Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kurs na maszynistę
#1
Witam.
Został mi jeszcze rok technikum (nie związanego z kolejnictwem). Po zakończeniu szkoły chciałbym zrobić kurs na manewrowego (z późniejszym nastawieniem na pracę maszynisty). Mam do wyboru (pewne) dwie firmy zajmujące się szkoleniami:
-CSiD we Wrocławiu, Warszawie i Krakowie
-Hagans Logistic w Toruniu
Prawda jest taka, że w CSiD rzadko organizują kursy na manewrowego, a Hagans często. Dodatkowo mają własne pojazdy i są firmą przewozową czyli uczę się w prawdziwej firmie, a nie na niby-sprzęgam wagony zapełnione urobkiem, które zaraz wyjadą na drugi koniec kraju.
Czy mieliście styczność z tymi firmami, i jak oceniacie ich ofertę szkoleniową?
linki:
HAGANS
http://www.hagans.pl/szkolenia/kursy-kwalifikacyjne
CSiD
http://www.csid.pl/terminarz.php
Odpowiedz

#2
Siema stary. uchaj co do Hagansu - ja im zawdzięczam to, że mam uprawnienia maszynisty lokomotyw spalinowych. Jeśli chcesz szybko zrobić kurs najpierw na pomocnika (po roku można już na maszynistę) to wybierz Hagans. Z płatnościami to tak średnio - koszt na pomocnika 3000, na maszynistę 3500 zł. Drogo dosyć. Pracę Hagans ci zapewni ale obecnie (po tej katastrofie 8 listopada 2010 w Białymstoku) to lipa tam jest, więc jak tylko zrobisz kurs na pomocnika to szukaj pracy gdzieś indziej, nie u nich. Jako maszynista zresztą też, dobre czasy w tej firmie się skończyły wraz z ta katastrofą. Mimo wszystko w Hagansie wszelkie uprawnienia uzyskasz dość szybko ale niezbyt tanio.

Co do manewrowego to koszt 1500zł też dość wysoki. Żadnych zajęć praktycznych mieć nie będziesz, o tym zapomnij, tylko teoria, egzamin i papier do ręki, niestety takie są realia.

Co do treści szkoleń - dosyć ciekawe, ale kurs na maszynistę trwający tylko 3 tyg? Trochę za krótko, za mało ci przekażą w 3 tyg.

Po kursach w Hagansie to nastaw si ę na samokształcenie. Tylko teorie ci wyłożą, ale od gruntu, praktyki - to nie tu. Pozdro Smile
Odpowiedz

#3
A czy urząd pracy wysyła na jakieś kursy na maszynistów, pomocników ?
Odpowiedz

#4
Zależy gdzie kolego. Starasz się na maszynistę?
Odpowiedz

#5
Narazie jeszcze rok szkoły pozostał, a starał będę się we Wrocławiu bo tutaj mieszkam.
Odpowiedz

#6
U mnie tak samo. Jeszcze niecały rok szkoły. A jaką szkołę kończysz?
Odpowiedz

#7
Hagans jeździ teraz w Kolejach Wielkopolskich. Ta słynna już "pierwsza maszynistka" to też szkoła Hagansu :-)
Odpowiedz

#8
Kończę średnie LO ale później chcę zaocznie technika papiery zrobić o profilu mechanicznym, tyle że jak bym szedł na licencje to średnie samo wystarcza, ale zamiast licencji chciałbym na starych zasadach. Nie wiem czy taki Hagans mnie tak wyszkoli jak po kursie w PKP. Czas pokaże co wybiorę ;-)
Odpowiedz

#9
Ja widzę, że kolega bardzo porządny i chce na starych zasadach działać.
Powiem Ci, że na dzień dzisiejszy (ja szukam wszystkich możliwych szkoleń na maszynistę-wiem o każdym w kraju) nie ma takiego czegoś (niestety) kurs PKP.
PKP nie ma. Jest grupa PKP. Grupa nie szkoli pracowników, a ewentualnie jej elementy.
Na dzień dzisiejszy nie ma szkół kolejowych (technika kolejowe PKP). To spółki kolejowe wysyłają na kursy, lub robisz sobie kurs we własnym zakresie w HAGANS itp.
Z tego co wiem spółki kolejowe mają dla maszynistów dużo roboty i nie chcą ludzi zaocznie się uczących. Chcą ludzi w pełni dyspozycyjnych czyli codziennie możesz iść do pracy.
Virakocha?
Czyli KW wysyła swoich ludzi na szkolenie do HAGANS?
Odpowiedz

#10
Cytat:Czyli KW wysyła swoich ludzi na szkolenie do HAGANS?
Nie. Maszyniści Hagansu jeżdżą w KW.
Hagans oprócz tego ze szkoli ludzi. Ma trochę swoich pracowników ( maszynistów rewidentów itp) którzy pracują w delegacjach u różnych przewoźników.
Odpowiedz

#11
Jeżdżą z HAGANS ponieważ KW nie ma własnych... tak?
Odpowiedz

#12
maszynista: wiem że grupa PKP osobiście nie szkoli Wink a jeśli chodzi o zaoczną naukę to nic nie szkodzi pracując na kolei i dodatkowo się ucząc...robisz to w wolnym czasie w końcu, osobiście mam znajomego który też pracuje na PKP i w wolnym czasie podnosi sobie kwalifikacje Smile
Odpowiedz

#13
Ja też mam takiego znajomego, co uczy się, ale robi to raz na miesiąc w weekend....
Jeżeli chodzi o naukę zaoczną w każdy weekend do mogą być z tym problemy w niektórych spółkach.
Odpowiedz

#14
Pracodawca musi wyrazić zgodę na naukę zaoczną... I jak to zrobi to tak układa grafik, żeby nie kolidował z nauką.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#15
Grupa PKP ma pod sobą spółki, które szkolą na maszynistów. Na stronie Urzędy Transportu Kolejowego jest lista podmiotów uprawnionych do szkolenia i egzaminowania osób ubiegających się o licencję maszynisty i świadectwa maszynisty. M. in. PKP Intercity prowadzi szkolenie na maszynistę, obecnie część chłopaków szkolących się na pomocników wali jeszcze warsztat, a reszta już jeździ na obserwatora w normalnym planie ;P Tutaj skupiliście się na HAGANSie, to firma, w której za własne pieniądze można szybko uzyskać papier przydatny/potrzebny do wykonywania zawodu maszynisty. Powoli wchodzi nowy system szkolenia tej grupy zawodowej, pomija się etap pomocnika maszynisty ...HAGANS rusza również z kursem na nowych zasadach, czyli kursem na licencję maszynisty ...koszt takiego ponad miesięcznego kursu to jedyne 6800zł ;P W swojej ofercie mają również kursy na pomocnika maszynisty, ale z powodu małego zainteresowania (czyt. brak dostatecznej ilości chętnych, żeby kurs się odbył), chwilowo nie ma takiego kursu ...normalnie jego koszt oscylował przy 3000 zł. Owszem do tych kwot trzeba jeszcze dodać zakwaterowanie i wyżywienie Tongue
Zwracam tylko uwagę na jedną rzecz... licencja maszynisty to jedno! ale bardziej istotna część szkolenia to zabawa o świadectwo maszynisty ..czyli np. posiadając już licencję maszynisty po kursie w HAGANS, musicie się zatrudnić u jakiegoś przewoźnika, który wyszkoli Was na świadectwo maszynisty ..w tym jest i warsztat i jazdy na obserwatora, egzamin praktyczny i teoretyczny ..dopiero wtedy staje się pełnoprawnym maszynistą.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Na ile są ważne badania na kurs? Boomy 1 221 26.03.2024, 09:39
Ostatni post: Dudi85
  Pytania o kurs na maszynistę w Matel Service Boomy 6 368 29.02.2024, 16:21
Ostatni post: Dudi85
  Kurs na licencję maszynisty. Oliwier_Ztrains 1 797 05.11.2023, 16:39
Ostatni post: Manio
Wink Kurs na konduktora Karolina 2 1 625 28.05.2023, 15:42
Ostatni post: mexam
  Kurs elektryka Lorek09 5 1 832 02.12.2021, 13:55
Ostatni post: Lorek09

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.