt.html</a><!-- w -->
Odpowiedz

#29
Projekt (wizja??) rozbudowy olsztyńskiej sieci tramwajowej:[Obrazek: Olsztyntramwaje2_PLlogo_TP.jpg]

Źródło i więcej: Transport Publiczny
Odpowiedz

#30
Cytat: Blisko dwa tygodnie temu Olsztyn podpisał umowę z tureckim Durmazlarem na dostawę nowych tramwajów. Zamówienie podstawowe obejmuje 12 tramwajów. – Budując nową linię, musimy zapewnić określony rozkład jazdy i odpowiednią jakość usługi. Te 12 tramwajów to minimum – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, który nie ukrywa, że miastu zależy na pozyskaniu dodatkowych środków, by wzmocnić także istniejące linie.

https://www.transport-publiczny.pl/wiado...59215.html
Jaro

Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [GOP] Tramwaje Śląskie rustsaltz 133 65 159 30.08.2020, 18:47
Ostatni post: Fenway
  Do Cieszyna nie wrócą tramwaje kazio 3 3 833 21.04.2018, 12:46
Ostatni post: Adams
  Tramwaje podmiejskie w Łodzi Obleśny Szczur 3 5 244 07.04.2018, 07:48
Ostatni post: ET40
  [Elbląg] Tramwaje ET40 0 2 181 17.05.2017, 14:29
Ostatni post: ET40
  [Azerbejdżan, rok 1999] Tramwaje w Sumgajcie ET40 0 2 174 24.03.2017, 14:16
Ostatni post: ET40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.