Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaworzyna Śląska - miasto kolei
#1
Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Kolei odbedzie się 3 lipca w Jaworzynie Śląskiej. Atrakcji nie zabraknie.

Wydarzenie odbędzie się 3 lipca (sobota) na parkingu przy ulicy Powstańców w Jaworzynie Śląskiej. Początek imprezy godzina 09:00

Program wydarzeń:
godz. 09:00 rozpoczęcie imprezy, otwarcie wystawy taboru kolejowego miedzy innymi lokomotyw ET22, SM42 - PKP Cargo
godz.09:00 przejazdy drezynami spalinowymi po stacji
godz. 10:30 przyjazd autobusu szynowego Kolei Dolnośląskich z Legnicy
godz. 11:00 – 14:00 rozpoczęcie „III Powiatowych Zawodów Drezynowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Jaworzyny Śląskiej”
godz. 11:00 – 16:00 przejazdy szynobusem KD do Muzeum Przemysłu i Techniki
godz. 11:00 – 13:00 zwiedzanie nastawni wykonawczej oraz dysponującej z przewodnikiem
godz. 12:00 – 13:00 pokaz specjalnej grupy Straży Ochrony Kolei
godz. 13:00 odsłonięcie pamiątkowej tablicy na Ls60 – 01 z okazji zakończenia remontu
godz. 14:30 zakończenie zawodów drezynowych ogłoszenie wyników wręczenie nagród
godz. 16:00 zakończenie imprezy, występ zespołu muzycznego.


Wybiera się ktoś? Ja chyba jadę.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#2
Ja nie dam rady, jestem nieco za daleko (Kołobrzeg, Zachodniopomorskie) Big Grin Ale inicjatywa fajna Smile
Odpowiedz

#3
Może wpadnę do znajomego drezyniarza z Jaworzyny już parę lat jak tam nie byłem.
Pozdrawiam kolejowo z Opola!
*ARTUR*
Odpowiedz

#4
Jeśli ktoś z forum się tam pojawi to mam nadzieję, że uda nam się spotkać. Mój wyjazd jest już w zasadzie pewny.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#5
mikrobart, Ja niestety nie pojechałem, napisz jak było na imprezie, mam nadzieje że Jaworzyńscy drezyniarze jeździli po swojej linii kolejowej do Pastuchowa?
Pozdrawiam kolejowo z Opola!
*ARTUR*
Odpowiedz

#6
*ARTUR*, drezyniarze nie jeździli, były tylko zawody drezynowe na bocznym torze stacji. A co było:
- ET22-2013
- SM42-823
- niezidentyfikowany przeze mnie wagon motorowy
- drezyna Kolzam SMK Jaworzyna Śl.
- SA132-002 - woził gości trzykrotnie na teren Skansenu i z powrotem (mieliśmy 30 minut na zwiedzanie)
- drezyna WM..., którą miły Pan mechanik obwoził nas po terenie stacji
- zwiedzanie nastawni dysponującej w Jaworzynie.

Zdjęcia dodam na garnek, ogólnie bardzo dobra organizacja - jak będzie powtórka za rok, to jadę! :-)
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#7
Fotki chętnie zobaczę
Z kolegą Łukaszem znamy się już kilka lat, prawie od początku jego stowarzyszenia w tamtym czasie jeżdziłem na drezynce ręcznej DR2.
Imprez to koledzy drezyniarze organizują w ciągu roku kilka w tym roku pewnie jeszcze jedna będzie w Jaworzynie, mam nadzieje że przyjadą też na imprezę do Racławic pod koniec sierpnia.
Pozdrawiam kolejowo z Opola!
*ARTUR*
Odpowiedz

#8
Już kilka zdjęć jest na moim garnku, adres w podpisie. Dzisiaj dodam więcej, ale że zrobiłem ich jakoś ok. 150, to wszystkich dodać nie dam rady. Najważniejsze, że pogoda dopisała, Panowie mechanicy bardzo chętnie opowiadali o swoim maszynach (najchętniej Pan z byka, Pan ze stonki był trochę speszony chyba).
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pociąg specjalny Piast Śląski Jaworzyna-Wrocław-Wolsztyn z TKt48-18 michalkrawczyk 0 2 772 27.04.2015, 17:08
Ostatni post: michalkrawczyk
  Gala Parowozów 2013 Jaworzyna Śląska - patronat medialny ForumKolejowe.pl mikrobart 4 3 373 24.09.2013, 15:46
Ostatni post: Leonardo
  Pociąg specjalny Jaworzyna Śląska - Kamieniec - Nysa & Nysa - Głuchołazy pitagoras23 22 8 225 17.09.2013, 10:27
Ostatni post: Kolejoman
  Pożegnalny przejazd Góra Śląska / Miejska Górka Domio 12 5 736 08.12.2011, 02:21
Ostatni post: Domio
  Majówka pod parą 2011 - Jaworzyna Śląska mikrobart 5 4 634 22.04.2011, 17:11
Ostatni post: Fidel

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.