Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy można się przejechać w kabinie maszynisty?
#1
Witam,
Mam troche nietypowe pytanie. Chciałbym was zapytać (jeśli są tu sosby, które są maszynistami) czy jest taka możliwość by się z kimś zabrać w jakąś trasę w kabinie maszynisty?
Pozdrawiam
Odpowiedz

#2
Najprostszą metodą jest kulturalnie zapukać i się zapytać, najlepiej gdzieś na bocznicy, gdzie mały ruch. Ostatnio chyba nagroda w konkursie lotosu to był przejazd w kabinie ;-)

Mimo wszystko, w świetle prawa w kabinie mogą przebywać jedynie osoby uprawnione do tego
Odpowiedz

#3
Maszyniści biorą takie osoby na własną odpowiedzialność. Osoby z Łodzi mają często takie możliwości. Z innych regionów to nie wiem, ale nie często się to zdarza.

Co do Lotosu to taki przejazd był możliwy bowiem to była nagroda w konkursie. Normalnie gdybym na bocznicy tak podszedł za pewne nie było by to możliwe.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#4
rysiogeniusz napisał(a):Mimo wszystko, w świetle prawa w kabinie mogą przebywać jedynie osoby uprawnione do tego
Jeden ze znajomych maszynistów rzekł mi niedawno, że w wykaz można teraz wpisać każdego, aczkolwiek nie wiem jak to jest z instrukcjami w tej sprawie w poszczególnych spółkach.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#5
Możliwe, też się zapytam. Przy okazji równie łatwo i przyjemnie można jechać w kiblu, w dodatku w razie czego szybka możliwość przejścia do przedziału dla pasażerów
Odpowiedz

#6
Ok. Są to jakieś możliwości. Chodzi mi bardziej też o cos zorganizowanego, np. jest tu na np. forum maszynista, który w jakiś konkretny dzień i porze wziąć taką osobę.
Odpowiedz

#7
Podejrzewam, że jak ktoś w ogóle to bierze pod uwagę, to się odezwie na priv, a ty nie napisałeś skąd jesteś, a to jednak ma znaczenie Wink
Odpowiedz

#8
Adamkus, a dlaczego Ci tak zależy na tym?
...
Odpowiedz

#9
Jestem z Kalisza. Czemu mi zależy? Bardzo lubię podróżować koleją a przejazd w kabinie maszynisty to jest jedno z moich, nazwijmy to, "dziecięcych marzeń". Myślę zresztą jak wiekszości tych co lubią kolej i sie nią interesują czy wręcz pasjonują. Ot co.
Odpowiedz

#10
No w Kaliszu z pewnością nie będziesz miał szans wsiąść do pociągu, bo żaden nie zaczyna biegu. W Ostrowie może któryś z wagonowych regio miałby fajnego maszynistę, który by Cię zabrał do Poznania lub bliżej. Ale to musiałbyś się przejechać do mojego miasta i pytać.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#11
Przez Kalisz jeżdżą towary, więc może jakby się trafiła jakaś podmiana etc... Ale podmiany na towarowych i miejsca w których się dokonują to na prawdę nic pewnego Smile
Odpowiedz

#12
Podmiany również mają miejsce w Ostrowie, bo tutaj jest mini baza PKP Cargo. Czasami ze spółki Freightliner PL są podmiany. Kalisz to stacja stricte przelotowa więc o wymiany maszynistów jest tu ciężko, bo w Kaliszu nie ma wielu zakładów korzystających z usług kolei.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak to jest z ulgami pracowniczymi - Kiedy można je wykupić? + 3 inne pytania BaKu_Mechanik 4 2 621 10.07.2017, 18:37
Ostatni post: BaKu_Mechanik
  Gdzie można dostać klucz konduktorski? filek 8 8 604 06.12.2016, 22:15
Ostatni post: filek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.