Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kamera - jaką wybrać?
#1
Noszę się od dawna z zamiarem zakupu kamery, którą mógłbym filmować kolej.

Możecie polecić jakieś konkretne modele w racjonalnych cenach?
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#2
Ja posiadam JVC GZ MS120BE, która została kupiona w dosyć niewielkiej cenie (z tego co pamiętam chyba 400 zł). Mogę ją polecić, ponieważ nie jest ona specjalnie droga a jakość obrazu jest bardzo dobra. Jedynym minusem jest późniejszy efekt na YT - ale to jest już wina drugiej strony
Odpowiedz

#3
mikrobart, Ja mam HP. Obraz ma bardzo dobry, niestety gorzej jest z mikrofonem, który jest zbyt czuły.
ZKubaZPucusZ YouTube Channel on Facebook

Nie piszę postów, gdy nie wnoszą one nic do tematu.
Odpowiedz

#4
A konkretniej - jaki model?
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#5
mikrobart, V5560u
ZKubaZPucusZ YouTube Channel on Facebook

Nie piszę postów, gdy nie wnoszą one nic do tematu.
Odpowiedz

#6
mikrobart, A może zainteresuj się hybrydą, bo za jednym zamachem załatwiasz porządna jakość zdjęć i świetne filmy :-)
Fotoblog
Podróże z Aparatem
Rok 2012 -(narazie)20309 km
Rok 2011 - 33287 km
Rok 2010 - 45064 km
Rok 2009 - 26606 km
Odpowiedz

#7
Moja to JVC GZ440BE. Obraz jak i dźwięk jesteś w stanie zauważyć na moich filmikach.
Jedynym minusem, przynajmniej u mnie to brak możliwości włączenia trybu ręcznego, choć powinien być, ale może ja czegoś nie umiem zrobić.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#8
Od razu doradzam że warto kupić coś lepszego, chociaż to zależy głównie od funduszy.
Odpowiedz

#9
przem710, Co to znaczy kupić coś lepszego?
Że niby sprzęt powinien być z wyższej półki?
Nawet tanią kamerą można zrobić małe dzieło.
Wszystko zależy od człowieka a nie od zasobności portfela.
Można mieć kamerę za 100 tys.złotych a nagrywać słabe filmy.

pitagoras23,A instrukcję obsługi masz?
Brawo chłopaku,że preferujesz manual.
Na Auto każdy potrafi a manual odrzuca leniwych.

I pamiętaj o statywie!
Ja robię często filmy(tabor kolejowy),zawsze ze statywu.
Mój sprzęt to:kamerka Canon XH-G1S a statyw Benro.
pitagoras23, Pozdrawiam cię i życzę sukcesów w filmowaniu. :-)
Odpowiedz

#10
Mam instrukcję obsługi, przeczytałem ją na wylot kilka razy. I o możliwości przełączenia trybu auto na manual jest napisane jedno zdanie, że w tej kamerce należy użyć przycisku iAUTO, który jest wbudowany w obudowę. Jednakże naciskanie tego przycisku nic nie daje. Tryb ręczny nie załącza się. Nie pomogło nawet zresetowanie ustawień. Tryb nocny lub załączenie doświetlenia załącza się samo, przypadkowo.

Odnośnie statywu to wiem, bardzo by mi się przydał, jednak wszystko rozbija się o kasę. Ostatnio sporo wydałem na zamiennik baterii i kartę i pewnie w najbliższej przyszłości zakupię sobie statyw.

Wzajemnie, życzę powodzenia. ;-)
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#11
przem710 napisał(a):Od razu doradzam że warto kupić coś lepszego, chociaż to zależy głównie od funduszy.

Przem, możesz rozwinąć swoją myśl? Masz na myśli, to że wspomniane kamery mają słabą jakość, są niezbyt wygodne czy może coś innego?
Odpowiedz

#12
Raczej jakościowo nie powalają, w niektórych brak manualna. Ja ktoś poważnie myśli o nagrywaniu do bardzo szybko zrozumie że sprzęt jest równie ważny jak umiejętności. Dla przykładu kiedy kupowałem pierwszy tani aparat (bez manuala), nie zdawałem sobie sprawy jakie będą tego konsekwencje, a wystarczyło dołożyć niecałe 200 zł, albo wcześniej poczytać. Gdybym to wtedy wiedział poczekał bym miesiąc.

Cytat:przem710, Co to znaczy kupić coś lepszego?
Że niby sprzęt powinien być z wyższej półki?
Nawet tanią kamerą można zrobić małe dzieło.
Wszystko zależy od człowieka a nie od zasobności portfela.
Można mieć kamerę za 100 tys.złotych a nagrywać słabe filmy.

Oczywiście, nie proponuje sprzętu za kilka tysięcy, ale dobre kamery można kupić za tak od 1000 zł. Jeszcze jedna uwaga, nawet Schumacher maluchem rajdu nie wygra, więc oczywiste jest że filmy z kamery za 500 jakościowo nie dorównają tym za 1500 zł.

To tylko dobra rada, oparta na moi i znajomych doświadczeniu, lecz przede wszystkim tak jak pisał KrzysiekGrabowski najważniejszy jest operator, a to że ktoś będzie posiadał słabszą kamerę nie będzie oznaczało ze jest gorszy od innych. Więc nie sprzęt jest wyznacznikiem talentu.

Jedynie co powinno być niezbędne każdemu filmowcowi to statyw ;-)
Odpowiedz

#13
A ja wam powiem że nagrywam większość filmów kamerą z telefonu Samsung Galaxy S II i w wersji HD wychodzi super Smile
Odpowiedz

#14
No tak, ale wiesz o co chodzi telefon to telefon...osobiście uważam, że lepiej już jest nawet mieć kamerę, która nie posiada HD niż telefon z kamerą HD...znam parę osób, które wstawiają swoje filmy z komórki HD na yt i jakość tych filmów jest naprawdę słaba, co z tego, że mamy wypasionego Samsunga, który ma problem z złapaniem ostrości itd...

Tutaj niech czcigodny admin się wypowie jaka to ma być kamera, czy oprócz filmowania kolei planuje też aby pełniła ważniejszą funkcje. Wtedy wszyscy wspólnie dokonamy wyboru, tfu propozycji kupna kamery ;-)
Odpowiedz

#15
Taki telefon ma przede wszystkim jeden duży minus... Brak dużego zooma, który znajdziemy w każdej kamerze.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kamera dla nowicjusza DriverPl 1 1 793 19.06.2021, 12:23
Ostatni post: Miondek
  Lustrzanka - jaką wybrać? D29-7 24 8 683 01.10.2012, 12:28
Ostatni post: Son.
  Którą kamerę wybrać? maly97 1 3 040 26.03.2011, 21:40
Ostatni post: Virakocha

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.