Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powszechny dostęp do broni palnej i kara śmierci
#16
Takim krajem jest Łotwa która utrzymała karę śmierci w stanach wyjątkowych, klęski żywiołowej i przede wszystkim wojny.
...
Odpowiedz

#17
A czy przypadkiem w Polsce nie ma też możliwości wprowadzenia kary śmierci na czas wojny?
Odpowiedz

#18
Pojedź sobie do Norwegii (ostatni przypadek kiedy do opieka społeczna zabrała polskiej rodzinie córkę, bo ta była "smutna" ponieważ zmarła jej babcia) lub Szwecji a się na pewno przekonasz.
...
Odpowiedz

#19
Nie byłem tam i się nie wypowiadam, ale uważam ww. film za stronniczy i zabarwiony ideologicznie, tyle.
Odpowiedz

#20
Lubuszanin napisał(a):Pojedź sobie do Norwegii

Jakimś cudem dziesiątki tysięcy Polaków (łącznie z rodzinką "zabranej" dziewczynki) emigrują i na stałe zostają w tej Szwecji, Norwegii, zaś migracji w drugą stronę nie widziałem. Podobnie do Holandii, podobnie do Niemiec, itd, itd, itd, itd.

[ Dodano: 2012-04-08, 12:58 ]
Lubuszanin napisał(a):opieka społeczna zabrała polskiej rodzinie córkę, bo ta była "smutna" ponieważ zmarła jej babcia

A może tatuś ją lał, albo lał mamusię w jej obecności? Przecież rodzinka nie przyzna tego przed kamerami! To oczywiste że na potrzeby filmiku propagandowego wytłumaczą "smutek" dziewczynki śmiercią babci. O, a w Polsce już są uszy gotowe przyjąć taką mrożącą krew w żyłach historię za szczerą prawdę :-> - przecież trzeba na czymś opierać poczucie własnej "narodowej" wartości ;-D

Bylem i w Norwegii, i w Szwecji, i w Danii wielokrotnie, rozmawiałem z Polakami którzy się tam przesiedlili, i tamtejsze stosunki społeczne oraz zwykłe, codzienne, międzyludzkie, odpowiadają mi dużo bardziej, niż te praktykowane w PL. Jak jestem na szwedzkiej wsi i widzę wyrostków pod sklepem, to nie boję się że jak podejdę to spuszczą mi łomot ("bo nietutejszy", wzgl "kibicuje złej drużynie", wzgl. "ma za długie włosy"). W Polsce się boję.

Ogładę społeczeństwa osiąga się latami przez dobry system edukacji (nastawiony na współpracę), oraz przez działanie państwa autentycznie na rzecz obywateli (a nie pod publiczkę, np. "becikowe"), a nie przez "oczywiste i łatwe" rozwiązania w stylu kary śmierci. Kara śmierci "rozwiązuje" problem punktowo, ale nie zniechęca kolejnych kandydatów do najcięższych przestępstw. Sorry, takie są fakty.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#21
~wymoderowano (mikrobart)~

Co do powszechności do broni palnej. Na broń krótką (rewolwer) nie powinno być żadnych pozwoleń tylko testy kandydatów i szkolenie z obsługi i kursy, odbywane co jakiś czas. Nie może być tak, abym ja we własnym domu bał się nawet zabić napastnika, który chce mnie i moją rodzinę okraść i zabić. To on powinien się liczyć z ryzykiem śmierci a nie ja z ryzykiem odpowiedzialności karnej.
Odpowiedz

#22
Virakocha napisał(a):nie powinno być żadnych pozwoleń tylko testy kandydatów i szkolenie z obsługi i kursy, odbywane co jakiś czas

Przepraszam, w jaki sposób oddzielasz pozwolenia od testów, szkoleń i regularnych kursów? Przecież jedno z drugim jest nieodłącznie powiązane. A czy nazwiesz to pozwoleniem, licencją, certyfikatem czy świadectwem, to naprawdę wszystko jedno.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#23
Virakocha napisał(a):Nie może być tak, abym ja we własnym domu bał się nawet zabić napastnika, który chce mnie i moją rodzinę okraść i zabić. To on powinien się liczyć z ryzykiem śmierci a nie ja z ryzykiem odpowiedzialności karnej.
W jaki sposób to usankcjonujesz prawnie?
Jak już wcześniej pisałem, na wsiach może się zdarzyć tak, że wjedziesz na czyjąś posesję, bo pomyślisz że to kontynuacja drogi a nie zauważysz ogrodzenia. W takim przypadku ktoś będzie mógł Cię bezkarnie postrzelić.
Podobnie jeśli osoba przybywająca będzie miała dobra intencje, ale nie będzie mile widziana. Np. Twój daleki kuzyn, którego nienawidzisz przyjdzie do Ciebie w dobrych intencjach, a Ty go celowo postrzelisz. Kto będzie miał w sądzie większy kłopot z udowodnieniem winy?
I jeszcze jedna sytuacja, tutaj filmik: http://www.youtube.com/watch?v=w_9eoBuG41Y. W takim przypadku właściciel posesji mógłby postrzelić kierowcę i pilota, w ostateczności mógłby oddać strzał śmiertelny, bo mógłby pomyśleć o celowym wtargnięciu na jego posesję ze złymi intencjami.
Są inne wystarczające środki zabezpieczenia swojego domu. W ostateczności możesz zbudować wysoki mur z drutem kolczastym pod napięciem.
psim napisał(a):Podobnie zresztą jak ci co czepiają się jednej, najlepszej wizji kolei w kraju. Bo ich zdaniem tylko ta wizja wszystko uzdrowi. Żadna wizja sama w sobie niczego nie uzdrowi. Liczy się realizacja.
Ale dla mnie to oczywiste, że nawet najpiękniejsza idea może zostać spartolona przez jej niewłaściwe wykonanie. Zwłaszcza w tak skomplikowanym organizmie jakim jest kolej.
Odpowiedz

#24
Mariusz W. napisał(a):W ostateczności możesz zbudować wysoki mur z drutem kolczastym pod napięciem.

Ta, to się niestety popularyzuje w niektórych środowiskach... Ja tego nie rozumiem, jak można dobrowolnie przerabiać swój dom/osiedle na więzienie, obstawiać się płotami, cudami, strażnikami... Nie trzymam w domu Słoneczników van Gogha...

Tak jak ten co wybiera samotną podróż samochodem - staje się na ten czas szoferem, tak samo ten co trzyma pod poduszką giwerę i nocą podejrzliwie nasłuchuje szmerów - sam się obciąża etatem dozorcy/ochroniarza. Ja bym nie chciał tak żyć, toż to obsesja.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#25
Pozwolenie na broń - TAK , przecie to wolny kraj.
Kara śmierci - Oczywiście jestem 100 razy TAK.
Przymusowa praca więźniów - TAK, w Polsce nie istnieje coś takiego jak "resocjalizacja".
Odpowiedz

#26
Zachodnie organizacje monitorujące proces tych chłopaków głośno wyrażały sprzeciw wobec pokazowego i pospiesznego procesu, więc coś jest na rzeczy. Ja bym się wcale nie zdziwił, gdyby to służby białoruskie zainspirowały zamach, wskazały "winnych", by umocnić pozycję Łukaszenki. Różne scenariusze są możliwe, nie przepadam za teoriami spiskowymi, ale bardziej wierzę zachodnim organizacjom broniącym np. praw człowieka, niż białoruskiemu reżimowi.
EOT.
Odpowiedz

#27
Cytat:Ja bym się wcale nie zdziwił, gdyby to służby białoruskie zainspirowały zamach, wskazały "winnych", by umocnić pozycję Łukaszenki.

Lewacy z KGB są do tego zdolni. Przecież zamach na bloki mieszkalne w Riazaniu w Rosji były zainspirowane i wykonane przez FSB w Moskwie. Najśmieszniejsze było to, że to lokalna FSB wykryła ładunki wybuchowe, podłożone w piwnicach przez "czeczeńskich zamachowców" wróć... zamachowców ze stołecznego (Moskwicze) FSB
Odpowiedz

#28
Prawdy możemy nie poznać nawet nigdy.
Odpowiedz

#29
Też tak uważam, na tym powinniśmy zakończyć tę dyskusję.
Jaro

Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.