Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upadł kolejarski etos
#1
Brać kolejarska stała się pracownikami konkurujących ze sobą spółek. Mundur zastąpiono ubraniem roboczym, a służbę nazwano zmianą roboczą. Upadł kolejarski etos. Na efekty nie musieliśmy długo czekać. Korzybie, Baby, teraz Szczekociny... - mówi w rozmowie z Nowa Trybuną Opolską Paweł Lasowski, maszynista z 30-letnim stażem.

źródło: Rynek kolejowy

Myślę, że warto przeczytać ten krótki fragment. Faktycznie wszystko, to co mówi ten maszynista jest prawdą i aż wierzyć się nie chce, że "góra" do tego dopuszcza.
Miło by było, gdyby ktoś miał możliwość umieszczenia całości artykułu na forum.
Odpowiedz

#2
wystarczy się rozejrzeć :->
klik
Odpowiedz

#3
Jak etos upadł od zmiany ubrania, to widać kiepski jakiś był.
Biadolenie i szukanie usprawiedliwień wszędzie poza sobą.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#4
Ponoć mundur powoduje przywiązanie pracownika do miejsca pracy, więc coś w tym jest.

Ale tak naprawdę etos upadł od tego, że wszyscy tę robotę pier*dolą, jak to mi kierownik na praktykach rzekł.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#5
A to by się zgadzało z moimi obserwacjami ;-)

Swoją drogą, jak upadł, to może by go ktoś podniósł?... Nie?
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#6
Z kolei mój ojciec mawia, że aby było dobrze musi umrzeć ostatni pamiętający komunizm Tongue
Trzeba lat, żeby zmienić obraz kolei w oczach ludzi. Bo na chwilę obecną pierwszą reakcją kogokolwiek na wieść o tym, że będę kolejarzem jest "ludzie, patrzcie, psychiczny".
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#7
A właśnie kiedyś kolejarz był jak górnik, hutnik, stoczniowiec.
Patrząc z perspektywy mojego miasta, nomen omen, zwanego kiedyś miastem kolejarzy było się dumnym, że pracuje się na kolei. A dziś? Dziś to normalna robota, która poza miłośnikom nie sprawia satysfakcji.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#8
psim napisał(a):Swoją drogą, jak upadł, to może by go ktoś podniósł?... Nie?
W obecnym ustroju społeczno-gospodarczym to niemożliwe.
Odpowiedz

#9
pitagoras23 napisał(a):A dziś? Dziś to normalna robota, która poza miłośnikom nie sprawia satysfakcji.
A jakim cudem praca np. dyżurnego ruchu (niesamowicie odpowiedzialna) ma sprawiać satysfakcję za takie pieniądze?
Odpowiedz

#10
Są osoby, które nawet za małe pieniądze robią to, co lubią i cieszą się z tego. Oczywiście w obecnych czasach wiadomo, że każdy patrzy pod kątem zarobków i w Polsce chyba tylko biurwy i dyrektorki cieszą się ze swojej pracy.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#11
ET40 trafił w sedno. Dopóki za pracę na przykład na nastawniach będą płacić jałmużnę, to satysfakcji sprawiać ludziom nie kochającym tego nie będzie.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#12
Mariusz W. napisał(a):W obecnym ustroju społeczno-gospodarczym to niemożliwe.
Zwalmy wszystko na ustrój, na władzę, na kryzys, na sąsiada tylko nie róbmy nic, żeby naprawiać. Bo przecież każde wytłumaczenie jest dobre.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#13
rustsaltz napisał(a):
Mariusz W. napisał(a):W obecnym ustroju społeczno-gospodarczym to niemożliwe.
Zwalmy wszystko na ustrój, na władzę, na kryzys, na sąsiada tylko nie róbmy nic, żeby naprawiać. Bo przecież każde wytłumaczenie jest dobre.
Tego nie powiedziałem. Tylko co zwykły człowiek nie-kolejarz może zrobić, aby przywrócić etos pracy kolejarza? Nic. Do tego potrzebna jest zmiana ustroju, bo zmiana władz nic nie daje.
Odpowiedz

#14
rustsaltz napisał(a):Trzeba lat, żeby zmienić obraz kolei w oczach ludzi. Bo na chwilę obecną pierwszą reakcją kogokolwiek na wieść o tym, że będę kolejarzem jest "ludzie, patrzcie, psychiczny".
I ja tak bym powiedział, i ja tak twierdzę.

Mariusz W. napisał(a):W obecnym ustroju społeczno-gospodarczym to niemożliwe.[...]Do tego potrzebna jest zmiana ustroju,
Oczwiście ktoś musiał zarzucić czerwoną propagandą.
...
Odpowiedz

#15
Cytat:Do tego potrzebna jest zmiana ustroju, bo zmiana władz nic nie daje.

Niby dlaczego?
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.