Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
POCIĄGI - LEGENDY
W latach 90-tych jeździł również pociąg Warszawa - Munchen najprawdopodobniej wyjeżdżał ze stolicy w czwartek i niedzielę przez Katowice, Opole, Wrocław. Nie pamiętam czy przez CMK czy przez Częstochowę.
Odpowiedz

sylmal napisał(a):Nie pamiętam czy przez CMK czy przez Częstochowę.
Jeździł przez CMK, a od Wrocławia przez Legnicę - Zgorzelec - Görlitz - Drezno - Lipsk ;-)
Odpowiedz

I jakby jedzil teraz dalej to bylby kunkurencja do SINBADA ;-D A czas przejazdu podobny Big Grin
Odpowiedz

Pociąg Warszawa - Monachium pamiętam z dawnych lat. Oczywiście trasa przez CMK, Katowice, Wrocław, Legnicę, Zgorzelec a miejscowości zagranicznych napewno Drezno, Lipsk, Plauen i Hof. To była jedna z dłuższych relacji w tamtym okresie i jedna z wielu, łączących Katowice z Niemcami.
Poza Warszawa - Monachium, min. Kraków - Kolonia, Kraków - Frankfurt n/M, Kraków - Berlin, Kraków - Lipsk.
Stare dobre czasy i niektórymi z tych relacji miałem okazję jechać za młodych lat, tym bardziej miło wrócić czasem do wspomnień :-)
Odpowiedz

sebek, do Twojego zestawu trzeba jeszcze dodać Rzeszów - Lipsk przez Wrocław - Legnicę - Zgorzelec, oraz Katowice - Berlin przez Kędzierzyn - Nysę - Kłodzko - Wałbrzych - Jelenią Górę - Zgorzelec. Ten ostatni jeździł jakoś raz w tygodniu, w piątki z Katowic i w niedziele z Berlina (lub na odwrót).
Odpowiedz

Do groni dawnych pociągów międzynarodowych D-PL można jeszcze dołączyć iR "Mare Balticum" rel. Berlin-Olsztyn Gł. przez Angermünde, Szczecin, Słupsk, Gdynia i Gdańsk. W ostatnim roku pojawił się ciekawy filmik z tym składem na YouTube. Dodatkowo niedawno temu jeszcze jeździł sezonowy pociąg nocny Berlin-Ełk przez Angermünde, Szczecin, Słupsk, Gdynia, Gdańsk i Olsztyn.
Moje zdjęcia kolejowe:
http://tobimk.flog.pl/
Odpowiedz

Rzeszów - Lipsk prowadził właśnie grupę wagonów: Kraków - Kolonia, potem zlikwidowano wagony do Koln, skrócono pociąg do Drezna, aż w końcu całkiem skasowano.
Jeszcze nie tak dawno, miałem oryginalne rozkłady z Katowic, głównie z gazet i zakupione w kasach z lat min. 1990-1992 i tam wszystkie te połączenia były ale po roku 1992 praktycznie wszystko wyleciało. A moje pamiątkowe rozkłady zgubiły się podczas przeprowadzki :-|
Odpowiedz

Witam wszystkich MK po długiej dość przerwie.

Ja pamiętam jeszcze że (nie pamiętam w jakich latach) jeździł pociąg pośpieszny w rel. Gdynia Główna - Katowice/Zielona Góra łączenie odbywało się na stacji Bydgoszcz Główna.I Jeszcze do dziś mniej więcej pamiętam jak w Gdyni szukałem z mamą wagonów do Katowic bo nigdzie w tedy nie było tabliczek.

A dla mnie to legendarne pociągi przejeżdżające przez moje miasto to: pospieszny "Włókniarz" łódź Kaliska - Szczecin Główny/Wrocław Główny i "Sudety" Warszawa Wschodnia - Jelenia Góra/Kudowa Zdrój oba te pociągi z tego co pamiętam miały z 15 wagonów które mnie mieściły się na peronach.

P.S A czy ktoś wie jak długo jeździł pociąg pośpieszny Chyba "Bosman" ale nie jestem na 100% pewny w rel. Świnoujście - Zakopane :?
Odpowiedz

Pabianiczanin, "Bosman" jeździł tylko w jednym sezonie w relacji Świnoujście - Zakopane, ale niestety nie pamiętam w którym to było roku.
Odpowiedz

AdamsBig Grinzięki za info.a co do roku to coś mi świta że w 2002.
Odpowiedz

Do 2008 roku był pociąg przyspieszony o pięknej nazwie "Olza" i relacji: Katowice-Cesky Tesin-Katowice. Skład był obsługiwany głównie przez EN57-1946. Nie wiem czy jeździł codziennie czy tylko w wybrane dni. Rano wyjeżdżał z Katowic (między 7:00 a 8:00). W Katowicach kończył bieg ok. 19:00. Ostatni raz wyjechał w tą trasę w przeddzień zmiany rozkładu 2008/2009. Ciekaw jestem ile czasu zajęła podróż z Katowic do Ceskiego Tesina. Gdyby ktoś podzielił się tą informacją byłbym wdzięczny.
Odpowiedz

A Olzę do Żiliny ktoś pamięta? Na wagonach, ale trasy niestety nie znam.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

TUTAJ jest nawet archiwalne nagranie tego składu.

HISTORIA tego połączenia
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

Myślę, że to najlepsze miejsce na tego typu materiał


TABLICE KIERUNKOWE - najbardziej kultowych połączeń starej ''dobrej'' kolei



Stara dobra kolej zostaje w pamięci miłośników kolei, którzy często podróżują pociągami. Jednak dla jednych stara kolej to sentyment dla połączeń, dla drugich sentyment do tras pociągów. Po tej starej kolei pozostały między innymi zdjęcia i filmy. Ze zdjęć powstał właśnie ten film. A co na nich jest? To tablice kierunkowe najbardziej kultowych połączeń, które można było znaleźć na naszych torach wiele wiele lat temu. Do wielu miejsc dziś nie da się dojechać lub połączenia są bardzo ograniczone.
Zapraszam na kilku minutowy film, gdzie zobaczyć będzie można sentymentalne tablice pociągów, ciekawe trasy, jak również nazwy pociągów.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

Hetman wrócił po zmianie rozkładu w grudniu Smile

http://rozklad.sitkol.pl/bin/traininfo. ... ckLink=tp&
in vita vermis, post vitam pulvis
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.