Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seria SP32
#1
Witam po długiej przerwie.
Czy nie wiecie jak w tej chwili wygląda sytuacja serii SP32? Czy którykolwiek "odkurzacz" z okrągłymi garami jest jeszcze na chodzie? Gdzie obecnie stoi SP32-148 należący do PKP Cargo CT Lublin? Czy PR-y odstawiły swoje 3 sztuki (nie licząc serii 2xx)? Ile skreślonych SP32 stoi obecnie w Pile? Czy we Wrocławiu są jeszcze jakieś nieczynne "Zemsty"? Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc :-D .
Odpowiedz

#2
Na terenie dawnego Interloku Piła jeszcze pod koniec wakacji stały na pewno SP32-025, 017, 120 teraz nie wiem co z nimi. SP32-148 stoi w lokomotywowni Lublin wizualnie w całkiem dobrym stanie, czy sprawna nie wiem. Reszta sprawnych SP32 stacjonuje w Krzyżu, jakieś niesprawne egzemplarze są jeszcze w Chojnicach.
Odpowiedz

#3
przem710 napisał(a):Na terenie dawnego Interloku Piła jeszcze pod koniec wakacji stały na pewno SP32-025, 017, 120 teraz nie wiem co z nimi. SP32-148 stoi w lokomotywowni Lublin wizualnie w całkiem dobrym stanie, czy sprawna nie wiem. Reszta sprawnych SP32 stacjonuje w Krzyżu, jakieś niesprawne egzemplarze są jeszcze w Chojnicach.
A czy są jakieś problemy z wejściem na teren Interloku?

Kolej szybko się zmienia... Dwa lata temu łapałem "zemsty" we Władysławowie na osobowych Gdynia-Hel, będąc też wtedy w Chojnicach widziałem w oddali kręcące się pod lokomotywownią SP32 ze starymi lampami, a dziś słyszę, że w Chojnicach nie ma już ani jednego sprawnego "odkurzacza".

A co do SP32-148 to nie wiesz gdzie dokładnie stoi? Blisko dworca? Pytam, bo nie znam Lublina i nie chciałbym zabłądzić, a pojęcie "lokomotywownia" często bywa względne. Przykład? Moje rodzime Kielce ;-) . Teren dwóch lokomotywowni ciągnie się kilometrami przez dzielnice Malików, Zacisze, Ślichowice i Herby, a na jej terenie znajdują się 2 przystanki kolejowe (K. Herbskie i K. Czarnów). Ktoś z innego miasta mógłby się pogubić :-) . I jeszcze jedno pytanko- SP32-148 stoi na dworze, czy na hali? Jeśli na dworze to czy jest zastawiony innymi lokami? Chodzi mi głównie o robienie zdjęć. Często miałem do czynienia z "zemstami", ale głównie tymi z serii 2XX. Nie mam zdjęć SP32 w oryginalnej budzie ;-) . Pozdrawiam.
Odpowiedz

#4
Jeżeli ta 148 stoi w Lublinie to na wachlarzu ( bo na torach odstawczych gdzie stoii inny złom jej nie ma) można dojść z dworca. Jaki będziesz na peronach to na pewno zobaczysz gdzie iść.

Ale takie jeszcze pytanie do Przema710 z jakiego okresu ty masz informację że 148 stoi w Lublinie? Bo ja gdzieś we wrześniu widziałem ja w Chełmie na torach odstawczych.
Odpowiedz

#5
Jeszcze około czerwca stała na hali w Lublinie. Faktycznie 148 aktualnie jest odstawiona w Chełmie na Wikipedii nawet o tym piszą Wink

Tutaj foto z kwietnia, z czerwca nie mogę znaleźć.

http://www.polskakolej.info/details.php?image_id=8144
Odpowiedz

#6
@MichałŁ Szukałem informacji na temat lokomotywowni w Chełmie i znalazłem, że... jest w niej obecnie supermarket :-( . Gdzie stoi ten SP32? Na jakimś ogrodzonym terenie, czy dostępnym? Daleko od dworca? Jest zastawiony innymi lokami?
Odpowiedz

#7
Oj jakieś dziwne źródło masz, szopa w Chełmie "jeszcze" istnieje ( przynajmniej istniała jeszcze przed świętami). Gorzej jest z dawną wagonownią ale ona jest na przeciwległej stronie stacji.
Jeżeli 148 jest dalej w Chełmie to jak znajdziesz się na dworcu udaj się na peron pierwszy. Tam odszukaj taki oto pomnik
http://www.holdys.pl/tomi/parowozy/ol49-34-ks2.jpg
Jak znajdziesz się koło niego rozglądając się dookoła zobaczysz taki coś:
http://www.kolej.one.pl/index.php?dzial ... toid=25244
Jeżeli stoi dalej na torze odstawczym to zobaczysz ją tam na wprost gdzie na focie są te wagony. Jeżeli schowali ja do hali to hale widzisz za Walentyną po prawej stronie foty.

Jeżeli chcesz robić jakieś foty kręcić się po tych torach to odradzam możesz mieć problemy. Spróbuj Najpierw przejść do dyspozytora lokomotywowni, czyli wychodzisz na ulicę Kolejową idziesz w kierunku wschodnim aż dojdziesz do szopy tam już zobaczysz gdzie iść
Odpowiedz

#8
Cytat:Oj jakieś dziwne źródło masz, szopa w Chełmie "jeszcze" istnieje ( przynajmniej istniała jeszcze przed świętami).
W sumie racja. Widziałem jakąś wizualizację komputerową zaadoptowania chełmskiej lokomotywowni na centrum handlowe, poza tym czytałem, że tamtejsza szopa idzie pod młotek. Możliwe więc, że jeszcze jej nie przebudowali.
Cytat:Jeżeli chcesz robić jakieś foty kręcić się po tych torach to odradzam możesz mieć problemy.
Tym się akurat nie martwię. Nie będę się tam kręcił tylko podejdę szybko do "zemsty", zrobię po cichu zdjęcie i szybko się usunę. Nie w takich miejscach robiło się podobne akcje, czasem nawet na oczach SOKistów. Gdy masz kamizelkę i nie zachowujesz się (w oczach SOkistów) podejrzanie (czyt. nie kręcisz się spacerowym krokiem, czy też nie robisz tysiąca zdjęć każdej napotkanej rzeczy) to widząc Cię z daleka mają Cię za pracownika kolei.

A jeszcze jedno pytanko- jak ją ostatnio widziałeś to była zastawiona innymi wagonami/lokami, czy stała luzem? Była do czegoś podpięta, czy stała luźno?

PS: A w tym Chełmie jest w ogóle hala wachlarzowa? Bo patrzyłem na googlowskiej satelicie i jakoś nie mogę jej wypatrzeć...
Odpowiedz

#9
Ostatnio widziałem ją właśnie na tym torze odstawczym razem z sm30 i paroma sm48. Ale kiedyś ktoś coś mówił że jest schowana w hali.

Cytat:A w tym Chełmie jest w ogóle hala wachlarzowa? Bo patrzyłem na googlowskiej satelicie i jakoś nie mogę jej wypatrzeć...
Hala wachlarzowa była dawno temu teraz jest taka zwykła na wschód od budynku dworca przed przejazdem kolejowym, dla toru normalnego i szerokiego.

Cytat:Tym się akurat nie martwię. Nie będę się tam kręcił tylko podejdę szybko do "zemsty", zrobię po cichu zdjęcie i szybko się usunę....
No właśnie tam sytuacja wygląda trochę inaczej.
Odpowiedz

#10
I jak, był kolega w Chełmie ?
Odpowiedz

#11
shaggy napisał(a):I jak, był kolega w Chełmie ?
Nie, nie byłem i raczej tam nie jadę. Przeanalizowałem wszystkie za i przeciw i zdecydowałem, że pojadę do Piły. Dlaczego? Dlatego, że w Chełmie znajduje się 1 odkurzacz, w dodatku nieoryginalny i ukryty wewnątrz hali do której trudno się dostać. W Pile natomiast stoją dwie, w pełni oryginalne SP32 do których dostęp nie jest ograniczony (stoją na dworze, nikt się koło nich nie kręci).
Mam tylko pytanie do osób, które ostatnio były w Pile- czy one na pewno nadal tam stoją?
Odpowiedz

#12
Czemu SP32-148 jest nieoryginalna?
Odpowiedz

#13
MichałŁ napisał(a):Czemu SP32-148 jest nieoryginalna?
Malowanie (brak żółtego pasa na bokach), silnik 12V396TC12 (licencja MTU) zamiast M820SR i kilka innych pierdółek.
Odpowiedz

#14
Nie tylko SP32-148 ma wymieniony silnik. Praktycznie wszystkie SP32 będące na stanie PR nie mają oryginalnego silnika.

SP32-073,096,147,148,149 miały silniki 12V396TC12 tak jak wspominał gornik357.
SP32-201...SP32-210 mają silniki 12V396TC14 o mocy 1015 kW.

Stare SP32 miały silniki M820SR o mocy 957 kW. gornik357 na zdjęciu silnika nie widaćWink
Odpowiedz

#15
@przem710 Wiem, wiem. Do dzisiaj uchowały się tylko 2 odkurzacze bez żadnych modernizacji (025 i 120). Obydwa stoją w Pile. Teoretycznie na zdjęciu nie widać silnika, ale pozostaje głupia świadomość, że to jednak nie oryginał ;-) . Przykład- od kiedy większość gagarów na LHSie ma czterosuwy to jakoś nie chce mi się ich fotografować ;-). Poza tym w SP32-148 najbardziej nie podoba mi się malowanie- bez paska na bokach.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Smile Odstawione SP32 Paweł Abcdef 0 1 463 04.05.2021, 14:33
Ostatni post: Paweł Abcdef
  Seria BR233 w Polsce KazET21224142 0 1 714 17.06.2020, 14:13
Ostatni post: KazET21224142
  Seria PKP ET-40 (Skoda 77E) przem710 103 42 768 10.07.2017, 19:00
Ostatni post: DamianT
  Czeska seria 754 w Polsce pitagoras23 23 16 479 13.01.2015, 22:37
Ostatni post: pitagoras23
  Pociągi obsługiwane serią EU44 przem710 103 32 656 24.08.2013, 21:29
Ostatni post: przem710

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.