Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolekcja kolejowych przedmiotów - jak zacząć?
#31
tomekl napisał(a):Miłośnicy kolei mogliby być ich najlepszą reklamą.

Oj, jak czasami słyszę pomysły niektórych z nich, albo widzę jakie mają podejście (również do siebie nawzajem), to obawiam się że niekoniecznie...
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#32
psim napisał(a):(również do siebie nawzajem)
Pijesz do czegoś? :-P
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#33
fru_jay_km Jeśli Ciebie bądź kogoś interesują służbowe rozkłady jazdy to służę pomocą- mam trochę w kartonie przeznaczone na spalenie...

Przy okazji mam takie "cuś"- swego rodzaju unikat (wymiary jakieś 30-15cm)

[Obrazek: 621600_298748843566409_352615180_o.jpg]

Chętnie się wymienię na coś innego :-P
Odpowiedz

#34
Bufor, żaden unikat, mam identyczną ;-) Taka tablica kierunkowa dla krasnoludków.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#35
Unikat ponieważ masz na niej PKP Przewozy Regionalne oraz PKP Cargo S.A.
Odpowiedz

#36
fru_jay_km napisał(a):W jaki sposób można zdobyć jakieś materiały/gadżety/rozkłady itp.??
Często gadżety są rozdawane na różnych targach (Transexpo Sosnowiec, Trako Gdańsk) i podczas imprez gdzie sponsorami są spółki kolejowe. Możesz też spróbować napisać do spółek kolejowych, a nóż ktoś odpisze. Co do rozkładów to jak masz jakichś znajomych kolejarzy, popytaj czy nie spalili wszystkiego w piecu, może coś mają. Warto czasami zagadać też do kolejarzy których się nie zna. Tylko pamiętaj o podstawowej zasadzie, w takich przypadkach nie wolno się chwalić (przede wszystkim w internecie) od kogo konkretnie to dostałeś, bo to do użytku służbowego. No i na dzień przed końcem rozkładu jazdy zapytaj w gnieździe drużyn konduktorskich to ci może coś dadzą.

fru_jay_km napisał(a):Czy macie jakiś sposób (legalny) na zdobycie jakichś elementów taboru (kolejowego i autobusowego) - np. firanka z wagonu smietnik itp. itd.?? Jakiś złom albo coś takiego?? Albo może jakieś inne miejsce??
Trzeba pojechać tam gdzie złomują wagony.

fru_jay_km napisał(a):Co się dzieje z wagonami lub lokomotywami które już nie nadają się do remontu tylko idą na złom?? Gdzie się je wywozi?? I czy jest szansa żeby coś z takich wraków zdobyć??
Kiedyś cięto wagony w Imbramowicach i w Herbach Starych. Jednak chyba już tam nie tną. Często tnie się na stacjach postojowych. Najlepiej śledzić przetargi na stronach przewoźników. Jak się pojawi to po dniu rozstrzygnięcia zadzwonić do osoby odpowiedzialnej w spółce kolejowej zapytać się jaka firma wygrała, jakby zapytali powiedzieć prawdę czemu pytasz. Potem znajdujesz firmę w internecie i do nich dzwonisz, z tego co wiem zwykle odstępują po cenie złomu.

psim napisał(a):W sprawie SRJP zgłoś się do REGIOchłopaka, może mu jeszcze jakieś zostały do rozdania. Z której części Podkarpacia jesteś?
No aż tyle to on nie ma żeby wszystkim rozdać Tongue

Bufor napisał(a):Jeśli Ciebie bądź kogoś interesują służbowe rozkłady jazdy to służę pomocą- mam trochę w kartonie przeznaczone na spalenie...
Myślę że możemy się dogadać, rozkłady zawsze chętnie przygarnę. Pytanie co masz.
Odpowiedz

#37
Podpowiem trochę ,wagony typu Gags ,Gags-t tną na żyletki , są wycofywane z eksploatacji. Za parę lat będą znane tylko z katalogów.
młotkowy
Odpowiedz

#38
semaforek napisał(a):Transexpo Sosnowiec
Nie obrażaj :-P

BTW.
Takie duperele zdobywa się na przeróżnych Dniach, Targach, kupuje na Allegro etc.
Byle by nie kraść i nie kupować co kradzione.
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#39
Mika napisał(a):Byle by nie kraść i nie kupować co kradzione.
Paradoksalnie jest to jedyny sposób pozyskiwania tablic kierunkowych. Ich legalnie po prostu nie da się pozyskać. No chyba że znajdziesz porzucone przy torach, tyle że to wyjątkowo rzadkie przypadki. Ale spokojnie, to się przedawnia po 3 latach.
Odpowiedz

#40
semaforek napisał(a):Ich legalnie po prostu nie da się pozyskać

Ja mam legalnie wylicytowaną tablicę interREGIO WOŚP, a z następnego roku - musicREGIO.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#41
Fakt, PR ostatnimi czasy same wystawiają ciekawsze tablice w ramach WOŚP.
Odpowiedz

#42
Chyba tylko w tym roku jakoś totalnie zawalili, nie przypominam sobie żeby cokolwiek wystawili.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#43
Ktoś chętny na wymianę kubek za kubek? Oferuje Kubek "magiczny" PKP Cargo (po zalaniu wychodzi trawa)
Odpowiedz

#44
Mam trochę biletów do oddania, mogę wysłać listownie. Jak ktoś chętny pisać na PW.
Odpowiedz

#45
Sprawa biletów nie aktualna, zostały już wysłane.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kolekcja "Lokomotywy Świata" TOMEKKOT 64 35 709 28.03.2020, 23:59
Ostatni post: erap2
  Moja kolejowa kolekcja norbis97 2 3 488 27.03.2020, 13:30
Ostatni post: ET22FAN
  Kolekcja biletów komunikacji miejskiej Biletykomunikacyjne 0 1 709 15.11.2019, 17:54
Ostatni post: Biletykomunikacyjne

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.