Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Śląska objazdówka
#1
21 kwietnia zapraszamy was na autobusową wycieczkę po części Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Gwarantujemy, że nie będziecie się nudzić.
Pomysł w pierwszej chwili może wydawać się lekko dziwny. Kto przy zdrowych zmysłach wolałby spędzić czas, jeżdżąc od jednej kopalni do drugiej z przystankiem na robotniczym osiedlu, niż wybrać się na łono natury, by tam odsapnąć od codziennej rutyny? A jednak warto poświęcić mu trochę uwagi. Bo szlak zabytków techniki to nie tylko jedna z największych turystycznych atrakcji regionu, ale przede wszystkim atrakcja, jakiej w innych częściach kraju nie znajdziecie. No i jest zasięgu ręki! Teraz jeszcze bardziej niż kiedykolwiek. Razem z KZK GOP i PKM Sosnowiec zabieramy was na wycieczkę specjalnym autobusem. Nie, on sam nie jest zabytkiem techniki, za to zabierze was do prawdziwych pereł industrialnego Śląska. Zapraszamy na pokład!

Źródło: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,11 ... lasku.html

P.S.
Ja się wybieram, może ktoś z forumowiczy byłby chętny dołączyć :-P
Odpowiedz

#2
Szkoda, że nie pojedzie "mój" Ikarek, wtedy bym się z chęcią wybrał. :-D
Odpowiedz

#3
MK_ŚLĄSK, w sumie o tym samym pomyślałem że na taką wyprawę Ikarus pasowałby idealnie, tym bardziej że PKM Sosnowiec ich jeszcze trochę ma. :-)
Odpowiedz

#4
Adams, Owszem, ale w planowym ruchu coraz mniej Ikarów, a do tego dochodzi to, że linie 813 i 814 przejęły PKM Świerklaniec i jeżdżą tam teraz same niskacze, solówki.
Odpowiedz

#5
MK_ŚLĄSK napisał(a):linie 813 i 814 przejęły PKM Świerklaniec i jeżdżą tam teraz same niskacze, solówki.
Co za bezsens. Linie typowo zagłębiowskie przejmuje zajezdnia oddalona o kilkanaście km od trasy. Gdzie tu ekonomia?
Odpowiedz

#6
Nie PKM a konsorcjum PKM i Mjp-Baz (mają dużo wspólnego z p. Sebzdą). Świerklanieckie wozy śpią na Piaskach.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.