Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[prima aprilis] Nowa kategoria pociągów PR
#1
Przed chwilą w rozmowie telefonicznej z jednym z pracowników MZPR się nieoficjalnie dowiedziałem, że spółka planuje wypożyczenie od Warsu kilku wagonów typu kuszetka na uruchomienie nowej kategorii pociągu - REGIONight . Oprócz wspomnianych kuszetek, w składzie pociągu mają być także wagony kl. 2. Pociąg tej kategorii ma podobno kursować w relacji Rzeszów – Świnoujście przez Kraków-Katowice-Zabrze-Gliwice-Lubliniec-Kluczbork-Ostrów Wielkopolski-Poznań-Szczecin. Nie jest jeszcze wiadomo czy będzie jeden czy dwa obiegi (wszystko zależy od ilości wypożyczonych kuszetek), więc pociąg będzie kursował albo codziennie, albo co drugi dzień. Skład ma prawdopodobnie nosić nazwę "Karpaty".
Pociąg tej kategorii może się cieszyć sporą popularnością ze względu na cenę, gdyż będzie w nim obowiązywać taryfa InterREGIO, wraz z dopłatą w wysokości prawdopodobnie 15zł za miejsce w kuszecie(rezerwacja miejsc poprzez internetowy system rezerwacyjny). Jedynym minusem będzie to, że miejsca w kuszecie nie będzie raczej możliwości dokupić do REGIOKarnetów i biletów turystycznych.
Jak już wspomniałem jest to informacja nieoficjalna, ale prawdopodobnie szczegóły mają się ukazać na stronie przewoźnika w przyszłym tygodniu.
Odpowiedz

#2
A wiesz może, czy planują tą kategorią oznaczyć pociąg sezonowy czy całoroczny?

Jeżeli to się sprawdzi, to coraz bardziej zaczyna mi się polityka PR-ów podobać
Odpowiedz

#3
Z tego co mi wiadomo, to narazie ten pociąg ma jeździć w wakacje. Myślę że wypożyczenie kuszet od Warsu to są jednak koszty, więc nie sądzę żeby ten pociąg został uruchomiony poza sezonem. Nie jest jeszcze dokładnie znany rozkład jazdy tego pociągu, ale jaki by on nie był to jednak będzie lekki dubel z TLK Przemyślanin.
Odpowiedz

#4
Adams, nie rozpowiadaj jak nie wiesz dobrze, bo ludzie się ucieszą a później będą narzekać. 15 zł za rezerwację to ze zniżką studencką (w odróżnieniu od TLK zniżki ustawowe będą zmniejszały koszt rezerwacji). Cena "normalna" rezerwacji 30 zł. I tak nieźle!

No nareszcie!
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#5
Nawet jeżeli to niepotwierdzona w pełni informacja, i jeśli okazałaby się wielkim bublem, to nic, ale nie powiem, że czekałem, aż w końcu jakiś przewoźnik uruchomi nocne kursy poza IC.
Odnośnie relacji to dla mnie bomba, z wiadomych względów. Na razie jednak czekam na dalsze kroki i dalsze informacje.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#6
psim, nie wiem tego napewno, ale wydaje mi się że cena ma być tak niska dlatego, że będzie to na zasadzie taniej kuszetki w TLK, czyli samo gołe miejsce do leżenia bez żadnego koca czy poduszki.
Odpowiedz

#7
Lepiej popatrzcie sobie na dzisiejszą datę i temat można na tym zamknąć.
Odpowiedz

#8
Skoro zostało to rozpracowane, to przyznaję - REGIONight to był żart pryma aprylisowy. Liczę że Ci co się złapali nie będą się gniewać :-P
Akcja została przeprowadzona za wiedzą, zgodą i aprobatą administracji forum. Myślę że skoro znamy już prawdę, to temat można przenieść tam gdzie jego miejsce, czyli do kosza. :lol:
Odpowiedz

#9
Jakbyś to napisał teraz to zapewne bym się skapnął, ale, że napisałeś to po północy kiedy byłem jeszcze nastawiony na 31 marca to człowiek głupi dał się nabrać. Aż wstyd się przyznać ;-)

Pomysł na żart naprawdę dobry - smaczku dodał też psim i chwała mu za to, bo myślę, że nie tylko ja z Łukaszem daliśmy się nabrać
Odpowiedz

#10
Cytat:Jakbyś to napisał teraz to zapewne bym się skapnął, ale, że napisałeś to po północy kiedy byłem jeszcze nastawiony na 31 marca to człowiek głupi dał się nabrać.

To był taki chwyt psychologiczno - marketingowy ;-D
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kategoria 1 wzroku wiktor 3 3 349 28.01.2015, 18:10
Ostatni post: rustsaltz
  [prima aprilis] Pt16 w Kołobrzegu Gżągal 5 3 311 02.04.2012, 04:45
Ostatni post: przem710

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.