Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ET22] 201Eg z Maroka ponownie w Polsce
#16
Ciekawe czy stonki też przyjadą a konkretniej to przypłyną z MAROKA i zasilą szeregi jakiegoś prywaciarza. Widać seria ET 22 (E 1000) w Maroku to przeżytek a u nas hym.?Na dokładkę filmik z marokańskimi bykami znaleziony na YT.

http://www.youtube.com/watch?v=GhN7Jbp3qho
tomas-26
Odpowiedz

#17
Zapoznaj się z sytuacją jak jest na polskim rynku lokomotyw, a potem komentuj.
Odpowiedz

#18
To proszę podpowiedz mi bo może to co czytamy na forach i innych publikacjach o tematyce kolelowej to są nieprawdziwe informacje . Z bykami jest tak w Maroku swoje zrobiły a teraz przez następne lata będą wyremontowane i świetnie radziły sobie w Polsce.A może się myle bo przecierz w Maroku jest tylko 1700km lini kolejowych i stan torowisk jest tak dobry że nie potrzebują lokomotyw sześcio osiowych tylko cztero i to jest powodam ich sprzedaży, a na naszych(kiepskich) torowiskach będzie świetna.Zdaje sobie też sprawę że polska kolej nie jest tak rozwinięta jak np. niemiecka.Co tuwięcej rozumieć?
Skoro takiej firmie opłaci się sprowadzić , wyremontować , zarabiać pieniądze to OK mi to nie przeszkadza.Czysta ekonomia z czym mam się zapoznać.
tomas-26
Odpowiedz

#19
Napisałem tak ponieważ piszesz

Cytat:Widać seria ET 22 (E 1000) w Maroku to przeżytek a u nas hym

Ten komentarz obieram jako, zwyczajne narzekanie "bo to już złom więc wysyłają do nas, a nasza zła kolej będzie jeździć złomami".

Marokańskie byki trafiły do polski dlatego że u nas panuje deficyt lokomotyw elektrycznych, bardzo trudno kupić używaną lokomotywę, no bo skąd? Aczkolwiek ostatnio w tej kwestii zmienia się na lepsze czego przykładem jest PKP Intercity które sprzedaje wysłużone EU07, no i bardzo dobrze. Kiedyś gdy cały tabor był w gestii PKP Cargo wówczas kupienie używanego elektrowozu graniczyło z cudem. Nadal PKP Cargo pozostaje przy swojej taktyce, bowiem w tym roku przewidziano dużą ilość lokomotyw serii ET22 do fizycznej likwidacji, żadna z nich nie zostanie odsprzedana. Jak myślisz skąd na polskich torach wzięły się czeskie elektrowozy? To właśnie wynik deficytu lokomotyw elektryczny, prywaciarze bardzo szybko znaleźli rozwiązanie trudnej sytuacji sprowadzają skody do Polski. Pewnie zapytasz dlaczego nie kupują nowych lokomotyw? Tyle że pamiętaj że w Polsce rynek otwartych przewozów kolejowych jest bardzo młody, cały czas rozwijający się. Niestety dlatego nie każdego stać na zakup nowej lokomotywy. Zauważ że czasy się zmieniają, przewozy towarowe zaczynają być coraz większe, sytuacja powoli zmienia się na lepsze, nowych lokomotyw przybywa. Pozostaje tylko czekać.

Mam nadzieję że zrozumiałeś dlaczego marokańskie ET22 trafiły do Polski ;-)
Odpowiedz

#20
@ET40

Teraz o wiele łatwiej jest kupić używaną polską lokomotywę, choćby dlatego, że PKP IC będzie się stopniowo pozbywać EU07 w wersji 4E. Najczęściej kupują pośrednicy a nie sami przewoźnicy, jak PHU Lokomotiv Bronisława Platy czy Wiskol, który potem je wynajmuje przewoźnikom za "niezłe" sumki :-)
Odpowiedz

#21
To wreszcie się dogadaliśmy, ( hym ) chciałem zaakcentować wypowiedź, w którą stronę idzie nasza kolej. Zdaję sobie sprawę że nasza kolej nie jest tak rozwinięta jak naszych zachodnich sąsiadów. I dlatego jest piękna, miło jest spotkać na szlaku SU45. Ale i tak zwykła ekonomia zrobi niezwykłą rzecz SU45 I z czasem inne loki będą w skansenach. A to że jest deficyt to wiem, tak jak powiedziałeś 'znaleźli sposób ' SKODY są na każdym szlaku, pzdr.
tomas-26
Odpowiedz

#22
A już wiadomo kto się zainteresował owymi bykami z Maroka?
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#23
Gdzieś czytałem opinie, że albo je weźmie CTL albo Oleśnica zrobi remont i będzie leasingować chętnym.
Fotoblog
Podróże z Aparatem
Rok 2012 -(narazie)20309 km
Rok 2011 - 33287 km
Rok 2010 - 45064 km
Rok 2009 - 26606 km
Odpowiedz

#24
CTL ma ET22R-001, 002, 003 z pierwszej dostawy. Być może bardzo dobrze się sprawują, dlatego CTL chce zakupić kolejne pojazdy z tej "eksportowej wersji" ;-)
Odpowiedz

#25
CTL oczywiście ma więcej ET22. Ale niektóre są od PKP.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#26
Virakocha, Dziwne by było, jeżeli importowane byki spisywały by się w jakimś stopniu lepiej od naszych rodzimych, ponieważ 201Eg po polonizacji nie różnią się prawie niczym od 201E.
Volenti non fit iniuria
Odpowiedz

#27
Byki weźmie najprawdopodobniej STK...
Odpowiedz

#28
TOMEKKOT napisał(a):Virakocha, Dziwne by było, jeżeli importowane byki spisywały by się w jakimś stopniu lepiej od naszych rodzimych, ponieważ 201Eg po polonizacji nie różnią się prawie niczym od 201E.
Gwoli ścisłości, po polonizacji to one już nie są 201Eg tylko 201E. Polonizacja w tym przypadku oznacza przebudowę z 201Eg na 201E.
Odpowiedz

#29
Ale czymś zawsze się będą różnić od naszych ET22. Wystarczy spojrzeć na ET22 R i zwykłe ET22 CTL ;-)
Odpowiedz

#30
kulachimk napisał(a):Byki weźmie najprawdopodobniej STK...

Jakoś nie słyszałem, żeby się do nich przymierzali. Oni przeprowadzili tylko transport.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Naprawy lokomotyw EU07, ET22 i ET41 w latach 2019-2023 KazET21224142 140 74 087 15.03.2024, 21:23
Ostatni post: KazET21224142
  Lokomotywy w historycznych barwach - EU07-195, ET22-003, ET41-001... DamianT 74 37 462 29.05.2021, 15:25
Ostatni post: Coffee
  Wchodzimy do ET22 mirmur2 0 2 251 05.06.2019, 16:53
Ostatni post: mirmur2
  ET22-1059 status 'OR' defiler 2 3 652 25.09.2018, 17:25
Ostatni post: defiler
  Orlen KolTrans chce wycofać ET22. W zamian nowoczesne lokomotywy norbis97 0 2 829 13.02.2018, 14:04
Ostatni post: norbis97

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.