Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
450 ml krwi + szpik - akcja charytatywna
#1
Na innych forach popularne są wątki charytatywne (tu i tu) polegające na klikaniu w reklamy internetowe i zbieraniu po 5 groszy na szczytny cel.

Chciałbym zachęcić pełnoletnich forumowiczów by regularnie dawać "z siebie" coś bardziej konkretnego, a mianowicie krew.

[Obrazek: kropelka%20kopia%20500x333_tcm29-60699.jpg]

Tu sprawdź, gdzie oddać krew?

Aby być krwiodawcą trzeba spełnić kilka warunków, przede wszystkim być zdrowym i pełnoletnim. W punkcie krwiodawstwa najpierw wypełnia się kwestionariusz, później jest krótkie badanie krwi i rozmowa z lekarzem, który może dopytać o różne zdrowotne szczegóły. Pobierane jest 450ml, sama procedura trwa ok. 10-15 minut, później jeszcze trochę odpoczywamy pod okiem pielęgniarek.

Na pierwszą wizytę warto zarezerwować ok 1 godziny, i tego dnia nie planować już większych wysiłków fizycznych. Najlepiej jest przyjść rano. Ważne żeby wcześniej zjeść lekkie (tj. bez tłuszczu, ale do syta!) śniadanie, i koniecznie pić dużo napojów - zarówno przed, jak i po oddaniu krwi. Ja po pobraniu jestem do końca dnia trochę osłabiony, ale już nazajutrz jest OK.

Tych którzy już teraz są krwiodawcami, też zachęcam do wpisania się w wątku!
Chętnie odpowiem lub poszukam odpowiedzi na wszelkie pytania z tym związane.

No to zaczynamy, dopisujcie swoje mililitry :-)
Ja oddałem krew 6 dni temu, następny raz najwcześniej po 8 tygodniach. Może dziś przydaje się ona np. jakiejś ofierze wypadku.

450 ml
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#2
oddaje krew regularnie odkąd zacząłem pracować w ratownictwie górniczym i posiadam odznakę II stopnia juro jadę oddać krew po raz kolejny
Odpowiedz

#3
A jak to jest z wymaganą masą? Nie zostanę odrzucony z powodu rażącej niedowagi?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#4
jednak nie musisz ważyć najmniej 50 kg
Odpowiedz

#5
piter, szacunek! Jak oddasz krew, wpisz tu w wątku +450ml, dla zachęty dla innych :-)

rustsaltz, odmowa jest tylko jeśli ważysz mniej niż 50kg, bo wtedy 450 ml stanowi ponad 10% masy krwi krążącej, i jej utrata mogłaby być niebezpieczna. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz, i może się nie zgodzić nawet jeśli spełnisz to kryterium, o ile uzna że pobranie krwi jest niewskazane.

Cytat:KTO MOŻE BYĆ DAWCĄ KRWI ?
Dawcą może być każda zdrowa osoba w wieku od 18-tu do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn o wadze powyżej 50 kg, która czuje się zdolna do oddania krwi. Wiek i waga są podstawowymi kryteriami, które musza być bezwzględnie spełnione

źródło: http://www.wckik.pl/poradnik.php#2
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#6
No ważę więcej niż 50, ale i tak za mało Wink. Cóż, może spróbujemy Smile
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#7
Cóż, nigdy nie oddawałem jeszcze krwi, ale na Politechnice Wrocławskiej często widzę plakaty akcji Pijaffka, wybiorę się następnym razem. Może uda się przejść kwalifikacje i oddam swoje pierwsze 450 ml.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#8
+450 ml
Na zachętę innym że po oddaniu krwi dostaje się kilka czekolad
Odpowiedz

#9
No niestety zabrakło dwóch kilogramów... Sad
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#10
Ja już niestety oddawać nie mogę, ale na swoim koncie mam 27910ml oddanej krwi i jej składników i związany z tym komplet odznak ZHDK.
Mam zamiar powalczyć o odznakę Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony Dla Zdrowia Narodu. :-)

Pomimo tego, iż już nie oddaję, wciąż jestem aktywny w środowisku, werbuję nowych krwiodawców, propaguję/promuję m.in. poprzez portal (i powiązane stowarzyszenie) krwiodawcy.info i ścisłą współpracę z pismem , nazwijmy je branżowym, "Świat Dawcy".

Jestem także zarejestrowany jako potencjalny dawca szpiku kostnego i liczę na to, że będę dla kogoś bliźniakiem genetycznym. :-)

To cudowne, jak oddając cząstkę siebie można ratować życie.
Twoja krew - Darem życia! => <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.krwiodawcy.info">www.krwiodawcy.info</a><!-- w -->
Danyeru na YT => <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/user/TheDanyeru">www.youtube.com/user/TheDanyeru</a><!-- w -->
Odpowiedz

#11
danyeru napisał(a):Jestem także zarejestrowany jako potencjalny dawca szpiku kostnego i liczę na to, że będę dla kogoś bliźniakiem genetycznym.

Ja też jestem! Może jesteś moim bliźniakiem? ;-)

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 108 tys. potencjalnych dawców szpiku. W Niemczech jest ich 4 mln.


Trzeba podtuczyć rustsaltza.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#12
psim napisał(a):Trzeba podtuczyć rustsaltza.
Wpadnie do Wrocławia to już ja go ugoszczę przesyłkami od mojej mamy :-D
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#13
Wiesz, mając na karku badania okresowe uważa się co się je i pije Tongue

niemniej piwo, od którego prawdopodobnie przytyłem 6 kg zdrowie ogólne poprawia Big Grin
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#14
rustsaltz, Wiesz ja mając badania okresowe pewno bardziej restrykcyjny
nie muszę uważać ani co jem ani co piję wpadnij do mnie to cię podtuczę roladkami ]->
Odpowiedz

#15
Lotnikiem jesteś? Tongue
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Promile we krwi Paweł Piotr 7 3 202 17.03.2014, 19:03
Ostatni post: pitagoras23
  Akcja "5 groszy - Pajacyk" Scotty 16 6 882 05.09.2012, 21:52
Ostatni post: Mika

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.