Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Raporty z postępu prac w Skansenie Pyskowice
#1
Skansen Pyskowice - raport weekendu 13/14 kwietnia

- WC w budynku z umywalnią zostało uruchomione i zainaugurowane!
Rury odpływowe zostały skontrolowane, spłukiwanie samoobsługowe deszczówką (kanister podstawiłem pod rynnę przy Warsie). Z pisuaru NIE KORZYSTAMY do czasu załatania odpływu. Klucz do kłódki na budynku mam ja, prezes, p. Krzysztof i REGIOchłopak Smile

- schody do kotłowi i sąsiednich piwnic zostały gruntownie oczyszczone

- ciąg dalszy szklenia hali

- ciąg dalszy odchwaszczania pod wieżą

- Artur - prace przy drezynie spalinowej

Rustsaltz, REGIOchłopak, *Artur*, MichalŁ, cieszę się że mogłem z Wami popracować. Dzięki i do zobaczenia wkrótce. Ja planuje tu zajrzeć na przełomie kwietnia i maja.

Jeśli na forum jest jeszcze ktoś kto działa w Pyskowicach, niech się ujawni Smile
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#2
psim napisał(a):Skansen Pyskowice - raport weekendu 13/14 kwietnia

- WC w budynku z umywalnią zostało uruchomione i zainaugurowane!
Rury odpływowe zostały skontrolowane, spłukiwanie samoobsługowe deszczówką (kanister podstawiłem pod rynnę przy Warsie). Z pisuaru NIE KORZYSTAMY do czasu załatania odpływu. Klucz do kłódki na budynku mam ja, prezes, p. Krzysztof i REGIOchłopak Smile
Świetna nowina!
Bardzo się cieszę, że jednak udało się uruchomić ten kibelek Smile))
Jednak moje przeczucia mnie nigdy nie mylą i czułem dobrze, że będzie tam WC Tongue
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
---
Odpowiedz

#3
Może w poprzednim wcieleniu byłeś tam naczelnikiem? Smile

W kolejnym podejściu chciałbym zedmontować potłuczone umywalki, zdrapac trochę farby ze ścian i drzwi, sprawić by się one zamykały przynajmniej na haczyk Big Grin oraz być może jakieś światełko tam zrobić.

Musimy pozyskać papę do położenia na dachu, bo strasznie cieknie. Jeśli ktoś zna jakąś firmę produkującą papę która mogłaby nam przekazać lub okazyjnie sprzedać np. towar 2. klasy jakości, bardzo proszę o informacje. Przyjmiemy każdą ilość! Smile
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#4
Zawsze można poszukać w sieci i napisać do takich firm maila...Smile
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
---
Odpowiedz

#5
mikrobart, Czekamy na kolegę, masz teraz okazje do przyjrzenia się budowie DLki bo jest jak na razie rozmontowana na części pierwsze.
Jeśli pogoda za tydzień nie dopisze tak jak w sobotę to się pojawię, bo chce szybko skończyć DLkę a trochę pracy przy niej jeszcze jest. W tym roku planowany jest kolejny przejazd i chciałbym aby do tego czasu DLka była gotowa. W sobotę dołączył do naszego grona kolejny nowy kolega, więc powoli rąk do pracy przybywa, teraz tylko pozyskać paru sponsorów lub ofiarodawców.
Jeśli chodzi o dach to trzeba by powymieniać parę desek przed położeniem papy bo nie wyglądają one najlepiej, ale to robota na słoneczne wakacje wtedy to pojawi się jeszcze kilku kolegów do pomocy z Warszawy i okolic.
Pozdrawiam kolejowo z Opola!
*ARTUR*
Odpowiedz

#6
O tak, z całą pewnością do łatania dachu trzeba wiedzieć co się robi. Nie może tego robić byle kto i z doskoku, bo to po pierwsze za trudna sprawa, a po drugie nie każdy ma do takich prac predyspozycje.

Jednak nic nie stoi na przeszkodzie by już teraz przygotować materiały do takich prac. Przecież nikt nam ich z nieba nie zrzuci, a czas leci.

Nowy kolega o którym piszesz wydawał się być pełen zapału, kiedy już sobie poszedłeś, dalej malował DLkę, a później dużo nam pomógł też w innych sprawach. Każde ręce do pracy są na wagę złota! Zresztą każda złotówka również.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#7
Kiedyś pomagałem babci papę kłaść na dach Tongue niewiele pamiętam ale szybki kurs może by coś odświeżył w pamięci Smile)
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
---
Odpowiedz

#8
[Obrazek: zdjcie0046b.th.jpg]

Wstawianie okien w hali.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#9
Ostatnio podjęliśmy wspólnie decyzję, że będziemy się trochę chwalić tym, co się dzieje w Pyskowicach. Ma to na celu zasadniczo zachęcenie potencjalnych członków, jak również zwrócenie uwagi na problemy skansenu, bo jak wiemy różni znudzeni ludzie internet przeglądają. Mam także nadzieję, że administracja forum nie ma nic przeciwko Smile

W ostatnich dniach:
-skosiliśmy trawę na terenie skansenu (w miarę pozyskiwania paliwa i możliwości będziemy kosić także teren za płotem)
-kontynuowaliśmy wycinkę drzew i krzaków wzdłuż torów
-częściowo spaliliśmy zwiezione gałęzie
-posprzątaliśmy wycięte drewno z wachlarza, zaczęliśmy także wycinać krzaki, jednak na przeszkodzie stanęła pogoda
-posprzątaliśmy budkę maszynisty w parowozie TKp1 2261, w przyszłości planujemy jego pomalowanie, jednak zależy to od pozyskania materiału i ludzi do pracy
-wstawiliśmy szybę w parowozie Ty42-44
Niezależnie od tego toczą się prace przy parowozie Ty42-24 w Dzierżnie
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#10
Proponuję od razu wrzucać te raporty również na FB, przecież są strony skansenu, i to aż dwie Wink poszło w ilość zamiast w jakość Sad
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#11
W kwestii FB to jeszcze pomyślimy co zrobić, w kwestii stron będziemy działać.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#12
Jeśli pojawi się więcej "raportów" to wydzielimy to do oddzielnego tematu, dla zachowania przejrzystości.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#13
Podziwiam was chłopaki za wasz zapał do pracy. Odwalacie kawał potrzebnej roboty. Dzięki wam Skansen zaczyna wyglądać jak Skansen. A samo to że widać jakieś prace i ruch w skansenie to odstrasza złomiarzy i wandali.
Odpowiedz

#14
Garść nowości:
-zaszkliliśmy większość okien w hali, do pozostałych docięliśmy szyby
-uprzątnęliśmy drewno z toru wyjazdowego
-wykonaliśmy drobne prace porządkowe w pomieszczeniach socjalnych i na terenie skansenu
Niestety aura nie sprzyjała pracom terenowym.
Miło nam jednocześnie poinformować, że gościliśmy Kolegów z SMK Katowice, a także Wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Będzinie. Mamy nadzieję, że obie grupy są zadowolone ze współpracy z nami.

Mam nadzieję, że uda się uruchomić wreszcie stronę z prawdziwego zdarzenia Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#15
rustsaltz napisał(a):Mam nadzieję, że uda się uruchomić wreszcie stronę z prawdziwego zdarzenia Wink

A w zasadzie na dobry początek zreanimować i postawić do pionu obecną WWW - póki co pod nieco dziwnym adresem <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.tozk.glt.pl">www.tozk.glt.pl</a><!-- w --> ... :-) Ja b. żałuję, że odległość nie pozwala mi być w skansenie osobiście w każdy weekend. Ponoć chwasty się plenią na moich trawniczkach Undecided

rustsaltz napisał(a):gościliśmy Kolegów z SMK Katowice, a także Wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Będzinie.

Napisałem do SOSW Będzin z zapytaniem, czy mają może jakieś fajne fotki z wizyty.
Czy ktoś ma może jakiś aktualny kontakt (adres WWW) do SMK Katowice?
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Co się dzieje w skansenie w Pyskowicach? rustsaltz 6 6 425 28.05.2011, 20:33
Ostatni post: rustsaltz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.