Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ACTA
#46
przem710, ale za podpisanie traktatu ACTA także będziemy płacić wszyscy i to nie tylko przez miesiąc trwania Euro, ale przez długie lata.
Odpowiedz

#47
Największy zysk w cenie paliwa ma państwo, a o ile wiem budżet już jest zatwierdzony, więc państwo podatku, ani akcyzy nie zniesie. I nie wydaje mi się, aby stacje dopłacały do paliwa by dogodzić klientom. Jest teraz pełno różnych ofert odejmowanie kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt groszy na litrze i pewnie to wszystko w temacie.
ZKubaZPucusZ YouTube Channel on Facebook

Nie piszę postów, gdy nie wnoszą one nic do tematu.
Odpowiedz

#48
psim napisał(a):Niechby się jakiś polityk łaskawie zechciał odegrać na Tusku i przedstawił narodowi rozsądniejszą ofertę do zagłosowania.
Wszystko jest rozsądniejsze niż stopniowe wykańczanie obywateli. Śmiem twierdzić, że nawet Palikot przedstawia lepszą opcję.

Cytat:Największy zysk w cenie paliwa ma państwo, a o ile wiem budżet już jest zatwierdzony, więc państwo podatku, ani akcyzy nie zniesie
Że tak typowo po polsku napiszę: co konia obchodzi, jak się wóz przewraca. Jeśli groźba blokady dróg na euro stanie się realna to rząd będzie musiał coś zrobić.

Cytat:Jest teraz pełno różnych ofert odejmowanie kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt groszy na litrze i pewnie to wszystko w temacie.
Marża stacji benzynowej to ok. 8%, więc nawet gdyby obsługa pracowała charytatywnie to i tak niewiele da.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#49
rustsaltz napisał(a):Wszystko jest rozsądniejsze niż stopniowe wykańczanie obywateli.
Wszystko, oprócz snucia paranoidalnych teorii spiskowych, ale to temat na inne forum ;-)
Pomijając ten jeden, drobny szczegół - trafiłeś w samo sedno.
Jaro

Odpowiedz

#50
ET40 napisał(a):Wszystko, oprócz snucia paranoidalnych teorii spiskowych
No bierzemy pod uwagę tylko poważnych ludzi Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#51
Pokojowy Nobel Baracka był za dobre chęci, nie wiesz o tym? ;-)

Megaupload zablokowany, nie ma to raczej nic wspólnego z ACTA. Zresztą niedawno podobna sytuacja miała miejsce również w Polsce - zamknięto serwis odsiebie.pl z przyczyn naruszenia praw autorskich. Takie przypadki będą się mnożyć po ratyfikacji dokumentu ACTA.
Odpowiedz

#52
Ale może jednak go nie ratyfikują? Tusk już nie jest tak odważny, jak na początku, zaczynają się wycofywać. Może jest to jakaś nadzieja...
Odpowiedz

#53
Tusk się przestraszył i teraz myśli co zrobić, żeby zminimalizować spadek poparcia dla jego rządu ;-)
Są trzy możliwości: albo ACTA trafi do Sejmu, dokument zostanie przegłosowany i ratyfikowany, albo trafi do Sejmu ale niektórzy posłowie koalicyjni się wyłamią (mam na myśli ludowców) i dokument nie zostanie ratyfikowany, albo ratyfikacja zostanie zablokowana przez premiera.
Jaro

Odpowiedz

#54
A czy prezydent też ma coś do powiedzenia w tym temacie? Może to zawetować, albo coś? Ja to w ogóle mam wrażenie, że ACTA łamie konstytucję...
Odpowiedz

#55
Megaupload..., każdy dobrze wie co kryło się pod tą domeną. To była wileka maszyna do zarabiania na piractwie. Wolność wolnością, ale to była już przesada.
Odpowiedz

#56
W ACTA nie tylko nie jest przewidziane domniemanie niewinności, ale występuje wręcz przyzwolenie na domniemanie winy, więc w jakiś sposób może to naruszać wartości Konstytucji RP. Jednak nie napiszę na ten temat więcej, bo konstytucji dość dawno nie miałem w ręku a tym bardziej przed oczami.
Jaro

Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.