Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
POCIĄGI - LEGENDY
Kolejny pociąg , który zdjęli to TLK Ślązak relacja Zielona Góra - Przemyśl, został skrócony do Wrocławia
Pozdrawiam Wszystkich Miłośników Kolei
Odpowiedz

Sam Ślązak jest legendą ale napewno nie gdy kursował jako TLK. W latach 2001/02 - 2003/04 kursował jako pospieszny Przemyśl Gł. - Rzeszów Gł. - Kraków Gł. - Strzelce Opolskie - Zielona Góra.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

Kolejnym który wyleciał jest TLK "Hetman" relacji Poznań - Zamość został skrócony do Rzeszowa przez co Zamość straciło jedyne połączenie dalekobieżne.
Kolejowe Jaworzno Lubisz To ?
Odpowiedz

Kiedyś był taki pociąg relacji Zielona Góra-Warszawa Wschodnia przez Głogów, Leszno, Ostrów Jedyny pospiech na szlaku spalinowym Głogów-Krotoszyn
A teraz tylko szynobusy tam śmigają-żal
in vita vermis, post vitam pulvis
Odpowiedz

MarcinB, ten pociąg prowadził nawet grupę do Żagania wyłączaną w Zielonej Górze i Legnicy wyłączaną w Głogowie ;-)
Odpowiedz

Adams napisał(a):MarcinB, ten pociąg prowadził nawet grupę do Żagania wyłączaną w Zielonej Górze i Legnicy wyłączaną w Głogowie ;-)


tak masz rację Rzeczywiście relacja była taka :-)
in vita vermis, post vitam pulvis
Odpowiedz

MarcinB napisał(a):Kiedyś był taki pociąg relacji Zielona Góra-Warszawa Wschodnia przez Głogów, Leszno, Ostrów Jedyny pospiech na szlaku spalinowym Głogów-Krotoszyn
A teraz tylko szynobusy tam śmigają-żal
O ile dobrze wiem, prowadził też wagon pocztowy.
Odpowiedz

W tamtych czasach to wagony pocztowe jeździły nawet na byle osobówkach (np. Katowice - Legnica przez Podsudecką), więc to żadna sensacja :-P
Odpowiedz

Tak, ale był to ostatni wagon pocztowy z Zielonej Góry.
Odpowiedz

Adams napisał(a):MarcinB, ten pociąg prowadził nawet grupę do Żagania wyłączaną w Zielonej Górze i Legnicy wyłączaną w Głogowie ;-)

Były lata, że posiadał wagony do Lipska/Frankfurtu n. Menem

Rok 1991

Pospieszny Olsztyn - Berlin p. Iławę, Toruń, Bydgoszcz, Wierzchucin, Chojnice , Szczecinek , Złocieniec, Szcz. Gumieńce - Eberswalde.

Nie pamiętam ile miał wagonów, ale to była mieszanka wagonów PKP i DR
Olsztyn - Bydgoszcz - EU07 z Torunia od Bydgoszczy SP45 lub latem tak jak w moim przypadku ST44
od Gumieniec ! BR130 (dziś BR232)

Były też osobówki W-wa Zachodnia - Kołobrzeg zatrzymujące się na każdej stacji z kuszetkami, pocztowym i Warsem trasa to W-wa Gdańska - Nasielsk - Sierpc - Toruń - Bydgoszcz - Piła - Szczecinek
lokomotywa na całej trasie SP45

Kolejna legenda to posp. 56200 (Hel) - Gdynia - Szklarska - Kudowa okresowo nawet miał 19 wagonów w tym wagon typu Gbkks. Na wielu stacjach nie mieścił się w peronach.
Odpowiedz

vulcan napisał(a):Były też osobówki W-wa Zachodnia - Kołobrzeg zatrzymujące się na każdej stacji z kuszetkami, pocztowym i Warsem trasa to W-wa Gdańska - Nasielsk - Sierpc - Toruń - Bydgoszcz - Piła - Szczecinek
lokomotywa na całej trasie SP45

W PRL było parę osobowych nocnych wynalazków. Chyba jednak na każdej stacji sie nie zatrzymywały. Największe dziury jednak omijały. Ale jazda nimi to było bite kilkanaście godzin.
Odpowiedz

Witam, czytając wasze wspomnienia przypomniały mi się 2 pociągi ( lata 75-79 ) pierwszy o nazwie Noord Sud Express przepraszam jeżeli przekręciłem nazwę relacja Warszawa , Szczecin Wrocław Warna , przez Czechy, Węgry, Rumunię 2,5 dnia w kuszetkach maksymalnie miał 20 wagonów co pięknie wyglądało przy pokonywaniu górskich zakrętów ( Rodopy ) wagony PL MAV CFR a na początku składu restauracyjny do którego dojście było nie lada wyzwaniem.
drugi pociąg krajowy tzw. turystyczny tak tak były takie z Piły do Olsztyna przez Tczew ja do Elbląga. Skład składał się z 2 czteroczłonowych Bip oraz 3-4 wagonów klasy 2
Pozdrawiam
Odpowiedz

masovian napisał(a):W PRL było parę osobowych nocnych wynalazków. Chyba jednak na każdej stacji sie nie zatrzymywały. Największe dziury jednak omijały. Ale jazda nimi to było bite kilkanaście godzin.
Mysłowice-Gdynia (prowadził wagon do Ciechocinka!), Kraków-Szczecin (przez Zieloną Górę)...
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

przypomniałem sobie inne wspaniałe pociągi o nazwie kolonijne :lol: zwłaszcza te nocne ;-D ja jechałem 4 razy do Władysławowa ( kolonia w Karwi ), miały po kilkanaście wagonów, ryflaków ! przepuszczały nawet pociągi towarowe. Spokojne nawet smutne w stronę na - kolonie, za to w drodze powrotnej do domu rozśpiewane, wesołe, ..... podchmielone ach wspomnienia ..... :-P
Odpowiedz

Pociągami kolonijnymi nie miałem przyjemności jechać, ale widzieć to i owszem. Ale to co mnie doprowadzało do szału to rezerwowane przedziały na kolonie. W PRL przejazd pociągiem oznaczał często i gęsto tłok. Jesteś już obryty i wsiadasz na stacji początkowej, a a tu wywieszki, że przedział zarezerwowany.. ]->
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.