Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Badania kolei
#16
przewoz napisał(a):To niekoniecznie, bo są jeszcze na szczęście osoby "nad" dyżurnym, które czasem potrafią nad tym zapanować.
Tak, ale przepisy mówią, że pociąg pasażerski ma pierwszeństwo, dyżurny raczej niezbyt często blokują szlak pociągiem towarowym, gdy za nim jedzie pociąg pasażerski. To oczywiście, jak wiesz, tylko teoria.

Czas załadunku czy rozładunku to już zazwyczaj gestia zamawiającego dany przewóz.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#17
Z pierwszeństwem to inna sprawa. Czasem potrzeba po prostu dyżurnych, którzy będą mieli możliwości (np szlak z SBL) i nie będą bali się wysłać towarowego jadącego 70km/h 7-8 minut przed osobowym, który teoretycznie 100, ale średnio poniżej 60...
Odpowiedz

#18
Hm, więc kwestie prędkości przewozu mam już z głowy, za co Wam bardzo dziękuje. Teraz zabrałem się za koszty przewozu koleją, oraz popularnym TIRem. Według tabeli które jest zawarta w taryfikatorze transportowym na stronie pkp cargo, koszt przewozu 25 ton na odległość 320 km, wynosi 3145zł. Licząc że koszt przewozu tirem wynosi mniej więcej 3zł/km otrzymujemy cene 1920zł. Wydaje mi się że coś policzyłem nie tak, może ta tabela nie działa wcale tak jak myśle, bo przecież transport kolejowy uznawany jest za najtańszy. Co o tym myślicie ?
Odpowiedz

#19
Sprawdź to dla 2000 ton Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#20
A więc policzyłem tak :
Współczynnik korygujący dla 65 ton - 2,600
Współczynnik korygujący wzrasta co każdą tonę o - 0,04, więc dla 2000 ton wyniesie równo 80.

Tak więc 80 x 3145zł(cena odpowiadająca przewozowi na odległość 320 km wagonem 2 osiowym) = 251 600zł

Tir : 2000 ton / 25(ładowność 1 tira) = 80 pojazdów
640(odległość w 2 strony) x 3zł = 1920
1920 x 80 = 153 600zł

<bezradny>
Odpowiedz

#21
Nom, a teraz znajdź firmę, która od ręki da 80 pojazdów Smile Albo choć 40... Albo 20 na 4 razy.
Odpowiedz

#22
Wiadoma sprawa, że w przypadku wielkości przewożonego towaru kolej ma nieporównywalne możliwości. Chciałbym tylko spytać, czy ktoś się orientuje czy moje wyliczenia z tej tabelki są dobre, czy może źle to wszystko licze albo używam nie tych stawek. Zastanawia mnie to ponieważ jest ogolne przekonanie że transport kolejowy jest transportem tańszym Smile
Odpowiedz

#23
Musisz uwzględnić, że w przypadku przetargu ceny są niższe niż taryfa Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#24
Jeśli ktoś miałby dostęp do starszych taryf towarowych pkp cargo, to byłbym bardzo wdzięczny Smile Chodzi o taryfy z lat 2002-2011
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.