Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolniejszy tabor na liniach wyższej prędkości
#16
@MK from Silesia
To normalne że stoi. Nie powinien stać tak długo ale jako ze ten znienawidzony przez Ciebie prestiż ma wyższą kategorię to Regio musi stać. Wyobrażasz sobie taką sytuację (poza awarią) aby to Regio wyprzedzało TLK albo EIC?
Odpowiedz

#17
Cytat:To normalne że stoi
N to normalne, że zdezelowane i stare, znienawidzone przez Ciebie kible jeżdżą na IR, proste Wink
Odpowiedz

#18
@MK_ŚLĄSK, Już niedługo Tomek. Znikną wraz ze zmianą systemu zasilania i podwyższeniu prędkości konstrukcyjnej, a może nawet wcześniej ?
Odpowiedz

#19
Virakocha, proponuję wziąć pod uwagę fakt, że nie każde marzenie się spełnia ;-D
Odpowiedz

#20
Virakocha, Nawet jak znikną to jeszcze będą pociągi REGIO, wiem wiem PR padną ;-D
Odpowiedz

#21
Virakocha napisał(a):Znikną wraz ze zmianą systemu zasilania
Czyli, jak dobrze pójdzie, za 20 lat.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#22
Przeczytałem sobie te "artykuły" pana doktora i uważam, że w żadnym miejscu tych artykułów nie ma danych, świadczących o tym, że iR przynosi straty. O stratach wspominano tylko odnośnie PKP Intercity.
Nie ma tam słowa o tym, że iR podjeżdżają połączenia regio czy TLK, tylko, że na pewnych odcinkach dublują sieć pospieszną, ale już ta sama osoba nie wspomina, że wiele TLK też dubluje się na sporych odcinkach, że pociągi Ex i EIC również dublują się z TLK. To, co ten doktor tam napisał to w moim odczuciu sprzeczności.
Sam domaga się przetargów na obsługę linii. No ok, może to jakieś rozwiązanie, jednak chwilkę później wspomina, że na kolei panuje bałagan związany z mnogością przewoźników. Teoretycznie zakładając, że takie linie na Śląsku będą obsługiwane przez prywatnych przewoźników, może dojść do kuriozum, że aby dostać się np. z jednego krańca województwa na drugi trzeba będzie kupować kilka biletów.
Odpowiedz

#23
Do tego nale¿y do³o¿yæ niemieckie odpowiedniki naszych iR i RE. I jak widaæ da siê.
Odpowiedz

#24
MK_ŚLĄSK napisał(a):A jak TLK podjeżdżają IR i REGIO to jest wszystko ok?

To też jest wina interREGIO! Jak trzeba być zaślepionym żeby tego nie widzieć?
Przecież gdyby nie było interREGIO, to TLK by ich nie "podjeżdżały". Zaorać!
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#25
psim, przecież przez niektórych "inteligentnych" inaczej, to katastrofa też była przez IR bo przecież "jechał pod prąd" Niektóre komentarze są delikatnie mówiąc skrajnie żałosne.
Odpowiedz

#26
No Kuba nie porównuj ichnich Regional Expressów z naszymi bo nie ma porównania. Tamte RE jeżdżą z V=160 km/h, z odpowiednim taborem (push-pull). Nie to co u nas ;-) Poza tym na bank nie jeżdżą po high-speed

Cytat:psim, przecież przez niektórych "inteligentnych" inaczej, to katastrofa też była przez IR bo przecież "jechał pod prąd"

Tego nie powiedziałem. Nie wkładaj mi w usta słów Nowaka
Odpowiedz

#27
Virakocha napisał(a):No Kuba nie porównuj ichnich Regional Expressów z naszymi bo nie ma porównania. Tamte RE jeżdżą z V=160 km/h, z odpowiednim taborem (push-pull)

Nie zapominaj że w Niemczech jeżdżą jeszcze Desiro w kategorii RE i wcale nie są to push-pule i nie osiągają szybkości 160 km/h, więc po raz kolejny udowadniasz jak jesteś niedoinformowany :-P

Virakocha napisał(a):Tego nie powiedziałem. Nie wkładaj mi w usta słów Nowaka

A w którym miejscu ja napisałem że to są Twoje słowa?
Odpowiedz

#28
Virakocha napisał(a):Poza tym na bank nie je¿d¿± po high-speed
W którym¶ numerze RailVolution, zdaje siê ¿e z koñca zesz³ego roku, jest ca³y artyku³ o tym, poszukaj sobie.
Odpowiedz

#29
Cytat:Nie zapominaj że w Niemczech jeżdżą jeszcze Desiro w kategorii RE

Częściej jako RegionalBahn, gdyż Desiro Classic nie osiąga 160 km/h. Co innego druga generacja Desiro.

Cytat:po raz kolejny udowadniasz jak jesteś niedoinformowany :-P

To dziwne, że pisząc tyle artykułów na polskiej wiki opierałem się wyłącznie na źródłach :-)

Cytat:A w którym miejscu ja napisałem że to są Twoje słowa?
Cytat:przecież przez niektórych "inteligentnych" inaczej, to katastrofa też była przez IR bo przecież "jechał pod prąd" Niektóre komentarze są delikatnie mówiąc skrajnie żałosne.

Jeśli masz coś do mnie, na GG i PW, nie róbmy g...na z forum ;-)
Odpowiedz

#30
Virakocha napisał(a):
Cytat:A w którym miejscu ja napisałem że to są Twoje słowa?
Cytat:przecież przez niektórych "inteligentnych" inaczej, to katastrofa też była przez IR bo przecież "jechał pod prąd" Niektóre komentarze są delikatnie mówiąc skrajnie żałosne.

Jeśli masz coś do mnie, na GG i PW, nie róbmy g...na z forum ;-)

W dalszym ciągu nie widzę tutaj najmniejszej wzmianki że tu chodzi o Ciebie.

(przepraszam za EOT, ale moja cierpliwość do tego człowieka zaczyna się kończyć)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Prędkości na "Sz" Licencjat 13 9 895 01.11.2020, 15:04
Ostatni post: Masz
  D1 - ograniczenie prędkości poniżej 10 km/h Domio 1 3 359 04.12.2019, 20:44
Ostatni post: Masz
  Prędkości jazd pociągów Masz 0 1 949 04.12.2019, 19:44
Ostatni post: Masz
  Regulator prędkości Basic 55008 + zasilacz 55006 - Piko zestaw 55000 Koma3_78 1 3 089 16.12.2018, 11:18
Ostatni post: Zone
  HyperLoop - nowa kolej wielkich prędkości. masovian 2 2 719 16.02.2018, 17:17
Ostatni post: rustsaltz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.