Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolniejszy tabor na liniach wyższej prędkości
#61
Cytat:Przemku, niemal wszystkie pociągi TLK jadące po CMK są prowadzone przez lokomotywy EP09 i trasowane na 160 km/godz.

Większość na 150 (brak masy hamującej)


Cytat:Jest to jednak spowodowane tym, że PKP IC zniosły z tej linii taryfę rewelacyjną (przenosząc ją na linię przez Kielce) i teraz w zamian za wyższą cenę chcą konkurować z IR czasem przejazdu

No i słusznie. Trzeba pozyskać klienta z linii nr 8

Cytat:Po ukończeniu modernizacji linii alternatywnych pociągi niższej kategorii mogłyby jeździć z Krakowa do Warszawy nie tylko przez Kielce, ale także przez Częstochowę (gdzie czas przejazdu będzie niewiele dłuższy) i tam w miarę możliwości technicznych mogłoby się odbywać łączenie tych składów ze składami od strony Katowic. Takim sposobem takie miasta jak Trzebinia czy Jaworzno zyskałyby bezpośrednie połączenia z Warszawą.
Wreszcie zaczynasz rozsądnie gadać. Cieszy mnie to ;-)

Cytat:Jestem jednak przekonany że gdyby pociągi IR przestały jeździć po CMK, to TLK po tej trasie jechałyby 120km/godz, tak jak w ubiegłorocznym rozkładzie, gdyż nie miały by już konkurencji, czas przejazdu byłby i tak krótszy niż przez Kielce, a koszty niższe.

Bzdura. Obecnie PKP cierpi na nadmiar lokomotyw z V=160. Jak myślisz, dlaczego EP09 prowadzą TLK ?
Niższe koszty kolego? Opłata za dostęp do CMK jest znacznie wyższa niż za linię nr 8


Cytat:IR i tak są traktowane po "macoszemu" na tej trasie, czego dowodem jest długi, półgodzinny postój pociągu "Gubałówka"/"Nikifor" w Krakowie Gł., o czym mowa w innym wątku na forum.

Remont dworca głównego i przestoje techniczne?
Cytat:Jednak do momentu zakończenia modernizacji tych linii pociągi TLK i IR powinny pozostać na CMK.

W dobie niekończących się remontów CMK (zaraz zacznie się modernizacja sieci trakcyjnej na odcinku Korytów-Szeligi, o ile już się nie zaczęła) należy odciążyć ją z najwolniejszych składów i w miarę możliwości przenosić je na linie klasyczne. IR Bolko i TLK Sztygar równie dobrze mogą jeździć przez Olkusz (zyskają tylko mieszkańcy Sławkowa, Bukowna i Olkusza)
Odpowiedz

#62
Cytat:Wreszcie zaczynasz rozsądnie gadać. Cieszy mnie to
Czytaj z uwagą moje wcześniejsze posty, to się przekonasz że taką opinię wyrażałem od samego początku.
Cytat:Bzdura. Obecnie PKP cierpi na nadmiar lokomotyw z V=160. Jak myślisz, dlaczego EP09 prowadzą TLK ?
Może i cierpi na ten nadmiar i może by te lokomotywy prowadziły te pociągi, ale jechałyby one i tak 120km/h, bo przy braku konkurencji ze strony PR, pociągi TLK jadące 160km/godz. byłyby konkurencją dla pociągów Ex i EIC, a nie chcę mi się wierzyć żeby PKP IC robiły sobie konkurencje dla samych siebie.
Cytat:Niższe koszty kolego? Opłata za dostęp do CMK jest znacznie wyższa niż za linię nr 8
Tutaj miałem na myśli bardziej koszty związane z wyższą prędkością, a dokładniej obowiązku prowadzenia lokomotywy przez dwóch mechaników, niż dostępu do infrastruktury.
Cytat:Remont dworca głównego i przestoje techniczne?
Jakoś TLK tak długich przestoi nie ma, więc jak się chce to się da.
Cytat: IR Bolko i TLK Sztygar równie dobrze mogą jeździć przez Olkusz (zyskają tylko mieszkańcy Sławkowa, Bukowna i Olkusza)
Co do TLK to się zgodzę, bo te pociągi są dotowane i powinny spełniać swoją misję. Natomiast "Bolko" mógłby na tej trasie na siebie nie zarobić, gdyż linia się sypie, czas przejazdu długi, przez co połączenie to byłoby mniej atrakcyjne.
Odpowiedz

#63
Jeśli jedziesz z jednym mechanikiem na EP09 to jedziesz 130 a nie 120 gwoli ścisłości.


Cytat:pociągi TLK jadące 160km/godz. byłyby konkurencją dla pociągów Ex i EIC, a nie chcę mi się wierzyć żeby PKP IC robiły sobie konkurencje dla samych siebie.

Więc albo z automatu stałyby się pociągami ekspresowymi albo TLK + czyli z rezerwacją miejsc w obu klasach (V=150)

Cytat:Natomiast "Bolko" mógłby na tej trasie na siebie nie zarobić, gdyż linia się sypie, czas przejazdu długi, przez co połączenie to byłoby mniej atrakcyjne.

Bolko jest dotowany przez UMWL (odcinek Lublin-Chełm w taryfie REGIO) jakbyś nie zauważył więc na pewno poradziłby sobie przez Olkusz. Poza tym odpadłyby wyższe koszty dostępu do infrastruktury kolejowej
Odpowiedz

#64
Cytat:Bolko jest dotowany przez UMWL (odcinek Lublin-Chełm w taryfie REGIO) jakbyś nie zauważył więc na pewno poradziłby sobie przez Olkusz.
A co ma piernik do wiatraka. Sam piszesz że jest dotowany na odcinku Lublin - Chełm, a Olkusz nie leży na tym odcinku, więc sam sobie przeczysz.
Cytat:Poza tym odpadłyby wyższe koszty dostępu do infrastruktury kolejowej
Gdyby się to PRom opłacało to by tak zrobiły, a skoro wolą płacić więcej za dostęp i jechać przez Zawiercie to jakiś interes w tym mają. Poza tym zapewniam Cię że Sosnowiec, Będzin, Dąbrowa Górnicza i Zawiercie wygenerują wyższe potoki podróżnych niż Sławków, Bukowno, Olkusz i Wolbrom.
Cytat:Więc albo z automatu stałyby się pociągami ekspresowymi albo TLK + czyli z rezerwacją miejsc w obu klasach (V=150)
I takim sposobem skończyłoby się tanie i szybkie jeżdżenie z Krakowa do Warszawy, a co za tym idzie odpływ podróżnych do Arona. Pisałem o tym wcześniej, ale napiszę raz jeszcze. Nie każdy jest bogaty i nie każdy ma zniżki. Jak ktoś będzie chciał jechać w luksusowych warunkach to sobie pojedzie EIC, nikt mu przecież tego nie zabroni. Czy do Ciebie nie może dotrzeć że Ci których na EIC nie stać, także mają prawo szybkiego dojazdu z Krakowa do Warszawy!

Virakocha, na zakończenie chciałbym Ci zadać publicznie pewne pytanie, które mnie nurtuje, a mianowicie dlaczego swoimi "złotymi myślami" nie dzielisz się także gdzie indziej tylko jedynie tutaj. W jednym miejscu nie masz nic przeciwko IR, a w innym jesteś ich zagorzałym przeciwnikiem. Liczę na w miarę sensowną odpowiedź.
Odpowiedz

#65
Virakocha napisał(a):Cytat:
IR i tak są traktowane po "macoszemu" na tej trasie, czego dowodem jest długi, półgodzinny postój pociągu "Gubałówka"/"Nikifor" w Krakowie Gł., o czym mowa w innym wątku na forum.

Remont dworca głównego i przestoje techniczne?

Przy remontach, skraca się postoje ile się da, a nie daje się pół godziny postoju, czort wie po co. Może tak wyszło z wolnych slotów do Kozłowa, albo na CMK. Nie wiem.
Odpowiedz

#66
Publicznie odpowiadam, zmieniłem zdanie tu jak i wszędzie po artykule na RK ukazujący jakie straty w wymiarze materialnym - 39 mln złotych, niematerialnym czyli wycinki pociągów służby publicznej jadących często 10 minut po IR jak i też po przeczytaniu artykułów dr Wolańskiego, w których udowadnia on iż IR przyczynia się do utraty płynności PR, IC oraz nomen omen PLK (brak opłat dostępowych za linie kolejowe).

Mam tylko nadzieję, że odwołasz Adamie swoje słowa, jakie wypowiedziałeś wobec mojej osoby. Uważam, że nawet jeśli mamy inne poglądy, powinniśmy się nawzajem szanować a widać nie jest tak końca. Przepraszam adminów za offtop

[ Dodano: 2012-04-03, 21:07 ]
Cytat:Czy do Ciebie nie może dotrzeć że Ci których na EIC nie stać, także mają prawo szybkiego dojazdu z Krakowa do Warszawy!

A superbilet to pryszcz? 59 złotych z I puli. Jak klient chce szybko to na superbilecie, jak tanio na rewelacyjnym z TLK przez Kielce ;-)
Odpowiedz

#67
Cytat:A superbilet to pryszcz? 59 złotych z I puli.
Tyle że maketing PKP IC tak działa że wszelkie produkty promocyjne są dla wtajemniczonych. Jeśli o takowy bilet podróżny nie poprosi w kasie, to go nie dostanie. Podobnie jest z ofertą "Last Minute".
Odpowiedz

#68
Cytat:Tyle że marketing PKP IC tak działa że wszelkie produkty promocyjne są dla wtajemniczonych. Jeśli o takowy bilet podróżny nie poprosi w kasie, to go nie dostanie. Podobnie jest z ofertą "Last Minute".

Kasy są często nie przewoźnika ale ajencyjne. W Poznaniu kasy prowadzi firma Zakłady Usługowe Zachód, ta sama która... sprząta pociągi i toalety dworcowe. Nie każdy pracownik kasy ajencyjnej PKP IC może wiedzieć o promocjach natomiast COKi (pracownicy, doradcy klienta) na pewno powiedzą o dostępnych promocjach. Poza tym wystarczy zerknąć na stronę internetową albo wziąć ulotkę. Myślenie nie boli :-)
Odpowiedz

#69
Cytat:Poza tym wystarczy zerknąć na stronę internetową albo wziąć ulotkę. Myślenie nie boli
Ty jesteś cwany bo o tym wiesz, ale przeciętny Kowalski o tym wiedział nie będzie. Nie będzie także szukał w internecie ofert czy zbierał ulotek, bo w interesie przewoźnika jest wyraźna i przejżysta informacja na temat obowiązujących promocji.

Poza tym niektóre kasjerki, nawet w kasach PKP IC są tak niedoinformowane że nawet jak się o coś upomnisz to w żywe oczy potrafią wcisnąć że coś takiego nie istnieje. Ostatnio pani w kasie PICu usiłowała mi wmówić że nie istnieje coś takiego jak bilet plus do podróżnika :-D
Odpowiedz

#70
Adams napisał(a):Podobnie jest z ofertą "Last Minute".

No cóż na E65 nawet tej oferty nie ma, ale jakoś marketingowców z IC to nie martwi. Przecież lepiej żeby Małopolska jeździła pusta.
Fotoblog
Podróże z Aparatem
Rok 2012 -(narazie)20309 km
Rok 2011 - 33287 km
Rok 2010 - 45064 km
Rok 2009 - 26606 km
Odpowiedz

#71
Jest rewelacyjny na tej trasie ;-)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Prędkości na "Sz" Licencjat 13 9 880 01.11.2020, 15:04
Ostatni post: Masz
  D1 - ograniczenie prędkości poniżej 10 km/h Domio 1 3 359 04.12.2019, 20:44
Ostatni post: Masz
  Prędkości jazd pociągów Masz 0 1 947 04.12.2019, 19:44
Ostatni post: Masz
  Regulator prędkości Basic 55008 + zasilacz 55006 - Piko zestaw 55000 Koma3_78 1 3 083 16.12.2018, 11:18
Ostatni post: Zone
  HyperLoop - nowa kolej wielkich prędkości. masovian 2 2 717 16.02.2018, 17:17
Ostatni post: rustsaltz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.