Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trolejbusy a bezpieczeństwo elektryczne
#16
Jak będziesz miał przebicie na masę to pójdą grube ampery, które różnicówka wykryje zanim człowiek wysiądzie. Poza tym, kto wysiada w biegu? Tongue
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#17
Jak będziesz miał przebicie na masę (tzn wysoki potencjał na masie), ale niedomknięte do ziemi, to TY zamykasz obwód i faktycznie, amperami które wykryje różnicówka. Ale nie życzę tego nikomu Smile To właśnie stąd te porażenia w trolejkach. Wysiadać w biegu nie trzeba. Przebicie może być na jakiejś głupiej przetwornicy.
Odpowiedz

#18
Jak trolejbusy faktycznie jeżdżą na IT (a jest to wysoce prawdopodobne, bo prąd stały to zazwyczaj jest IT) to zwarcie do masy nic nie da, bo nie mamy i tak domkniętego obwodu. W przypadku tramwaju trudno wyobrazić sobie przebicie na masę przy jednoczesnej izolacji od toru (de facto spowodowałaby ona zanik jazdy)
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#19
IT jest także na prądzie przemiennym np instalacje na statkach tak się robi. A w prądzie stałym masz uziemiony biegun w tramwajach albo na kolei.

Siecią IT jest także instalacja NN (i WN w spalinówkach) w lokomotywach tam gdzie masz wyższe napięcie (>48V)
Odpowiedz

#20
MichałŁ napisał(a):IT jest także na prądzie przemiennym np instalacje na statkach tak się robi.
Owszem, a także w niektórych obiektach, np szpitalach (nawet na kursie tłumaczyli dlaczego, ale zapomniałem Tongue)

Cytat:A w prądzie stałym masz uziemiony biegun w tramwajach albo na kolei.
Na kolei szyna nie jest uziemiona. To znaczy nie powinna być. Tramwajarze może uziemiają, nie wiem. W sumie byłoby to niezdrowe ze względu na prądy błądzące.
Cytat:Siecią IT jest także instalacja NN (i WN w spalinówkach) w lokomotywach tam gdzie masz wyższe napięcie (>48V)
Z tego co przed chwilą zobaczyłem na schemacie SM40 to jest ona uziemiona, ST43 już nie jest Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#21
Zobacz jakie napięcie masz w SM40 a jakie w ST43.
Odpowiedz

#22
A na to nie zwracałem uwagi, tylko na schemat rzuciłem okiem Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Wrocław] Jakość i bezpieczeństwo komunikacji publicznej ET40 50 20 901 15.04.2016, 16:07
Ostatni post: ET40
  Elektryczne autobusy rustsaltz 2 2 888 29.06.2014, 14:04
Ostatni post: mikrobart
  [Polska i świat] Trolejbusy ET40 14 8 303 04.07.2012, 19:59
Ostatni post: MichałŁ

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.