Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Awaryjny tabor PESY
#31
KD mają o jeden pojazd więcej prudukcji ZNTK Mińsk Mazowiecki. Nie możesz mówić, że PESA ma zdecydowanie więcej.
Co do przetargu to nie podoba mi się to....
Z problemów to:
-co nie działa w drzwiach-ja się jeszcze nie spotkałem z usterkami drzwi
-toalety-rozumiem przepełnienie i w efekcie defekt
-klimatyzacja-rozumiem kapiąca
Odpowiedz

#32
Drzwi, miałem kilka takich przypadków, otwiera sie po kilku przycisnieciach. Miałem tez sytuacje, ze wcale sie drzwi nie otwarły. Dodam, że naciskałem jak już było "zielone" Wink. Klimatyzacja, ona nie kapie to jest deszcz, w środkowej części szynobusa(okolice toalety). Co do samej toalety, chodzi o mega smrod. Rozumiem jeśli powód pojawilby sie pod koniec trasy ale ja miałem przypadki, że szynobus jadący z Legnicy smierdzial już w jaworze czyli po około 30minutach jazdy. No i szynobus był prawie pusty.
http://www.facebook.com/linia274
Linia kolejowa 274 Wrocław Świebodzki - Wałbrzych - Jelenia Góra - Zgorzelec
Odpowiedz

#33
jeżeli chodzi o deszcz z dachu-to pewnie w SA135 produkcji PESA.
Toaleta-masz na myśli okropny zapach środków chemicznych używanych do czyszczenia toalet?
Z drzwiami to kolejna usterka, której nie umiem sobie wytłumaczyć: mówisz przycisk był zielony, co oznacza pozwolenie na otwarcie drzwi, a drzwi się nie otwerają...
Odpowiedz

#34
maszynista napisał(a):mówisz przycisk był zielony, co oznacza pozwolenie na otwarcie drzwi, a drzwi się nie otwerają...

W ELFach KM i w EN97 z Pesy spotkałem się z czymś podobnym.
rolmops napisał(a):Klimatyzacja, ona nie kapie to jest deszcz,

Heh... a z 14We z Newagu to się śmiano 5-7 lat temu. Wydawało się, że świat poszedł do przodu Tongue
Odpowiedz

#35
Tak jak pisałem

- drzwi "załapywały" za 4/5/6 razem tylko raz mi się wcale nie otwarły.
- kapało i to ostro z klimatyzacji(inf od konduktora) na te siedzenia i przejście co są zaraz koło kibla.
- a smród to na 100% nie były środki czyszczące Wink
http://www.facebook.com/linia274
Linia kolejowa 274 Wrocław Świebodzki - Wałbrzych - Jelenia Góra - Zgorzelec
Odpowiedz

#36
a lampka defektu się świeciła, czy nic się nie świeciło (było dobrze)?
Odpowiedz

#37
Jako pasażer mogę powiedzieć, ze wszystko wyglądało tak jak zawsze Smile a i jeszcze jedno tymi samymi drzwiami wchodzilem i nie było żadnego kłopotu. Być może przycisk wewnetrzny nie załapywał za pierwszym razem?
http://www.facebook.com/linia274
Linia kolejowa 274 Wrocław Świebodzki - Wałbrzych - Jelenia Góra - Zgorzelec
Odpowiedz

#38
lampka defektu to jest lampka świecąca się obok zajętości WC. To nie to co EN57
Odpowiedz

#39
Na to nie zwróciłem uwagi. Z tych kłopotów jakie wymienilem najczęściej jest smierdzaca toaleta. Cała reszta jest kłopotliwa ale w mniejszym stopniu.
http://www.facebook.com/linia274
Linia kolejowa 274 Wrocław Świebodzki - Wałbrzych - Jelenia Góra - Zgorzelec
Odpowiedz

#40
Odgrzebię temat bo zaraz może być tego dużo :-D, zwłaszcza że Darty były bardzo szybko kończone, a tramwaje jeszcze się kończą :-D. Ale nie bez powodu już teraz odgrzebuję...

Kilka dni temu okazało się że w SA134 pękają wózki...

Cytat:SA 134-011 wypadł z torów pod Komprachcicami, który jedna osią w tym miejscu znalazł się poza torem. Z nieoficjalnych informacji wynika, że pękła rama wózka.

I chyba coś faktycznie w tym jest, bo wyłączyli z ruchu wszystkie pociągi tego samego typu
Cytat:Po wypadku Przewozy Regionalne zdecydowały się bowiem wyłączyć z ruchu wszystkie pięć zespołów trakcyjnych SA134 kursujących na Opolszczyźnie. - Mając na uwadze kwestię bezpieczeństwa podróżnych Przewozy Regionalne powołały specjalną komisję, która wyjaśnia do tej pory przyczyny ostatniego wypadku. Natomiast producent pociągów będzie teraz musiał wykonać specjalistyczne badania techniczne wycofanych pojazdów. Po opolskich torach na razie nie będą jeździć szynobusy SA134 nr 009, 011, 012, 013 i 014.
I w związku z tym mam pytanie - zwłaszcza do jeżdżących SA134 - czy już w którymś egzemplarzu się to zdarzyło?

Link do artykułu

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#41
Nie wiedziałem że uszkodzenie jest aż tak poważne...

[Obrazek: 6be6e10f886ec2aa783e6b326b81410a.jpg]

ale chyba jednak jest to jednostkowy przypadek, bo reszta szynobusów może już w lutym wrócić na tory. Niestety uszkodzony SA134-011 stoi na jednej ze stacji - na razie nawet komisja badająca przypadek musi tam dojeżdżać bo ściągnięcie go wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Z obrotu sytuacji cieszą się wandale - czereśniaki zdążyły już załatwić jeden człon łącznie z szybami pasażerskimi, a szynobus będzie ściągany najwcześniej we wtorek.

Cały artykuł

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#42
Podzielę się znaleziskiem z SSC

zdjęcie tego samego wózka z innej perspektywy i w dużej rozdzielczości:
[Obrazek: QybZQ1P.jpg]

I cytat jednego z użytkowników z którym nie sposób się nie zgodzić(przynajmniej po 2 latach mechaniki i budowy maszyn)
Cytat:To jest podręcznikowy przykład pęknięcia zmęczeniowego. Z doświadczenia pokusiłbym się o stwierdzenie, że proces trwał dość długo od kilku tygodni do nawet miesięcy (świadczy o tym wyraźnie widoczna w powiększeniu zaawansowana korozja na dole pęknięcia zmniejszająca się w górę pęknięcia - na zaawansowanie korozji jednak mają wpływ warunki klimatyczne w których pojazd się poruszał). Zastanawia mnie, że nikt przy bieżącej obsłudze technicznej, nie zwrócił na to uwagi.

I link do cytatu

Może ktoś ma większe doświadczenie ode mnie to prosiłbym o komentarz odnośnie tego uszkodzenia bo zaczyna mnie to coraz bardziej ciekawić.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#43
Jednak coś poważniejszego...

Cytat:19 lutego br. Urząd Transportu Kolejowego opublikował alert bezpieczeństwa w Systemie Informacji Bezpieczeństwa (SIS), zarządzanym przez Europejską Agencję Kolejową. Alert dotyczy przypadków pęknięć ram wózków tocznych typu 37AN produkcji Pesy Bydgoszcz.
i to jeszcze bym powiedział - "no ok, spanikowali bo naciski, bo sprawa poszła do gazet, itp". Ale dalsza część artykułu mnie przeraziła
Cytat:Prezes Urzędu Transportu Kolejowego informuje, że stwierdzono 14 przypadków pęknięć ram wózków tocznych typu 37AN wyprodukowanych przez bydgoską firmę.
We wszystkich przypadkach schemat pęknięcia wygląda tak samo. A co najgorsze, to to że wózki były testowane pod kątem 30 letniej pracy a padły po 10 latach i tu kolejny fakt wywołujący ciarki na plecach - co do cholery na co dzień robią rewidenci że w ciągu 2 miesięcy znalazło się raptem 14 takich przypadków? Czy oni robią tylko za młotkowego? Nie patrzą na ramy?

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#44
Wskaźniki sprawności i dostępności nowego oraz zmodernizowanego taboru PKP Intercity nie pozostawiają wątpliwości. Jednostki ED250 (Pendolino) oraz ED160 (FLIRT3) mają wskaźniki na poziomie ok. 95 proc., co oznacza, że są prawie niezawodne. Na drugim końcu zestawienia przekazanego Ministerstwu Infrastruktury i Budownictwa znajdują się lokomotywy spalinowe SU160 (Gama).

http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/27 ... flirt.html

Współczynnik dostępnosci Gamy to nieco ponad 58%. To jest jakas masakra. Zrobili takiego bubla, że głowa mała.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#45
Dzięki za link ! Faktycznie, Gammy i EU07A prezentują się na prawdę mizernie....

Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Polski tabor kolejowy za granicą KazET21224142 8 5 180 30.04.2022, 19:30
Ostatni post: KazET21224142
  Tabor na CMK E65 Piotr91 4 4 316 25.11.2013, 11:16
Ostatni post: rustsaltz
  Kolejna lokomotywa Pesy na Trako? przem710 6 4 662 12.03.2013, 15:31
Ostatni post: Lutek
  Tabor kolejowy lata 68-85 savionecky 2 3 568 20.12.2011, 09:13
Ostatni post: savionecky
  Tabor w Lokomotywowni Poznań Franowo Virakocha 5 5 208 16.06.2010, 21:31
Ostatni post: skoti258

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.