Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolekcja kolejowych przedmiotów - jak zacząć?
#1
Witam!
Tak jak w temacie piszę jestem początkującym miłośnikiem transportu...
Mam kilka pytań do osób, które już w temacie "siedzą" trochę.
W jaki sposób można zdobyć jakieś materiały/gadżety/rozkłady itp.??
Najlepiej jeśli by się dało coś za darmo... Do kogo pisać? Co pisać??

I drugie pytanie...
Czy macie jakiś sposób (legalny) na zdobycie jakichś elementów taboru (kolejowego i autobusowego) - np. firanka z wagonu smietnik itp. itd.?? Jakiś złom albo coś takiego?? Albo może jakieś inne miejsce??

Bardzo dziękuję za pomoc!
Odpowiedz

#2
Rozkłady można kupić, gadżety dostać na dniach techniki, paradach parowozów itp. Zdobycie elementów taboru jest złożone, w sumie nigdy się tym nie zajmowałem, ale jak masz upatrzony jakiś złom to można zapytać Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
Zawsze możesz na allegro coś poszukać , nieraz trafiają się fajne rzeczy w dobrej cenie Wink

Tu masz link http://allegro.pl/transport-kolejnictwo-53638
Odpowiedz

#4
Jeżeli chodzi o darmowe rozkłady, to praktycznie nie ma szans. Jedynym rozwiązaniem jest pobieranie ich ze stron.

Na przykład na stronie http://www.przewozyregionalne.pl/w-regionach.html, wybierasz region klikasz, wybierz link plakaty stacyjne lub liniowe rozkłady jazdy. To najprostszy i darmowy sposób zdobycia rozkładu jazdy, chcąc coś więcej musisz liczyć się z kosztami.
Odpowiedz

#5
Ale ja nie mówię że wszystko chcę za darmo Smile
Tylko jakby się coś dało to bardzo miło Smile
Chodziło mi też o to że może pisaliście gdzieś do kogoś (np. PR albo IC) i coś dostaliście z tych spółek...
Odpowiedz

#6
fru_jay_km napisał(a):Chodziło mi też o to że może pisaliście gdzieś do kogoś (np. PR albo IC) i coś dostaliście z tych spółek...
Wiele razy pisałem, zależy na kogo się trafi - często dostawałem przesyłki z materiałami, rozkładami itp.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#7
przem710, to zależy, jeśli kolega fru_jay_km chce kolekcjonować takie rzeczy jak choćby ulotki z rozkładami jazdy, to takie coś można nabyć bezpłatnie w kasie przewoźnika.
Odpowiedz

#8
Owszem, lecz nie zawsze i wszędzie są dostępne.
Odpowiedz

#9
Chciałbym stworzyć kolekcję różnych rzeczy związanych z transportem publicznym (czytaj kolej + autobusy + tramwaje)...
Tylko nie wiem gdzie i do kogo mógłbym napisać żeby moją kolekcję czymś ciekawym wzbogacić. A tak naprawdę to obecnie interesuje mnie wszystko, bo poza biletami i ulotkami, trozkładami mam niewiele...
Także jakby ktoś miał jakiś kontakt do osoby, która może coś takiego przekazać to bardzo proszęmi napisać Smile będę bardzo wdzięczny!

A i jeśli ktoś z Was miałby coś w swojej kolekcji, a chciałby odstąpić ( w jakiejs fajnej cenie) to ja bardzo chętnie kupię Smile
Odpowiedz

#10
fru_jay_km, Zależy co Cie interesuje, ja mam wiele biletów do odstąpienia , oraz kilka rozkładów.(za darmo, albo jakiś bilecik w zamian jak masz ;-) ), jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam na PW bądź GG.
Odpowiedz

#11
Mam do oddania kawałek żelastwa (ok. 0,3 kg) który odleciał z pantografu EN-57 Kolei Mazowieckich podczas najazdu na drzewo wiszące na sieci :-P

W sprawie SRJP zgłoś się do REGIOchłopaka, może mu jeszcze jakieś zostały do rozdania. Z której części Podkarpacia jesteś?
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#12
Jestem ze środkowej części Podkarpacia Smile
Okolice Strzyżowa (SRJP 132) Smile
Odpowiedz

#13
fru_jay_km napisał(a):np. firanka z wagonu

Ja jestem w posiadaniu oryginalnej brązowej firanki z czasów jednego PKP którą chętnie Ci mogę przekazać :-P
Odpowiedz

#14
Ja jestem w posiadaniu mapy sieci kolejowej z 1996 roku :-)
Odpowiedz

#15
Mam jeszcze jedno pytanie do znawców Smile A nie wiem gdzie je wsadzić...
Co się dzieje z wagonami lub lokomotywami które już nie nadają się do remontu tylko idą na złom?? Gdzie się je wywozi?? I czy jest szansa żeby coś z takich wraków zdobyć??
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kolekcja "Lokomotywy Świata" TOMEKKOT 64 35 709 28.03.2020, 23:59
Ostatni post: erap2
  Moja kolejowa kolekcja norbis97 2 3 488 27.03.2020, 13:30
Ostatni post: ET22FAN
  Kolekcja biletów komunikacji miejskiej Biletykomunikacyjne 0 1 709 15.11.2019, 17:54
Ostatni post: Biletykomunikacyjne

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.