Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
POCIĄGI - LEGENDY
#76
Niedługo to legendą staną się same pociągi.
...
Odpowiedz

#77
Lubuszanin, żebyś nie był prorokiem. Przepraszam, sprowadzam na złą drogę Off-topu.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#78
kulachimk napisał(a):Krakowianka często łapie opóźnienia ;-) . Wczoraj w Rogoźnie ta z Kołobrzegu miała pół godziny w plecy , ale to zapewne przez warunki pogodowe panujące w Zachodnio-Pomorskim.

Zachodniopomorskim, jeśli już :-P
Odpowiedz

#79
Ogryzek napisał(a):Legenda.... Nikt mi nie powie EC BEROLINA; EC VARSOVIA, IC LECH... Nie gdyś główna flota, duma kolejarzy jadąc nimi czuło się ówczesny prestiż...

Każdy ma swój pociąg legendę. Znaną z autopsji bądź opowiadań. Nawiązując do postu Ogryzka powiem, że dla mnie takim pociągiem legendą jest "Gedania" relacji Berlin Lichtenberg - Gdynia Główna Osobowa, którym jeździłem ze Szczecina do Słupska do szkoły. Zwany (chyba jak większość pociągów międzynarodowych "przemytnikiem") stanowił łącznik między naszą polską rzeczywistością początku lat 1970-tych a Zachodem, czyli w tym wypadku NRD ;-) Obsługa pociągu na niespotykanym dzisiaj poziomie, elegancko ubrani pasażerowie, wygodne i czyste wagony (nasze, nasze !), słowem człowiek ocierał się o wielki świat :-)
Odpowiedz

#80
Jarysz napisał(a):Obsługa pociągu na niespotykanym dzisiaj poziomie, elegancko ubrani pasażerowie, wygodne i czyste wagony (nasze, nasze !)

Nie mowie o swojej legendzie a jak jest. Takie pociągi co wymieniłem przeszły do historii jako pierwsze połączenia ranki IC; EC. Nie są to pociągi jedne na set- jak to jest z pospiesznymi typu Bałtyk, Mieszko, Kormoran czy jeszcze coś innego. Te wymienione odcisnęły się na stale, zawsze będą wymieniane... ale nie o tym.

Sugerujesz ze na składach do polowy.. no w sumie prawie do końca lat 90' nie było obsługi na wysokim poziomie??!! ze wagony były brudne??!! nie rozśmieszaj. Kiedyś było tak samo jak dziś- wybrane składy były pieszczone, reszta jak się udało to były przyzwoite jak nie - to trudno.
Zapraszam na <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.gssk.cba.pl">www.gssk.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#81
Ogryzek napisał(a):Sugerujesz ze na składach do polowy.. no w sumie prawie do końca lat 90' nie było obsługi na wysokim poziomie??!! ze wagony były brudne??!! nie rozśmieszaj. Kiedyś było tak samo jak dziś- wybrane składy były pieszczone, reszta jak się udało to były przyzwoite jak nie - to trudno.

Ależ ja nic nie sugeruję. Właśnie popieram Twoje zdanie, że takie pociągi wyróżniały się in plus na tle reszty. Natomiast ja pokonuję jako pasażer koleją średniorocznie około 18 tysięcy km. I wierz mi, zdarza się obsługa na najwyższym poziomie, i taka, za którą normalnie mi wstyd. Z powodów rodzinnych jeżdżę często EIC na trasie Warszawa-Gdynia i Szczecin. Mimo tych samych pociągów (Kaszub,Lajkonik,Chrobry) za każdym razem poziom obsługi, zachowania i postępowania tzw. załogi pokładowej jest inny. Niestety, nie jest to ten sam jednolity wysoki poziom, jaki prezentowały wymienione przez Ciebie i mnie pociągi-legendy...
Odpowiedz

#82
Nie zapominaj ze wpływ na obsługę ma to ze kiedyś była jedność a dziś wśród pracowników nie ma takie więzi. Stare "ekipa" się kruszy, nowe osoby maja w D czy i jak obsłużą pociąg. Dokumenty pokładowe przez nich nie raz są niedbale wypełniane itd. Ale to już inny temat inna bajka...
Zapraszam na <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.gssk.cba.pl">www.gssk.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#83
To ja wam dorzucę jeszcze jeden pociąg
Pośpieszny relacji Żagań --> Warszawa Wschodnia to był pociąg wsiadło się w nocy w Zielonej Górze to na 6:00 było się w Warszawie i ślad po nim zaginął. Był nazywany Nocną Warszawą w gronie mechaników.
Pozdrawiam Wszystkich Miłośników Kolei
Odpowiedz

#84
Adams napisał(a):A nikt nie wspomniał o takich legendarnych pociągach jak:

OS Kraków Gł-Trzebinia-Oświęcim-Czechowice-Rybnik-Kędzierzyn-Jaworzyna Śl.-Jelenia Góra

I to jest legenda Smile, pamiętam jak podróżowałem nim kilka razy w wakacje do i z Żywca na odcinku Nysa - Czechowice-Dziedzice. Do dziś pamiętam jeden powrót tym pociągiem podczas którego siedziałem w przedziale z harcerkami udającymi się do Jeleniej Góry :p.
Odpowiedz

#85
Pochwal się bardziej tym przejazdem ;P
Zapraszam na <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.gssk.cba.pl">www.gssk.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#86
Ogryzek napisał(a):Pochwal się bardziej tym przejazdem ;P

miałem wtedy 11-12 lat wiec o jakich szczegółach myśiszBig Grin heheh Jakoś w pamięci została mi ta podróż i tyle Smile
Odpowiedz

#87
Aaa chyba że ;P Hehehe (liczyłem na większą dramaturgie Wink)

//edit by Obleśny Szczur
Ortografia. Punkt 9. par. I. Regulaminu Forum.
Zapraszam na <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.gssk.cba.pl">www.gssk.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#88
Oj, tak pamietam jak dziś jak od rodziców dojeżdżałem do stolicy. W 1991 roku pociąg relacji Warszawa - Opole OPOLANIN przez Wrocław. Wysiadałem w Radomsku po 4 godzinach. Albo expres do Bukaresztu z Warszawy, który czasami zatrzymywał się w Radomsku czasami dopiero w Częstochowie. Ciągle zmiany. Do dzisiaj pamiętam strajki w latach 90, kiedy wsiadłem do pociągu do Radomska, a Kierownik zapowiedział, że z uwagi na strajki pierwszy przystanek Zawiercie bo jedziemy przez CMK, a powiedział to dopiero przy wjeździe na CMK w Grodzisku.
A może ktoś pamięta pociąg nad adriatyk albo Balaton (nie pamietam już). Zapamiętałem, że była to na tamte czasy fajna propozycja wyjazdu na wakacje, gdzie do składu dołączano lawety na samochody, które pasażerowie mogli w ten sposób zabrać ze sobą. Myślę, że to fajny pomysł na teraz. Taka jazda pociągiem do Włoch, Hiszpani, Portugali czy Chorwacji i Czarnogóry.
Pozdro................. Undecided
Odpowiedz

#89
miszczu napisał(a):gdzie do składu dołączano lawety na samochody

Przewoźnicy pasażerscy na pewno takimi nie dysponują, chyba wyłącznie Cargo, ale gdzie te samochody upychać? Bo przecież nie na peronie. Zresztą i tak brakuje połączeń "bardzo" międzynarodowych ;-)
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#90
- Pośpieszny Katowice - Łeba / Hel przez Magistralę Węglową,
- Ex " Sukiennice " Kraków - Gdynia przez Jaworzno Szczakową , Zawiercie Smile
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.