Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przygaszanie reflektorów w lokomotywach
#16
armagedon napisał(a):impulsu wstecznego o wartościach ok. 300V

...ale minimalnej energii, akumulatorowi nic nie będzie. To zupełnie inna klasa wagowa. Ta cała energia szpilki ujemnej bez problemu rozprasza się na jednej malutkiej diodce. Oczywiście można ją zamontować i w niczym to nie zaszkodzi. Dyskusja czysto akademicka, więc przechodzimy z nią na priv Smile)

[ Dodano: 2012-02-04, 14:50 ]
armagedon napisał(a):PWM na pewno lepszy, ale może kolega zdradzi sekret jak zrobiłby "prostą" modulację ?

Linkowałem do przykładu wyżej, poście z dn. 2012-01-31, 13:11. Być może trzeba się zastanowić nad mocą maksymalną, dołożyć w zależności od potrzeb może jeszcze jeden tranzystor kluczujący, zrezygnować z potencjometru na rzecz mechanicznego przełącznika z trwałymi oporami.

[Obrazek: regula%20halo.jpg]
Odpowiedz

#17
psim napisał(a):Wydaje mi się, że rustsaltz w ogóle wyrzucił z projektu przekaźniki
Szczerze mówiąc ja bym w ogóle wyrzucił projekt, bo średni sens ma ściemnianie żarówek w pojeździe, który z zasady porusza się po torze, gdzie nie ma możliwości oślepienia kogokolwiek Tongue. Jak już się upieramy, to przekaźnik powinien mostkować opór, bo wtedy w razie usterki pozostajemy z opcją lepszą (oświetlenie przyciemnione).

Cytat: To o tyle ryzykowne, że potrzebujemy wtedy włącznika z dużą obciążalnością styków, >= 16A
Aczkolwiek napięcie 12V więc nie ma problemu Wink. Dla elektryków 16A to, pragnę zauważyć, prąd niewielki Wink

Cytat:Gdzie Ty się zaopatrujesz?!
Tak pi razy oko rzuciłem, dawno takich rzeczy nie kupowałem Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#18
rustsaltz napisał(a):Dla elektryków 16A to, pragnę zauważyć, prąd niewielki Wink

Też prawda. Natomiast ja ostatnio na ogół operuję na mili- oraz mikroamperach, i napięciach do 5V, więc utrata 10W mocy z akumulatora to jakiś niewyobrażalny kosmos i wielki problem, bo trzeba to gdzieś rozproszyć, no i szkoda energii ;-)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Reklama na lokomotywach mixer 33 12 294 29.10.2013, 14:43
Ostatni post: przem710
  Sprężarki stosowane w lokomotywach wueskowicz 1 5 697 05.09.2011, 19:02
Ostatni post: MichałŁ

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.