Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zapowiedzi przystanków
#16
Jakoś się z tym nie spotkałem mimo że Wawel Kościół to akurat moje okolice i z tego przystanku najczęściej jeżdżę, ale jednak rzadko korzystam z lini 34 bo zazwyczaj się jeździ autobusami w kierunku dworca i może dlatego mi to umkło :-P
Odpowiedz

#17
ET40 napisał(a):Zapowiedzi uruchamiają się, kiedy sterownik "wyczuje" odpowiednią ilość kilometrów od poprzedniej zapowiedzi. Tak działają sterowniki PIXEL. W starszych autobusach MZK Bydgoszcz za zapowiedzi odpowiadają sterowniki firmy R&G, zapowiedź obecnego przystanku włącza się po otwarciu drzwi, następny przystanek zapowiadany jest po ich zamknięciu i odjeździe.

Nie wiem jak to wygląda w innych miastach, ale w Szczecinie oprócz tego w momencie ruszania z przystanku początkowego jest zapowiedź "Linia numer 8 kierunek:...", z tym, że wyjątkiem z tego co zaobserwowałem korzysta to z rozkładu jazdy.

Oprócz tego, informacja "Proszę przygotować bilety do kontroli" w momencie zablokowania kasownika
Odpowiedz

#18
W Bydgoszczy też to informuje o blokadzie kasowników i kontroli, ale tylko w autobusach. Za to "Linia numer .. kierunek..." mamy w autobusach i tramwajach najciekawiej jest jak podjadą dwa pojazdy na przystanek i każdy gada swoja śpiewkęSmile Największą wadą naszego systemu są lektorki. Właściwie to są jakieś przypadkowe infantylne baby z zacięciem przedszkolnym. Ten słodki głosik, który może doprowadzić do wymiotów cały tramwaj, błeeee... Dlatego w moich pojazdach zawsze było to wyłączone. Sami pasażerowie często prosili "wyłącz Pan to gówno" Smile
Yo pasa de todo!
Odpowiedz

#19
Co ciekawe, jedna z naszych lektorek użyczyła głosu do systemu informacji pasażerskiej w niektórych toruńskich i płockich autobusach, tam już tak jej się głosik nie pieści i brzmi naprawdę znośnie ;-)
Jaro

Odpowiedz

#20
Rozumiem, że w Bydgoszczy jak i w większości miast jest samo "Następny przystanek:"?
Odpowiedz

#21
No tak, a jak miałoby być?;-)
Jaro

Odpowiedz

#22
Dzisiaj dostąpiłem zaszczytu usłyszenia komunikatu "Kontrola biletów - kasowniki zablokowane - proszę o przygotowanie biletów do kontroli". System tych zapowiedzi działa tylko w autobusach Mercedes Citaro, Volvo 7700 czegoś takiego nie posiada, bo nie posiada też ekranu LCD z wyświetlanymi kolejnymi przystankami.

Mi całkiem przypadł do gustu komunikat o numerze linii przy wsiadaniu - często autobusy nie mają bocznych wyświetlaczy lub słabo je widać - komunikat pomaga. We Wrocławiu komunikat ma formę "Linia 406, kierunek Port Lotniczy". Składnia w innych miastach pewnie nie jest identyczna.

Ciekawostka - na wniosek pasażerów zmieniono komunikat przypominający o obowiązku skasowania biletu, który pojawia się na ekranach diodowych w pojazdach. Dawniej było to "Skasuj bilet! Please remember to validate your ticket!. Polacy się obrazili, że im się każe a anglojęzycznych się prosi - teraz mamy: "Przypominamy, proszę skasuj bilet! Please remember to validate your ticket".
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#23
ET40 napisał(a):No tak, a jak miałoby być?;-)

"Wysiadając, bądź ostrożny na drodze, następny przystanek: Cmentarz Centralny"

Tak jest w Szczecinie, a, że jest też przystanek "Cmentarz Centralny" to i ci, którzy po raz pierwszy jadą się z lekka uśmiechają ;-)

Cóż, co do blokady kasowników - w Szczecinie wraz z zapowiedzią przystanku końcowego, przy wjeźdżie automatycznie blokują się kasowniki - podobno ma to zapobiec temu, żeby pasażerowie utracili jednak pare minut. W związku z tym jest też zawsze komunikat o kontroli ;-)
Odpowiedz

#24
Wrocławska forma to "Następny przystanek: Stadion Miejski - Lotnicza" lub "Następny przystanek Wrocławski Park Przemysłowy - przystanek na żądanie". Żadnych komunikatów ostrzegających przed złem tego świata ;-)
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#25
Cóż, w Szczecinie jednak jest wiele przystanków gdzie - jeżeli tory tramwajowe są na środku jezdnii - nie robi się perenów, w związku z czym taki komunikat przed zapowiedzią jest uzasadniony
Odpowiedz

#26
To nie tylko szczeciński problem - wiele przystanków w centrum Wrocławia nie ma peronów.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#27
No tak, ale tylko my się możemy pochwalić komunikatem o bezpiecznym wychodzeniu ;-) Pogońcie mnie to może i dziś jeszcze wstawie nagrania
Odpowiedz

#28
Chodzi o przystanki, z których wysiada się wprost na ulicę i trzeba kawałek podreptać na chodnik? Tego problemu nie ma chyba tylko Częstochowa, w tym mieście torowisko tramwajowe jest w całości wydzielone. Nawet w Toruniu jest przynajmniej jeden przystanek, z którego wysiada się na jezdnię, a długość torowisk niewydzielonych jest tam przecież szczątkowa.
Odpowiedz

#29


Tak na fali naszej dyskusji
Odpowiedz

#30
ET40 napisał(a):\ W starszych autobusach MZK Bydgoszcz za zapowiedzi odpowiadają sterowniki firmy R&G, zapowiedź obecnego przystanku włącza się po otwarciu drzwi, następny przystanek zapowiadany jest po ich zamknięciu i odjeździe.

A wiesz może jak jest rozwiązany w tym systemie problem z przystankami nż?

Sorry, za double ;-)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zła geometria przystanków autobusowych Mariusz W. 1 2 960 16.07.2012, 10:27
Ostatni post: mikrobart

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.