• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PR Gdynia kasuje Bipy
#46
Afrika_Bambaata napisał(a):Wg RJ na sieci wynika, że Tur będzie jeździł tylko do Gdyni, ale wg tego samego RJ wynika, że kilka minut po przyjeździe Tura odjedzie osobówka na Hel. Czy to oznacza, że skład Tura przejdzie na ten drugi pociąg?
Odkąd kojarzę to tak naprawdę od lat "Tur" jeździł w relacji Chojnice - Gdynia Główna. Pociąg do Helu obsługiwany był tym samym składem lecz jechał jako zwykłe Regio, bez nazwy.
  Odpowiedz
#47
Tak jak i pociąg ze Zbąszynka przyjeżdżający do Poznania Głównego o 13:10 jedzie o 13:40 do Kłodawy (i jeszcze kilka przypadków na tej linii znam), tak pierwszy pociąg z Warszawy do Siedlec jedzie do Łukowa i tak dalej... Nie rozumiem po co bawić się w ukryte relacje - tylko wizja przesiadki odstrasza ludzi, i po nerwowym szukaniu peronu wracają do tego samego składu...
  Odpowiedz
#48
szy_mat, po co jedna relacja. Tak każdy widzi, że nowy numer i więcej połączeń (dwa za jeden). Więc wg nich teoretycznie nikt nie doczepi się.
  Odpowiedz
#49
szy_mat napisał(a):Tak jak i pociąg ze Zbąszynka przyjeżdżający do Poznania Głównego o 13:10 jedzie o 13:40 do Kłodawy (i jeszcze kilka przypadków na tej linii znam), tak pierwszy pociąg z Warszawy do Siedlec jedzie do Łukowa i tak dalej... Nie rozumiem po co bawić się w ukryte relacje - tylko wizja przesiadki odstrasza ludzi, i po nerwowym szukaniu peronu wracają do tego samego składu...

Lepsza chyba taka opcja przesiadki niż wizja kiblowania 30 minut na peronie. Ukryte relacje nie mają sensu tylko, gdy pociąg stoi na stacji mniej niż 10-15 minut. Pamiętam, że na trasie Krzyż - Piła - Chojnice jest bywało podobnie. Skład pociągu Krzyż - Piła przechodził na pociąg Piła - Chojnice.
  Odpowiedz
#50
Bipa 515-516-517-518 jest już w ruchu planowym, w sobotę odbyła pierwszy kurs z pociągiem specjalnym "Rajd Elektronika", wcześniej odbyła jazdy testowe miedzy innymi z prędkością 120km/h z wykorzystaniem EP07 PKP Intercity.

Aktualnie druga czynna Bipa została skierowana na rewizję w Słupsku.
  Odpowiedz
#51
przem710 napisał(a):wcześniej odbyła jazdy testowe miedzy innymi z prędkością 120km/h z wykorzystaniem EP07 PKP Intercity.

Orientujesz się jakiego dnia miała miejsce ta jazda?
  Odpowiedz
#52
6 maja
  Odpowiedz
#53
Odnośnie Bip i Tura. Czy ktoś wie na podstawie lat poprzednich jak może wyglądać obłożenie Bip na stacji początkowej w Chojnicach w soboty rano? Planujemy z ekipą zrobić pełną trasę piętrusami aż na Hel, a na przesiadkę w Chojnicach będziemy mieli ok. 10 minut.
  Odpowiedz
#54
Spoko wolne miejsce się znajdzie Wink
  Odpowiedz
#55
Teraz doszły bonanzySad
http://inforail.pl/pomorska-%60bonanza%6...97163.html
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale lokomotywa EP09 najlepsza.
  Odpowiedz
#56
Cytat:Piętrowe wagony Bhp będą wpisane do rejestru zabytków?

Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków postanowił wszcząć postępowanie w sprawie wpisu do rejestru zabytków ruchomych dwóch składów
wagonów piętrowych Bhp, należących do Przewozów Regionalnych.

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/...84336.html
  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dwie pomorskie Bipy w rejestrze zabytków norbis97 12 6 681 09.11.2018, 17:58
Ostatni post: norbis97

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości