Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z pewnym zadaniem...
#1
Witam, mam taki oto problem. Muszę stworzyć zestawienie materiałów potrzebnych do wykonania toru klasycznego o klasie 4 (wariant dowolny) o długości 0,8km ze złączem wiszącym. Jeśli chodzi o szynę to nie ma problemu będzie to s49, następnie muszę wybrać odpowiedni podkład. Chodzi mi dokładnie o każdy element z jakiego składa się dany podkład i złącze wiszące. Dodatkowo muszę obliczyć ile będę potrzebował podkładów i wszystkich mniejszych elementów ( podkładki, łubki itp) na 0,8km tego toru. Oprócz tego potrzebuję oznaczeń technicznych wszystkich tych elementów. Czy mogę liczyć na Waszą pomoc? Przynajmniej zestawienie wszystkich elementów. Z góry dziękuje za pomoc.
Odpowiedz

#2
Podkład PS-83, rozstaw podkładów 0,8, przelicz sobie ile potrzebujesz i przemnóż sobie ilość podkładów razy dwa (ilość płytek), razy 4 (ilość śrub i wkrętów). Podsypka o grubości 0,25, S49 to ja bym bezstykowo położył, więc dalej Ci nie powiem.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
liczba, nie <strike>ilość</strike>, rustsaltz kurka! Podkłady są policzalne i liczy się je na sztuki. Dlatego jest ich liczba.

Ilość to może być np. tłucznia, który mierzy się w nie wiem czym, ale na pewno nie w sztukach ;-)
Odpowiedz

#4
No ja tego nigdy nie zapamiętam Tongue. Tłuczeń mierzy się w tonach. Wink

@macc: musisz pamiętać też o tym, że jeśli tor ma być izolowany to trzeba zastosować OIDP podkładki izolacyjne, dławiki (jeśli odcinek jest zelektryfikowany), liny obejściowe, złącza i tuleje izolacyjne itd.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#5
Spojrzyj do instrukcji Id-1, załącznik 2, tabela jeśli się nie mylę 5.
http://www.zie.pg.gda.pl/~dwisnie/instrukcje/id1.pdf
Odpowiedz

#6
Dzięki za odpowiedz
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem ruchowy damkon93 35 13 585 10.06.2019, 19:26
Ostatni post: Paweł Piotr

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.